facebook tweeter youtube

 
Jolanta Hibner
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

posłanka
Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska

Ukończyła studia na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz studia z zakresu samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1995 r. członkini komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Inżynierii Sanitarnej. W l. 2002-2003 naczelnik wydziału w urzędzie m.st. Warszawy. W l. 2002-2004 członek rady nadzorczej Spółdzielnio Budowlano- Mieszkaniowej Pracowników Kultury. W l. 2003-2005 dyrektor wydziału ds. Inwestycji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od 2003 r. przewodnicząca rady szpitala św. Zofii. W l. 1994-2002 radna Warszawy. Członkini PO od 2001 r. W l. 2009-2014 posłanka do PE. Posłanka w l. 2005-2009 i od 2015 r. (V-VI i VIII kadencja). Zasiadała w komisjach: ds. Unii Europejskiej (dwukrotnie); ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa (dwukrotnie). Obecnie pracuje w komisjach: ds. energii i skarbu państwa; ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.
Edukacja
Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Środowiska; specjalność: Technologia Oczyszczania Ścieków, Wody i Gospodarka Odpadami, rok ukończenia: 1975
Uniwersytet Warszawski, ; specjalność: Orzecznictwa, rok ukończenia: 1997
Politechnika Warszawska, ; specjalność: Gospodarki Wodno-Ściekowej w Zakładach Przemysłowych, rok ukończenia: 1994
Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa; specjalność: Samorząd Terytorialny, rok ukończenia: 1992

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
2019kandydatka na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Warszawa (5), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni (3), liczba głosów: 13708 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 23.04.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Choroby Parkinsona, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.08.2018Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Pracowników Kultury, członek Rady Nadzorczej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 16.08.2018Fundacja Politechniki Warszawskiej, członek Komisji Rewizyjnej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 07.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. monitorowania gospodarki odpadami, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetycznego Pakietu Zimowego, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kubańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Chemicznego, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.10.2016 – 29.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Chemicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 31.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (druk nr 343), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polska-Stany Zjednoczone Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Siedlce (18), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 12899» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Siedlce (18), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 12899 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

04.07.2011 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z państwami Azji Południowej (DSAS), członek» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Parlamentu Europejskiego

16.09.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do spraw stosunków ze Szwajcarią i Norwegią, do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Islandia oraz do wspólnej komisji parlamentarnej Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.09.2009 – 03.07.2011Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest (DEPA), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

15.09.2009 – 03.07.2011Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Mołdawia (D-MD), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.07.2009 – 18.01.2012Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE), zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.07.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.07.2009 – 07.07.2010Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

14.07.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

14.07.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego, Bruksela/Strasburg
okręg: Warszawa II, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (9), liczba głosów: 45417» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

24.04.2009 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.01.2009 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Klimatyzmu i Zrównoważonego Rozwoju, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2009kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Warszawa II, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (9), liczba głosów: 45417 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

17.09.2008 – 07.10.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 886), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.06.2008 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała ds. wykorzystania środków Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.05.2008 – 06.05.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do spraw wyjaśnienia zobowiązań zmniejszania emisji związków fosforu i azotu do Bałtyku, przyjętych przez Polskę 15 listopada 2007 r. na konferencji Komisji Helsińskiej (HELKOM) w Krakowie, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.04.2008 – 24.04.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.04.2008 – 30.05.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do spraw wyjaśnienia zobowiązań zmniejszania emisji związków fosforu i azotu do Bałtyku, przyjętych przez Polskę 15 listopada 2007 r. na konferencji Komisji Helsińskiej (HELKOM) w Krakowie, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Czarnogórska Grupa Parlamentarna, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Serbska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Szwajcarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.11.2007 – 25.04.2008Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 24.11.2007Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, poseł (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła do Parlamentu Europejskiego), Warszawa
okręg: Warszawa I, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 6816» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.07.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o instrumentach wspomagających redukcję emisji do powietrza gazów cieplarnianych i innych substancji (druk nr 1791), wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.05.2007 – 27.06.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (druk nr 1626), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2007kandydat na posła
okręg: Warszawa I, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 6816 (wybrana)» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

22.12.2005 – 13.01.2006Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw (druk nr 129), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródła

Paweł Kaleta, Ludzie władzy Polski Niepodległej 1989 - 2009, Zabrze 2009


Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa I, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 3512» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005kandydat na posła
okręg: Warszawa I, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 3512 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2003Szpital Bielański, członek Rady Społecznej, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

od 2003Szpital św. Zofii, przewodniczący Rady Szpitala św. Zofii, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

2003 – 2005Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dyrektor wydziału ds. Inwestycji, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

05.09.2002 – 15.07.2004Spółdzielnia Budowlano- Mieszkaniowa Pracowników Kultury, członek Rady Nadzorczej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2002 – 2003Urząd m.st. Warszawy, naczelnik wydziału, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

brak informacji Platforma Obywatelska, Rada Regionu Mazowieckiego, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej na Mazowszu

od 2001Platforma Obywatelska, wiceprzewodniczący Koła, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

od 1998Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Warszawskiej, członek Komisji Rewizyjnej, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1998 – 2002Rada m.st. Warszawy, Komisja Gospodarki Komunalnej, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2002Rada m.st. Warszawy, Komisja Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa, przewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2002Rada m.st. Warszawy, radny, Warszawa
lista wyborcza: "Akcja Wyborcza Solidarność"(AWS) (2), liczba głosów: 5907» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008


Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998kandydat na radnego
lista wyborcza: "Akcja Wyborcza Solidarność"(AWS) (2), liczba głosów: 5907 (wybrana)» źródło

Źródła

Senat Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja, Kancelaria Senatu, Warszawa 2006


Dane Państwowej Komisji Wyborczej

od 1995Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Inżynierii Sanitarnej, członek Komisji Rewizyjnej, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1994 – 1998Rada m.st. Warszawy, Komisja Inwentaryzacyjna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994 – 1998Rada m.st. Warszawy, Komisja Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa, przewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994 – 1998Rada m.st. Warszawy, radny, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994kandydat na radnego (wybrana)» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994 – 2003Urząd Gminy Warszawa Centrum, dyrektor wydziału, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1990 – 1994Urząd Dzielnicy Gminy Warszawa Żoliborz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1986 – 1990Generalna Dyrekcja Budownictwa Hydrotechnicznego i Rurociągów Energetycznych "ENERGOPOL", główny specjalista, Warszawa» źródło

Źródło

Kwestionariusz Doświadczenia i Poglądów Posłów na Sejm RP VI Kadencji

1976 – 1986Biuro Projektów Szkół Wyższych BEPRON Warszawa, starszy asystent projektanta, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.