facebook tweeter youtube

 
Małgorzata Kidawa-Błońska
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni
  • była posłanka (data wygaśnięcia mandatu: )
Ukończyła socjologię na UW. Pracowała w dziale literackim studia filmowego im. Karola Irzykowskiego. Przez ponad 20 lat zajmowała się produkcją filmową (była wiceprezeską Gambit Production). W l. 2002-2006 radna m.st. Warszawy. W l. 2014-2015 rzecznik prasowy rządu i sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Donalda Tuska i Ewy Kopacz, od czerwca do listopada 2015 r. marszałek Sejmu. Członkini PO od 2001 r., przewodniczyła warszawskim strukturom PO (2006-2013). Posłanka od 2005 r. (V-IX kadencja), zasiadała w komisjach: mniejszości narodowych i etnicznych; etyki poselskiej (była jej przewodniczącą). Obecnie pełni funkcję wicemarszałek Sejmu, oraz zasiada w komisji kultury i środków przekazu. Kandydatka w wyborach na prezydenta RP w 2020 r.; zrezygnowała 15 maja.
Edukacja
Uniwersytet Warszawski, Wydział Filozofii i Socjologii; specjalność: Socjologia, rok ukończenia: 1983

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
30.03.2020 – 15.05.2020kandydatka na prezydenta RP» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Portal rmf24.pl

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 23.01.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, wicemarszałek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, członkini» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, posłanka, Warszawa
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni (5), liczba głosów: 416030» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2019kandydat na posła
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni (5), liczba głosów: 416030 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.12.2018 – 11.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2018 – 24.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej (druk nr 2794), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.06.2018 – 17.07.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych (druk nr 2501), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2017Platforma Obywatelska, członek Zarządu Krajowego, Warszawa» źródło

Źródła

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej


Portal Wprost.pl

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Tybetu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2016 – 17.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Polska Sekcja AWEPA, Polska Sekcja AWEPA» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 11.11.2019Sejm RP VIII kadencji, wicemarszałek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 11.11.2019Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa (20), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 80866» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Warszawa (20), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 80866 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

25.06.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, marszałek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.02.2015 – 25.06.2016Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (rząd Ewy Kopacz), sekretarz stanu, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa rady Ministrów

03.02.2015 – 25.06.2016Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (rząd Ewy Kopacz), rzecznik prasowy, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa rady Ministrów

07.01.2014 – 09.2014Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (rząd Donalda Tuska), rzecznik prasowy, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa rady Ministrów

07.01.2014 – 09.2014Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (rząd Donalda Tuska), sekretarz stanu, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

12.09.2013 – 07.01.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta RP projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu (druk nr 1525), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.07.2013 – 07.01.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Radzie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (druk nr 1492), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.06.2013 – 12.06.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów uchwał dotyczących uczczenia pamięci męczeństwa Kresowian (druki nr 327, 470, 536, 1295, 1333), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.06.2013 – 07.01.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.03.2013 – 04.04.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego i senackiego projektów ustaw o zmianie ustawy - Prawo prasowe (druki nr 674 i 1128), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2012 – 01.06.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2012 – 19.09.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego i senackiego projektów ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji (druki nr 640 i 641), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

31.08.2012 – 01.12.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.05.2012 – 31.08.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.05.2012 – 30.05.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.05.2012 – 07.01.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polska Sekcja Stowarzyszenia AWEPA, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 07.01.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 07.01.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 40510» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

24.02.2011 – 26.05.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3786), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 45027 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010rzecznik kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

16.07.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół "Rodzina 2030", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.04.2009 – 23.06.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zadaniach publicznych w dziedzinie usług medialnych (druk nr 1847), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.03.2009 – 19.05.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1628), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.03.2009 – 05.03.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1628), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Tybetu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 08.01.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejm RP

14.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Tradycji Niepodległościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 13057» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

26.04.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wraz z projektem aktu wykonawczego (druk nr 1489), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.01.2007 – 14.03.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 1241) , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2007kandydat na posła
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 13057 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

21.09.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (druk nr 889), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

brak informacji Platforma Obywatelska, Region Mazowiecki, wiceprzewodnicząca, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej na Mazowszu

brak informacji Platforma Obywatelska, Zarząd Regionu Mazowieckiego , członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej na Mazowszu

brak informacji Platforma Obywatelska, Rada Regionu Mazowieckiego , członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej na Mazowszu

2006 – 2013Platforma Obywatelska, przewodniczący Regionu Warszawa, Warszawa» źródło

Źródła

Oficjalna strona warszawskiej Platformy Obywatelskiej


Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Platforma Obywatelska (8), liczba głosów: 4615» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005kandydat na posła
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 4615 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2005film "Skazany na bluesa", producent» źródło

Źródło

Filmweb

18.01.2002 – 27.04.2009Gambit Production sp. z o.o., wspólnik, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2002 – 2005Rada m.st. Warszawy, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Warszawa
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (10), liczba głosów: 3075» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (10), liczba głosów: 3075 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2001 – pierwsza dekada XXI w.Platforma Obywatelska, przewodniczący Koła, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Koła Platformy Obywatelskiej w Ursusie

2001Platforma Obywatelska, założyciel Koła w Ursusie, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Koła Platformy Obywatelskiej w Ursusie

od 2001Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1999 – 2008Społeczne Towarzystwo Oświatowe, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

1994 – 27.01.2006Gambit Production sp. z o.o., wiceprezes Zarządu, Warszawa» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008


Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

1985 – 1987Studio Filmowe im. K. Irzykowskiego, pracownik Działu Literackiego, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.