facebook tweeter youtube

Obietnice polityków

Miesiąc: styczeń 2020 (48 obietnic)

Robert Biedroń
Prawa zwierząt w Konstytucji

Wpisanie praw zwierząt do Konstytucji. Zwierzęta są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Mają uczucia, jak My, ale nie mają głosu, dlatego ktoś musi w końcu powiedzieć za nich: Stop łamaniu praw zwierząt!

Źródło: www.facebook.com

styczeń 2020

Rzeczpospolita Polska powinna być Rzeczpospolitą Samorządową. Siła państwa zaczyna się od samorządów, lokalnych społeczności: sołtysa i rady osiedla. Dlatego proponujemy ustawę wzmacniającą ich rolę i podmiotowość.

Źródło: twitter.com

styczeń 2020

Władysław Kosiniak-Kamysz
Strategia klimatyczna

Polska musi wreszcie przejść na zieloną stronę mocy. To jest możliwe. Przykładem są Poddębice, gdzie 70% energii pochodzi z OZE. Nie opowiadajmy dziś bajek o odejściu od węgla w 2030 r., ale wyznaczajmy ambitne cele na jutro. 50/50 z odnawialnych źródeł energii do tego czasu jest w naszym zasięgu. Do tego powinniśmy dążyć.

Źródło: www.facebook.com

styczeń 2020

- Opodatkowanie największych firm technologicznych, takich jak Facebook - pan też by podpisał taką ustawę? - Na pewno dzisiaj jest tak, że te firmy nie do końca w zrozumiały dla społeczeństwa sposób funkcjonują w kontekście podatkowych i to trzeba rozwiązać, po prostu. Na pewno szukałbym sposobu jak doprowadzić do tego, żeby tego typu firmy, jeżeli nie płacą sprawieliwie podatków, zaczęły je płacić, a wiemy dzisiaj, że niektórym z tych firm udaje się dzisiaj unikać płacenia podatków.

Źródło: www.youtube.com

styczeń 2020

500+ wygląda na to, że nie spełniło oczekiwań, którymi było przełamanie kryzysu demograficznego.(...) nie można oddziaływać wyłącznie na finanse, nie oddziałując na kulturę. Kryzys demograficzny, jest kryzysem kulturowym. Ani polityka mieszkaniowa, ani polityka socjalna nie rozwiąże kryzysu demograficznego. Program 500+ został skonstruowany bardziej jako program socjalny niż prodemograficzny. Gdyby program 500+ był programeme demograficznym, zachęty byłyby kierowane na trzecie i czwarte dziecko.

Źródło: www.polskieradio.pl

styczeń 2020

Krzysztof Bosak
Mieszkalnictwo

Jak rozwiązać problem mieszkań? Przede wszystkim trzeba przestać podnosić podatki. Sytuacja naturalna w dobrze rozwijającej się gospodarce, jest taka, że pewne dobra są coraz bardziej dostępne. Tymczasem, choć polska gospodarka dobrze się rozwija, mieszkania stają się coraz gorzej dostępne.

Źródło: www.polskieradio.pl

styczeń 2020

Polskę widać w Davos wreszcie. To bardzo dobrze, bo jeżeli mamy ambicję, chcemy się liczyć, chcemy być w międzynarodowych gremiach, mamy ambicję wejść do G-20, to musimy się pokazywać, musimy być widoczni, musimy być ofensywni i to się dzieje.

Źródło: www.rmf24.pl

styczeń 2020

Krzysztof Bosak
Ustawa "kagańcowa"

Czy podpisałby Pan ustawę kagańcową? Ja skierowałbym ją do Trybunału Konstytucyjnego. Trzeba wierzyć, że ta instytucja konstytucyjna wykona swoje konstytucyjne obowiązki.

Źródło: www.tokfm.pl

styczeń 2020

Krzysztof Bosak
Strategia klimatyczna

Nie damy sobie wmówić, że przeniesienie całego przemysłu poza Unię Europejską, do Indii, czy do Azji dalekiej jest jedynym sposobem ochrony środowiska. Musimy zadbać o zdrowy model ekologii i gospodarki, który będzie respektowany przez wszystkie środowiska polityczne. Powinniśmy mieć własną politykę ochrony środowiska.

Źródło: "http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,25628568,krzysztof-bosak-z-konfederacji-o-tzw-ustawie-kagancowej-skierowalbym.html "

styczeń 2020

Andrzej Duda
Suwerenność a UE

Chcemy zrealizować coś, co jest naszym prawem jako władz państwowych demokratycznie wybranych, a mianowicie dokonywać zmian, również zmian systemowych, a regulowanie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości jest działaniem pozatraktatowym i w związku z powyższym mamy prawo do tego. To jest pierwsza rzecz.

Źródło: www.prezydent.pl

styczeń 2020

Andrzej Duda
Emerytury

(...) Ja wniosłem ustawę, która doprowadziła do obniżenia tego wieku emerytalnego i mogę powiedzieć wszystkim moim rodakom, którzy się tą sprawą niepokoją, że dopóki ja jestem prezydentem, to na pewno się nie zgodzę na jego podwyższenie.

Źródło: www.prezydent.pl

styczeń 2020

Reforma systemu emerytalnego jest potrzebna. Np. wprowadzenie emerytur obywatelskich dla osób wchodzących do systemu czy #dobrowolnyZUS dla przedsiębiorców. Nikt z rządzących nie chce rozmawiać o zabezpieczeniu emerytalnym 20-, 30-latków.

Źródło: twitter.com

styczeń 2020

Andrzej Duda
Polityka historyczna

(...) moim obowiązkiem jest dbać o sprawy Polski i Polaków. Jedną z ważnych spraw jest sprawa naszej tożsamości, naszej historii i prawdy historycznej w tym kontekście, sprawa godności polskiego narodu i godności polskiego państwa. Mam stać na straży tej godności, to jest mój obowiązek – i będę czynił wszystko, i starał się na wszelkie sposoby, by ta godność była zachowywana. Będę walczył o prawdę historyczną, bo uważam to za swój obowiązek, za jedną z przyczyn, dla których zostałem przez moich rodaków wybrany – właśnie po to, by ich godnie reprezentować i by tę prawdę historyczną nieść na cały świat, bo w wielu przypadkach jest ona zakłamywana, Polacy są krzywdzeni, polski naród jest krzywdzony, bohaterowie są krzywdzeni. Nie wolno nam do tego dopuszczać, a gdy tak się dzieje, trzeba z tym walczyć.

Źródło: www.prezydent.pl

styczeń 2020

Andrzej Duda
Inne z działu klimat

Jeżeli chodzi o Lasy Państwowe, to trzeba jasno powiedzieć, że mamy naprawdę najlepszą gospodarkę leśną w tej chwili – jest to absolutna czołówka światowa. (...) My sadzimy więcej drzew niż w Polsce jest ścinanych, w związku z czym ten bilans jest dodatni i właśnie o to chodzi, ponieważ drzewa pochłaniają dwutlenek węgla, a wydalają tlen, czyli są tymi, które można powiedzieć ratują klimat.

Źródło: www.prezydent.pl

styczeń 2020

Andrzej Duda
Polityka historyczna

Zależy nam przede wszystkim na wszystkich tych, którzy poprzez fałszywe oskarżanie Polaków – poprzez zamazywanie prawdy historycznej i szerzenie nieprawdy, czyli przeinaczanie historii, pisanie jej de facto na nowo, można tak powiedzieć, przede wszystkim przez przedstawicieli władz rosyjskich, niestety, na czele z prezydentem Rosji Władimirem Putinem – mogliby zostać potencjalnie wprowadzeni w błąd.

Źródło: www.prezydent.pl

styczeń 2020

Krzysztof Bosak
Nostryfikacja dyplomów

Rząd zmienił przepisy pozwalając na zatrudnianie w szpitalach bez nostryfikowanych dyplomów. To zagraża naszemu bezpieczeństwu. (...) Ja nigdy nie mówiłem "stop wszystkim imigrantom", tylko stop masowej imigracji. Jestem przeciwny zjawisku, które jest określane, jako masowa imigracja. Czyli imigracja, która zmienia warunki naszego życia. Np. kiedy rząd znosi obowiązek posiadania uprawnień zawodowych w różnych zawodach po to, żeby można było szybko zastąpić brakujące miejsca pracy cudzoziemcami.

Źródło: www.rmf24.pl

styczeń 2020

Krzysztof Bosak
Strategia polityki migracyjnej

Rząd obiecał przygotowanie i publikację strategii polityki migracyjnej. Tej strategii nie opublikował, a minister odpowiedzialny za jej przygotowanie został odwołany.Konfederacja popiera odpowiedzialną politykę migracyjną. Nie chodzi o nagonkę na konkretne osoby, ale o to, by państwo posiadało jakąś strategię w tym zakresie.

Źródło: www.rmf24.pl

styczeń 2020

To jest czwarty wywiad, którego udzielam (...) i w każdym z nich mówiłem o wolności gospodarczej, o ważnych dla nas wszystkich w Konfederacji postulatach prostych i niskich podatków.

Źródło: nczas.com

styczeń 2020

Robert Biedroń
Węgiel i inne źródła energii

Dziś Polska stoi węglem, który się kończy – wbrew marzeniom obecnego prezydenta. Palimy więc węglem z Rosji. Te rekordowe pieniądze, które za niego płacimy idą m.in. na kłamliwą propagandę Putina przeciwko Polsce.

Źródło: www.facebook.com

styczeń 2020

Władysław Kosiniak-Kamysz
Finansowanie edukacji

Tu w Limanowej, w Polsce lokalnej, deklaruję, że złożymy projekt ustawy o finansowaniu edukacji. Dzięki niej płace nauczycieli będą finansowane w 100% z budżetu państwa, a w samorządach zostanie więcej pieniędzy na inwestycje w szkolnictwo.

Źródło: twitter.com

styczeń 2020

In Vitro. Tak. Czyli obecna ustawa. I jeśli są pieniądze - wspieramy z budżetu. A przy tym nadal spokojnie rozmawiamy, w gronie etyków, lekarzy o statusie tzw. „zarodków nadliczbowych”. Bo choć obecna regulacja to epokowy postęp (pamiętam niedawne czasy, w których procedurę in vitro regulowała ustawa o działalności gospodarczej), to nadal wielu z nas - przy wsparciu dla tej pomocnej tylu ludziom metody - ma pytania co do mrożenia „na wieczność”.

Źródło: www.facebook.com

styczeń 2020

Z etycznego punktu widzenia podpisałbym ustawę o finasowaniu in vitro z publicznych pieniędzy, jeżeli uregulowana by została kwestia mrożenia zarodków, czyli jednorazowo zapładnianie jednego jajeczka i zakaz mrożenia kolejnych.

Źródło: audycje.tokfm.pl

styczeń 2020

Często się mówi że wsparcie socjalne jest kosztem czyimś. Sorry. Ale wszyscy płacimy podatki. Ci ubodzy, zostawieni z tyłu, też często placą podatki i często proporcjonalnie większe niż ci najbogatsi. I nad tym też musimy zacząć debatować. Czy Małgorzata Kidawa-Błońska zacznie taką debatę? (...) Uważam, że sytem podatkowy w Polsce musi być sprawiedliwy. Jeżeli wielkie korporacje w Polsce nie płacą podatków, wyprowadzają miliardy złotych każdego roku z polskiego systemu podatkowego, to jest to wielka niesprawiedliwośc, bo jestesmy na kolanach [wobec Ameryki]. (...) Jeśli zostałbym Prezydentem rozpocząlbym debatę na temat sprawiadliwego systemu podatkowego, żeby mali przedsiębiorcy płacili sprawiedliwie, a nie płacą sprawiedliwie. I nie chodzi tylko o wielkie korporacje, chodzi także o podatek ryczałtowy, który jest niesprawiedliwy i samozatrudnionych, np o księży.

Źródło: audycje.tokfm.pl

styczeń 2020

Szymon Hołownia
Pozycja Polski w UE

Trzeba zacząć od rzeczy absolutnie podstawowych. Zanim zacznie się suflować konkretne drogi wyjścia z kryzysów, trzeba odbudować pozycję Polski w UE.i być słuchanym a nie tylko być głośnym głosem (...) Wielostronność sojuszy to dla nas bardzo ważna sprawa" "Na grudniowym szycie normandzkim z prezydentem Rosji Polski nie tylko nie było, nikt nas chyba o zdanie nie zapytał w tej sparwie. bylo nie była zaproszona, kiedyś polityka wschodnia UE to była domena Polski, pytano, dzwoniono. Jaki mi w tej chwili mamy wpływ na to co się dzieje za naszymi najbliższymi granicami?

Źródło: www.youtube.com

styczeń 2020

 

Jeżeli chcemy być bezpiecznym krajem, jeżeli chcemy, żeby nasza historia była szanowana, żeby prawda o nas była szanowana musimy mieć sojuszników, a nie znajdziemy ich nigdzie poza Unią. Unia jest dla nas najważniejsza

Źródło: www.facebook.com

styczeń 2020

Władysław Kosiniak-Kamysz
Lecznicza marihuana

Legalizacja marihuany? Temat od wczoraj jakby bardziej żywy. Jako lekarz jestem zwolennikiem wprowadzania leczniczej marihuany w Polsce. Jeśli ma pomagać polskim pacjentom, musimy zadbać o jej większą dostępność.

Źródło: twitter.com

styczeń 2020

- Czy byłby pan za wprowadzeniem takiego podatku (red. podatek dla najbogatszych) i jeśli tak, to na jakim poziomie? - Ten system podatkowy w Polsce na pewno nie odzwierciedla sprawiedliwości danin, które każdy z nas łoży. Np. jeśli chodzi o VAT - uważam, że podatek VAT jest dzisiaj niesprawiedliwy, ponieważ on przede wszystkich uderza w najbiedniejszych, a najmniej dotyka najbogatszych. A chodzi o to, żeby te podatki po prostu sprawiedliwie płacić. Dotyczy to także globalnych korporacji, które często wywożą kapił z Polski nie płacąc podatków, mają zarejestrowane firmy gdzieś w różnych dziwnych sferach, krajach. To są wyzwania wobec Polski. (...) - Ale jakby pan chciałby to rozwiązać konkretnie? - Za pomocą ustawy, jak we Francji. - Czyli to były podatek od czego? - Będziemy się zastanawiali w tej sprawie. W przeciwieństwie do prezydenta Andrzeja Dudy, będę prowadził szerokie konsultacje, także z opozycją.

Źródło: www.youtube.com

styczeń 2020

Robert Biedroń
Obrona Konstytucji

Kiedy bronimy Konstytucji, to powinniśmy jej bronić od pierwszego do ostatniego artykułu. I moim obowiązkiem, jako prezydenta, będzie realizacja tej Konstytucji, ale nie tylko w kwestii praworządności, tak jak dzisiaj opozycja głośna krzyczy, ale we wszystkich kwestiach – klimatu, mieszkań, ochrony zdrowia, edukacji.

Źródło: www.youtube.com

styczeń 2020

Krzysztof Bosak
Ława przysięgłych w Izbie Dyscyplinarnej SN

Jakimś wyjściem z sytuacji jest wprowadzenie czynnika społecznego. Np. wprowadzenie do izby dyscyplinarnej ław przysięgłych, złożonych ze zwykłych obywateli, mogłoby być jakimś kompromisem.

Źródło: www.polskieradio.pl

styczeń 2020

Niższe koszty sądowe, szybsze postępowania, sędziowie pokoju, prokurator generalny wybierany w wyborach, tak aby odpowiadał przed Narodem, a nie jedną czy drugą partią – to jest recepta na uzdrowienie wymiaru sprawiedliwości.

Źródło: twitter.com

styczeń 2020

Andrzej Duda
Inne z działu klimat

To jest także promowanie elektromobilności przede wszystkim w transporcie publicznym. Bo to się potencjalnie da najszybciej zrealizować. No ale także rzecz jasna w transporcie prywatnym. (…) Powiem tak, przede wszystkim transport publiczny, do tego oczywiście kto może, kogo stać na to, to zachęcam także do zakupu czy korzystania z samochodu elektrycznego.

Źródło: www.rmf24.pl

styczeń 2020

Krzysztof Bosak
Własna polityka ochrony środowiska

Nie damy sobie wmówić, że przeniesienie całego przemysłu poza Unię Europejską, do Indii, czy do Azji dalekiej jest jedynym sposobem ochrony środowiska. Musimy zadbać o zdrowy model ekologii i gospodarki, który będzie respektowany przez wszystkie środowiska polityczne. Powinniśmy mieć własną politykę ochrony środowiska.

Źródło: www.tokfm.pl

styczeń 2020

Krzysztof Bosak
Finansowanie służby zdrowia

System singapurski w dziedzinie ochrony zdrowia. A więc oddanie możliwości zarządzania środkami na własną ochronę zdrowia samemu pacjentowi, bo kto lepiej wie czego mu potrzeba?

Źródło: www.tokfm.pl

styczeń 2020

Szymon Hołownia
Program nauczania

Trzeba rozszerzać pole na innowacje pedagogiczne, które są mozliwe w dzisiejszych rozwiązaniach. Zacznijmy od radykalnego odchudzenia coraz bardziej szczegółowej podstawy programowej, która czyni z nauczycieli i nauczycielek bezwolnych biurokratów i biurokratki Ministerstwa Edukacji Narodowej. „Nauczanie” musi zostać zastąpione przez „uczenie się”. Polska szkoła, wymęczona absurdalnymi reformami ostatnich lat, potrzebuje otwartości na innowacje edukacyjne, odejścia od chorej rywalizacji, zabijającej w młodych ludziach to, co w nich najlepsze. Państwo musi zaufać, że nauczycielki i nauczyciele wraz z rodzicami i samorządami, lepiej, niż odgórne nakazy ukształtują praktykę nauczania.

Źródło: www.facebook.com

styczeń 2020

Andrzej Duda
Kredyty we frankach

- Ale są też takie sprawy, których nie udało się rozwiązać. Sprawa frankowiczów np. nie została rozwiązana i część osób ma do Pana żal. - No nie została całkowicie rozwiązana. Rzeczywiście, ja złożyłem ustawę zgodnie ze swoją obietnicą. Sejm bardzo długo się nad tą ustawą pochylał. W końcu ona została uchwalona, ale przede wszystkim ona się nie odnosi tylko do tych osób, które brały kredyty we frankach. Myśmy prowadzili szeroko zakrojone konsultacje. Ich wynik był jednoznaczny. Dlaczego ma być pomoc wyłącznie dla tych, którzy brali kredyty we frankach. Dlaczego tylko ci ludzie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, a mają kredyty we frankach, mają otrzymać pomoc. Dlatego moja ustawa szła w tym kierunku, i poszła, bo jest już i obowiązuje, żeby każdy, kto ma problem z kredytem, mógł z dobrodziejstwa tej ustawy skorzystać, niezależnie od tego, czy ten kredyt jest we frankach, czy on jest w złotówkach, czy w jakiejś innej walucie.

Źródło: www.prezydent.pl

styczeń 2020

Odpowiedzialność dyscyplinarna sędziów musi stać się faktem. Temu właśnie służy Izba Dyscyplinarna w Sądzie Najwyższym, którą powołaliśmy. Mam nadzieję, że dzięki pracy tej Izby dojdzie wreszcie do naprawy wymiaru sprawiedliwości, a także oceny, jaką wymiar sprawiedliwości i sędziowie mają w polskim społeczeństwie.

Źródło: www.prezydent.pl

styczeń 2020

Szymon Hołownia
Reforma szkolnictwa

Oświacie nie należy fundować kolejnej zmiany systemowej, bo po tym co przeszła, szczególnie za minister Zalewskiej, ptrzebne by jej były oklady z rumianku przez nastepne 20 lat. Uczniowie mówią, że gdyby Mickiewicz chodził do szkoły dzis to nic by nie napisał, tylko czytałby cały czas Kochanowskiego.

Źródło: www.facebook.com

styczeń 2020

Andrzej Duda
Węgiel i inne źródła energii

Myśmy przez długi czas byli za żelazną kurtyną. Mamy gospodarkę energetyczną opartą na węglu, mamy ten węgiel w Polsce i tego nie da się zmienić od tak. To jest powolny proces, który pewnie będzie trzeba realizować, ale zdroworozsądkowo – tak, żeby ludzie nie tracili pracy, tak, żeby poziom życia ludzi się nie obniżał. To jest powolny proces, który będzie realizowany konsekwentnie, ale spokojnie, a przede wszystkim tak, żeby zapewnić bezpieczeństwo.

Źródło: www.prezydent.pl

styczeń 2020

Chciałbym też, żebyśmy przestali się skłócać z tymi, którzy są naszymi sojusznikami, bo to jest kolejny problem. Rządzący dzisiaj prowadzą politykę wojny z Unią Europejską - machają szabelką, obrażają, często pokrzykują. Krzyk jest zawsze wyrazem słabości. Powinniśmy dbać o relacje w UE, to są nasi najważniejsi partnerzy gospodarczy

Źródło: www.youtube.com

styczeń 2020

Krzysztof Bosak
Polityka migracyjna

Ja nigdy nie mówiłem "stop wszystkim imigrantom", tylko stop masowej imigracji. Jestem przeciwny zjawisku, które jest określana, jako masowa imigracji. Czyli imigracja, która zmienia warunki naszego życia. Np. kiedy rząd znosi obowiązek posiadania uprawnień zawodowych w różnych zawodach po to, żeby można było szybko zastąpić brakujące miejsca pracy cudzoziemcami.

Źródło: www.rmf24.pl

styczeń 2020

Krzysztof Bosak
Trybunał Sprawiedliwości UE

Nasze państwo nie może się zgodzić na to, żeby tzw. Trybunał Sprawiedliwości UE uchylał dowolne reformy polskiego rządu swoją arbitralną decyzją.

Źródło: conowego.info

styczeń 2020

Przywrócę niezależność instytucjom państwa prawa. Potrzebny jest projekt usprawnienia polskich sądów. (...) Musimy pamiętać, że sądy zostały stworzone dla nas, dla zwykłego człowieka. A dziś służą politykom, a nie zwykłemu człowiekowi. Musimy odpolitycznić wymiar sprawiedliwości, ale też przyspieszyć rozpatrywanie spraw, umożliwić załatwienie wielu z nich przez internet.

Źródło: partiarazem.pl

styczeń 2020

Szymon Hołownia
Strategia klimatyczna

Ochrona klimatu Będzie moim absolutnym priorytetem. Bo gdy brakuje wody (a w Polsce jest jej tyle, co w Egipcie, a w 2019 w wielu powiatach padało tyle, ile w Maroku), „lewak” i „prawak”, katolik i ateista, cierpią dokładnie tak samo. Bo solidarność międzypokoleniowa to nasz obowiązek.

Źródło: www.facebook.com

styczeń 2020

Andrzej Duda
Integracja europejska

Próbują nam dzisiaj to nasze prawo do posiadania uczciwego, dobrego wymiaru sprawiedliwości, do jego naprawy, na wszystkie sposoby odebrać. Nie pozwólmy na to, żeby inni decydowali za nas. My, Polacy mamy prawo sami decydować o sobie samych i swoich sprawach. Po to walczyliśmy o demokrację. Jestem prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy. Tak, tu jest Unia Europejska. Tak, oczywiście, i bardzo się z tego cieszymy, że jest. Ale przede wszystkim tu jest Polska.

Źródło: tvn24.pl

styczeń 2020

Jestem przeciwna zakazowi in vitro. In vitro musi być w Polsce dostępne i refundowane. Nasi obywatele zasługują na medycynę opartą na nauce, a nie ideologii.

Źródło: twitter.com

styczeń 2020

Robert Biedroń
Relacje z USA

Dziś Polska jest na kolanach. Bo nasz najbliższy sojusznik wykorzystuje Polskę w każdym momencie. A w momencie jak powinien nam przekazać informację, jak w irańskim ataku na Irak, nie dostajemy tej informacji. Polska dyplomacja wydaje się całkowicie zaskoczona. Trzeba zmienić kompletnie nasze podejście do sojusznika (...). USA z sojusznika powinny stać się partnerem.

Źródło: audycje.tokfm.pl

styczeń 2020

Robert Biedroń
Rynek pracy

To nie jest kwestia tzw umowy śmieciowej, to jest kwestia by zabezpieczyć ludzi pracujących na takich umowach żeby oni mieli poczucie bezpieczeństwa, że mogą wziąć kredyt, mają prawo do urlopu, maja prawo do całej opieki społęcznej, i to w krajach cywilizowanych nazywa się umowa o prace, (...) w Polsce trzeba to zminić i zapewnić bezpieczeństwo, chodzi o zagwarantowanie praw pracowniczych.

Źródło: audycje.tokfm.pl

styczeń 2020

Andrzej Duda
Współpraca z innymi państwami

Nasza dyplomacja, wspólnie z dyplomacją litewską, spowodowała, że doprowadziliśmy do istotnej poprawy relacji pomiędzy naszymi krajami, społeczeństwami (...). Doskonale rozwija nam się współpraca z państwami bałtyckimi i naszymi z sąsiadami. Razem stanowimy dzisiaj wschodnią flankę NATO, gdzie są obecne natowskie oddziały, gdzie obecna jest także armia amerykańska, najsilniejsza armia świata. Mieliśmy także w naszym kraju, i z powodzeniem zrealizowaliśmy, bardzo ważne wydarzenia międzynarodowe: Szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży, Konferencję COP24 (...).

Źródło: www.prezydent.pl

styczeń 2020

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.