facebook tweeter youtube

 
Izabela Leszczyna
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydatka na posłankę
    Koalicja Obywatelska
Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z filozofii i etyki oraz zarządzania jakością. W l. 90 pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej, była konsultantką w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Przez rok sprawowała mandat radnej Częstochowy, zrezygnowała po wyborze na posła w 2007 r. W 2010 r. bez sukcesu kandydowała na urząd prezydenta miasta Częstochowa. Członkini PO od 2003 r. W l. 2013-2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Posłanka od 2007 r. (VI-VIII kadencja), pracowała w komisjach: edukacji, nauki i młodzieży; ds. Unii Europejskiej; finansów publicznych. Obecnie zasiada w komisji finansów publicznych oraz komisji edukacji, nauki i młodzieży.
Edukacja
Uniwersytet Jagielloński, ; specjalność: Zarządzanie Jakością, rok ukończenia: 2005
Akademia Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ; specjalność: Filozofia i Etyka, rok ukończenia: 1995
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ; specjalność: Finanse Publiczne, rok ukończenia: 2010
Uniwersytet Jagielloński, Wydział Filologiczny; specjalność: , rok ukończenia: 1989
Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie, ; specjalność: Konstruowanie Programów Nauczania, rok ukończenia: 2001
Uniwersytet Gdański, ; specjalność: Pomiar Dydaktyczny i Egzaminowanie, rok ukończenia: 1998

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 14.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół - Zerwij z plastikiem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.03.2018 – 06.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2017Platforma Obywatelska, członek Zarządu Krajowego, Warszawa» źródło

Źródła

Portal Wprost.pl


Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej

od 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kubańska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.12.2016 – 04.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym (druk nr 1092), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Fińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. budowy obwodnic i dróg alternatywnych przy autostradzie A1 i DK1, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Województwa Śląskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do monitorowania wykorzystania środków unijnych, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.12.2015 – 24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw: - o zmianie ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 70) oraz - o zmianie ustawy o funduszach inwestycyjnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 69), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. utworzenia Uniwersytetu Częstochowskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, rzecznik prasowy» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.11.2015 – 08.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Częstochowa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 19160» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

2015kandydat na posła
okręg: Częstochowa (28), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 19160 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji Platforma Obywatelska, wiceprzewodniczący Zarządu Powiatu Częstochowskiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej w Częstochowie

brak informacji Platforma Obywatelska, członek Zarządu Regionu Śląskiego» źródło

Źródło

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

18.04.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Tajlandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.04.2013 – 16.11.2015Ministerstwo Finansów, sekretarz stanu, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Izabeli Leszczyny

26.09.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Kubańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.04.2012 – 06.06.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu zabezpieczenia społecznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.03.2012 – 24.07.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 19) oraz komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 230), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Brazylijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, rzecznik prasowy» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 11.04.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do monitorowania systemu podatkowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Harcerstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.12.2011 – 11.04.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw jakości kształcenia i wychowania, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. przywrócenia ekspresowych i pośpiesznych połączeń pasażerskich na trasie Jelenia Góra, Wrocław, Opole, Częstochowa, Warszawa poprzez CMK, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.04.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.04.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.11.2011Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Częstochowa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 18787» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

18.01.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do monitorowania wykorzystania środków unijnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Częstochowa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 18737 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

16.12.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.05.2010 – 10.06.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do przygotowania projektu dezyderatu do Prezesa Rady Ministrów w sprawie pomocy poszkodowanym w powodzi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2010kandydat na prezydenta Częstochowy
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, liczba głosów: 13840 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.11.2009 – 22.07.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2266), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.07.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Innowacyjności i Informatyzacji, członek prezydium» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.05.2009 – 26.11.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do spraw monitorowania systemu podatkowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.04.2009 – 26.11.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.01.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół Bezpieczeństwa i Rozwoju Turystycznego Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Obszarów Górskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.11.2008 – 18.11.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela (druk nr 1231), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.06.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała ds. wykorzystania środków Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.06.2008 – 24.04.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała ds. wykorzystania środków Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.05.2008 – 22.07.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o Rzecznika Praw Dziecka (druk nr 434), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.04.2008 – 24.04.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Fińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarzystów Województwa Śląskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do spraw jakości kształcenia i wychowania, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Kubańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.12.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Unii Zachodnioeuropejskiej, zastępca przedstawiciela» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.11.2007 – 25.04.2008Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 24.11.2007Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Częstochowa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 11617» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2007kandydat na posła
okręg: Częstochowa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 11617 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 11.12.2006Rada Miasta Częstochowy, Komisja Edukacji, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Urzędu Miasta Częstochowy

04.12.2006 – 08.11.2007Rada Miasta Częstochowy, Komisja Praworządności i Samorządu, członek» źródło

Źródło

Uchwała Rady Miasta Częstochowy numer 7/II/2006 z dnia 04/12/06 w sprawie określenia składów osobowych Komisji Rady Miasta

04.12.2006 – 08.11.2007Rada Miasta Częstochowy, Komisja Infrastruktury i Ochrony Środowiska, członek» źródło

Źródło

Uchwała Rady Miasta Częstochowy numer 7/II/2006 z dnia 04/12/06 w sprawie określenia składów osobowych Komisji Rady Miasta

12.2006 – 2007Rada Miasta Częstochowy, Klub Radnych Platforma Obywatelska, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Platforma Obywatelska

2006 – 21.10.2007Rada Miasta Częstochowy, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Częstochowa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego, Częstochowa
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska (5) (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2003Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacjiPlatforma Obywatelska, członek Rady, Częstochowa» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Platforma Obywatelska

brak informacjiPlatforma Obywatelska, członek Zarządu Powiatowego, Częstochowa» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Platforma Obywatelska

brak informacjiPlatforma Obywatelska, członek Zarządu Koła, Częstochowa» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Platforma Obywatelska

1996 – brak informacji Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM”, konsultant, Częstochowa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Izabeli Leszczyny

1990 – 1996Szkoła Podstawowa nr 50, nauczyciel polonista, Częstochowa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Doroty Leszczyny

brak informacjiPolskie Towarzystwo Diagnostyczne, członek, Częstochowa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.