facebook tweeter youtube

 
Andrzej Halicki
  • poseł do Parlamentu Europejskiego
    Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: 2019-05-28)
Ukończył Szkołę Główną Handlową. Pracował na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach: Burson-Marstaller i GGK Public Relations; współwłaściciel firm. W przeszłości związany z Kongresem Liberalno-Demokratycznym i UW. Członek PO od 2001 r., wiceprzewodniczący partii i przewodniczący regionu mazowieckiego, komisarz na Warszawę, członek zarządu krajowego PO. Zaangażowany w działalność Mokotowskiej Fundacji Warszawianka-Wodny Park (2007-2012), “GGK Public Relations” sp. z o.o. (2001-2008), Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W l. 1993-1994 doradca ministra w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych. Od września 2014 r. do listopada 2015 r. Minister Administracji i Cyfryzacji w rządzie Ewy Kopacz. Poseł w l. 2005-2019 (V-VIII kadencja) pracował w komisjach: odpowiedzialności konstytucyjnej (był jej przewodniczącym), ustawodawczej, kultury i środków przekazu, spraw zagranicznych, ds. Unii Europejskiej oraz spraw zagranicznych. Obecnie pracuje w komisjach: cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii; spraw zagranicznych; ds. Unii Europejskiej. W roku 2019 zdobył mandat do Parlamentu Europejskiego.
Edukacja
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Wydział Handel Wewnetrzny, Transport Lotniczy; specjalność: Ekonomika i Organizacja Transportu Lotniczego, rok ukończenia: 1990

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Prawna, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego, Bruksela/Strasburg
okręg: Warszawa (2), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD.N Zieloni (3), liczba głosów: 87422» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2019kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Warszawa (2), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD.N Zieloni (3), liczba głosów: 87422 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

03.04.2019 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół - Zerwij z plastikiem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.01.2019 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.12.2018 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2018 – 17.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2017Platforma Obywatelska, członek Zarządu Krajowego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej

25.05.2017 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.04.2017 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.03.2017 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kubańska Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.11.2016 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Portugalska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.06.2016 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Albańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.03.2016 – 02.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Polska-Stany Zjednoczone Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.02.2016 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Białorusi, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.01.2016 – 10.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Białorusi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.12.2015 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Parlamentarna RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2015 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2015 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – brak informacji Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 13859» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 13859 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

22.09.2014 – 16.11.2015Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, minister, Warszawa» źródło

Źródło

Portal Gazeta.pl

02.04.2014 – 22.09.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw wykonywania przez Polskę wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.02.2014 – 02.04.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw wykonywania przez Polskę wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.11.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Krwiodawstwa, Transplantologii i Promocji Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Afgańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.06.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół "Wolna Kuba", wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.05.2013 – 13.06.2013Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół "Wolna Kuba", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.01.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Portugalska Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.06.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Argentyńska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Iracka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Mołdawska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw Białorusi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Warszawy i Mazowsza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.01.2012 – 17.02.2012Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Tybetu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.01.2012 – 25.01.2015Sejm RP VII kadencji, Delegacja Parlamentarna RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2011 – 22.09.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2011 – 01.12.2011Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 22.09.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 40002» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

29.07.2011 – 18.08.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o współpracy rozwojowej (druk nr 4469), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 40002 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

16.12.2010 – 19.01.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia (druk nr 3682), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.12.2010 – 16.12.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia (druk nr 3682), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.10.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz projektów ustaw z nimi związanych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.09.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Delegacja Parlamentarna do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP, Seimasu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.06.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Iracka Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.2010Platforma Obywatelska, przewodniczący Regionu Mazowieckiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Andrzeja Halickiego

15.03.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Mołdawska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.02.2010 – 17.08.2010Olan sp z o.o., wspólnik, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

24.06.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.04.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Grupa Parlamentarna Polska - Republika Południowej Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.04.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Macedońska Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny do spraw Białorusi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Indyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 24.06.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Tradycji Niepodległościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.11.2007Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł
okręg: Warszawa I, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 3369» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

10.05.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej (druk nr 1689) , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.03.2007 – 23.05.2012Mokotowska Fundacja Warszawianka - Wodny Park, członek Rady, Warszawa» źródło

Źródła

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

12.01.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.01.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł (zajął miejsce posła, któremu wygasł mandat), Warszawa
okręg: Warszawa I, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 2245» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komiji Wyborczej

04.01.2007 – 24.02.2009Fundacja Rozwoju Edukacji i Nauki (dawniej: Fundacja Wsparcie dla Szczególnie Uzdolnionej Młodzieży Akademickiej i Licealnej), wiceprezes Zarządu, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2007kandydat na posła
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 3369 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005kandydat na posła
okręg: Warszawa I, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 2245» źródło

Źródło

Oficjalna strona internetowa Państwowej Komisji Wyborczej

19.02.2004 – 28.09.2004Olan sp. z o.o., współwłaściciel, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

brak informacji Platforma Obywatelska, Rada Regionu Warszawa, komisarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej w Warszawie

brak informacjiPlatforma Obywatelska, Zarząd Krajowy, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej

07.08.2001 – 28.03.2008GGK Public Relations sp. z o.o., członek Zarządu, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

07.08.2001 – 28.03.2008GGK Public Relations sp. z o.o., współwłaściciel, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

brak informacji Platforma Obywatelska, członek Rady Krajowej» źródło

Źródło

Oficjalna strona Andrzeja Halickiego

brak informacjiPlatforma Obywatelska, wiceprzewodniczący Regionu Mazowieckiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Andrzeja Halickiego

brak informacji Platforma Obywatelska, członek Rady Regionu Mazowieckiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Andrzeja Halickiego

brak informacjiPlatforma Obywatelska, wiceprzewodniczący Zarządu, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej w Warszawie

od 2001Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1996 – 2007GGK Public Relations sp. z o.o., dyrektor generalny, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2012

1995 – 1996Burston-Marsteller sp. z o.o., dyrektor ds. public affairs, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994rzecznik Programu Powszechnej Prywatyzacji, Warszawa» źródło

Źródło

Serwis finansowy Money.pl

1994 – 1996Unia Wolności, członek Rady Krajowej» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1993 – 1994Ministerstwo Przekształceń Własnościowych (rząd Waldemara Pawlaka) departament NFI, doradca ministra, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1992 – 1994Kongres Liberalno-Demokratyczny, członek Rady Krajowej» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1992 – 1993Burson-Marsteller sp. z o.o., menadżer, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona internetowa Andrzeja Halickiego

1990 – 1991Polbud Service, różne» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1990 – 1992Kongres Liberalno-Demokratyczny, rzecznik prasowy» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1990 – 1994Kongres Liberalno-Demokratyczny, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1987 – 1990Niezależne Zrzeszenie Studentów, członek Krajowej Komisji Koordynacyjnej» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacji Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.