facebook tweeter youtube

 
Artur Gierada

Ta osoba nie pełni aktualnie wybieralnej funkcji publicznej. Funkcje pełnione w przeszłości:

  • poseł do Sejmu 8. kadencji
  • poseł do Sejmu 7. kadencji
  • poseł do Sejmu 6. kadencji
Ta osoba nie pełni już wybieralnej funkcji publicznej i jej biografia nie jest aktualizowana.
Ukończył politologię w Akademii Świętokrzyskiej i studia podyplomowe z audytu strategicznego w instytucjach państwowych i prywatnych. Należał do Stronnictwa Konserwatywno Ludowego. W l. 2003–2007 prowadził własną firmę zajmującą się pośrednictwem ubezpieczeniowo-finansowym. Radny miasta Kielce (2002–2007), wiceprzewodniczący rady. Członek PO od 2001 r., jest wiceprzewodniczącym regionu śląskiego PO. Poseł od 2007 r. (VI-VIII kadencja), pracował w komisjach: gospodarki (dwukrotnie); odpowiedzialności konstytucyjnej; finansów publicznych. Obecnie kontynuuje pracę w komisji finansów publicznych oraz zasiada w komisji ds. kontroli państwowej.
Edukacja
Uniwersytet Warszawski, Wydział Ekonomii; specjalność: Audyt strategiczny w instytucjach publicznych i prywatnych, rok ukończenia: 2010
Akademia Świętokrzyska, Wydział Zarządzania i Administracji; specjalność: Politologia, rok ukończenia: 2007

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 14.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół - Zerwij z plastikiem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2018kandydat na prezydenta Kielc
okręg: Kielce, lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, liczba głosów: 6503 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 16.12.2017Platforma Obywatelska, członek Zarządu Krajowego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej

od 02.12.2017Platforma Obywatelska, przewodniczący regionu świetokrzyskiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej

21.08.2017 – 30.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do Spraw Rozwoju Dróg Wodnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do Spraw Rozwoju Dróg Wodnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Cyfryzacji, Innowacyjności, IT i High-Tech, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.11.2016 – 10.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników (druk nr 935), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Chemicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. cukrzycy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.09.2016 – 12.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 795), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.09.2016 – 22.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej (druk nr 789), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polski Wschodniej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Lotnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Tybetu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi Ekspresowej S74, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tanzańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.01.2016 – 03.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu do ZP NATO, Zastępcy Przedstawicieli» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do monitorowania wykorzystania środków unijnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Kontroli Państwowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polsko-Japońskiej Współpracy Gospodarczej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Kaszubski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Harcerstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Kielce (33), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 5087» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Kielce (33), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 5087 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.08.2015 – 23.09.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3761), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.07.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (druk nr 3644), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.07.2015 – 03.08.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo własności przemysłowej (druk nr 3685), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.04.2015 – 23.06.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (druk nr 3246), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.04.2015 – 26.05.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo własności przemysłowej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3249), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.09.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych o swobodzie działalności gospodarczej oraz o bezpieczeństwie żywności i żywienia ( druk nr 2484) oraz o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw ( druk nr 2685), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.09.2014 – 21.10.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (druk nr 2418), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.07.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2298), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.04.2014 – 29.05.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (druk nr 2087), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.02.2014 – 03.04.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1640 i 1942), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2014 – 24.04.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o prawach konsumenta (druk nr 2076), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.11.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw energetyki i surowców energetycznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.11.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Krwiodawstwa, Transplantologii i Promocji Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw: o zmianie ustawy o partiach politycznych (druk nr 1382), o zmianie ustawy o partiach politycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (druk nr 1648), o zmianie ustawy o partiach politycznych oraz o zmianie ustawy Kodeks wyborczy (druk nr 1649) oraz o zmianie ustawy o partiach politycznych (druk nr 1756), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przywrócenia Żeglowności Wiśle, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.09.2013 – 21.11.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (druk nr 1640), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.09.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Promocji Badmintona, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.08.2013 – 10.09.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym (druk nr 1627), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.06.2013 – 12.09.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych (druk nr 1421), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.03.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw innowacyjnej gospodarki i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.02.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.01.2013 – 23.05.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (druk nr 946), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.12.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polsko-Japońskiej Współpracy Gospodarczej, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.10.2012 – 21.02.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłacanych premii gwarancyjnych (druk nr 784), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Nowoczesnej Energetyki, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.07.2012 – 12.09.2012Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Nowoczesnej Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.06.2012 – 28.08.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi (druk nr 455), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.05.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół "Następne Pokolenie", wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.05.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Diabetyków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Warmińsko-Mazurski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Egipska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.03.2012 – 09.05.2012Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół "Następne Pokolenie", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Brazylijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do monitorowania wykorzystania środków unijnych, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportu Szkolnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 15.02.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do monitorowania wykorzystania środków unijnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarna Grupa Rowerowa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Gospodarki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Kielce, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 11679» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.07.2011 – 19.08.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o timeshare (druk nr 4439), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.05.2011 – 25.05.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz niektórych innych ustaw (druk nr 4123), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

31.03.2011 – 28.07.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o spółdzielniach (druk nr 3493), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Kielce, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 11679 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

24.11.2010 – 23.02.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o efektywności energetycznej (druk nr 3514), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.10.2010 – 03.03.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dozorze technicznym (druk nr 3473), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.09.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny ds. poprawienia jakości Prawa Europejskiego implementowanego w Polsce "Lepsze Prawo", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.07.2010 – 04.08.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o rezerwach strategicznych wraz z autopoprawką (druki nr 3140 i 3140-A), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.03.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Młodzieży i Studentów "Następne Pokolenie", wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.01.2010 – 16.03.2010Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Młodzieży i Studentów "Następne Pokolenie", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.01.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Portugalska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.11.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Rozwoju Komunikacji i Turystyki Rowerowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.02.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Gospodarki Komunalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.05.2008 – 13.06.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zniesieniu Głównego Inspektora Inspekcji Handlowej, o zmianie ustawy o Inspekcji Handlowej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 400), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Gospodarki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Kielce, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 10355» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2007kandydat na posła
okręg: Kielce, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 10355 (wybrany)» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2007Rada Miasta Kielce, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Kielce
okręg: Kielce, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 1287» źródło

Źródła

Oficjalna strona Urzędu Miasta Kielce


Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego
okręg: Kielce, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 1287 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2003 – 2007własna działalność gospodarcza (firma pośrednictwa ubezpieczeniowo-finansowego), właściciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Urzędu Miasta Kielce

brak informacjiPlatforma Obywatelska, członek Zarządu Regionu Świętokrzyskiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej w Świętokrzyskiem

brak informacjiPlatforma Obywatelska, wiceprzewodniczący regionu świętokrzyskiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej w Świętokrzyskiem

2002 – 2006Rada Miasta Kielce, Komisja Rodziny i Spraw Społecznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Urzędu Miasta Kielce

2002 – 2006Rada Miasta Kielce, Komisja Budżetu i Finansów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Urzędu Miasta Kielce

2002 – 2006Rada Miasta Kielce, radny, Kielce
okręg: Kielce, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe - Wojciech Lubawski (9), liczba głosów: 428» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2002kandydat na radnego
okręg: Kielce, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe - Wojciech Lubawski (9), liczba głosów: 428 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2001Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

pierwsza dekada XXI w.Platforma Obywatelska, przewodniczący powiatu kieleckiego grodzkiego, Kielce» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2000 – 2001Stowarzyszenie Młodzi Konserwatyści, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2000 – 2001Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2000 – 2003Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta SA, dealer» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1999 – 2000BiG Bank Gdański, koordynator» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacjiStowarzyszenie "Młodzi Demokraci", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci"

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.