facebook tweeter youtube

 
Urszula Augustyn
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydatka na posłankę
    Koalicja Obywatelska
Ukończyła filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, od r. 80 do 1998 r. pracowała jako nauczycielka w szkołach podstawowych. Od połowy l. 90. do objęcia mandatu posłanki w 2005 r. była dziennikarką, m.in. w mediach katolickich. Od lutego do listopada 2015 r. sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Członkini zarządu krajowego PO. Posłanka w l. 2005-2016 (V - VIII kadencji). Pracowała w komisjach: polityki społecznej i rodziny oraz kultury i środków przekazu, obecnie zasiada w komisjach: ds. petycji (wiceprzewodnicząca) oraz edukacji, nauki i młodzieży.
Edukacja
Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Wydział Filologii Polskiej; specjalność: Filologia polska, rok ukończenia: 1990

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Włoska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2017Platforma Obywatelska, członek Zarządu Krajowego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej

od 11.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej, Delegacja Sejmu i Senatu RP» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 02.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.07.2016 – 15.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu uchwały w sprawie pojednania polsko - ukraińskiego (druk nr 647), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.04.2016 – 15.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw: - o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Męczeństwa Kresowian (druk nr 284), - o ustanowieniu 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na obywatelach polskich Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 407), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polska-Stany Zjednoczone Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Austriacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Dzieci, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2015 – 15.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Petycji, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Petycji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Tarnów (15), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 13928» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Tarnów (15), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 13928 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

07.01.2015 – 11.2015Ministerstwo Edukacji Narodowej, sekretarz stanu, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ministerstwa Edukacji Narodowej

23.12.2014 – 11.2015Ministerstwo Edukacji Narodowej, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

06.11.2014 – 07.01.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o przekształceniu jednoosobowych spółek Skarbu Państwa prowadzących działalność z wykorzystaniem dóbr kultury w państwowe instytucje kultury (druk nr 2790), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.08.2014 – 07.01.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw kształcenia zawodowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.05.2014 – 07.01.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw jakości kształcenia i wychowania, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.02.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Otyłości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.11.2013 – 02.12.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia pilnego rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1917), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Austriacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.10.2013 – 07.11.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie informacji oświatowej (druk nr 1794), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.09.2013 – 07.01.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta RP projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu (druk nr 1525), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.07.2013 – 29.05.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Radzie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (druk nr 1492), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.05.2013 – 26.09.2013Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół "Wolna Kuba", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.03.2013 – 04.04.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego i senackiego projektów ustaw o zmianie ustawy - Prawo prasowe (druki nr 674 i 1128), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.03.2012 – 07.01.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw nauki i szkolnictwa wyższego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Cyfryzacji, Innowacyjności i Przedsiębiorczości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Małopolski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Harcerstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 07.01.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 07.01.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Tarnów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 9724» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.03.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół Kultury Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.02.2011 – 24.02.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia pilnego projektu ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3812), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.01.2011 – 30.03.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o systemie informacji oświatowej (druk nr 3628), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Tarnów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 9724 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

24.04.2009 – 23.06.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zadaniach publicznych w dziedzinie usług medialnych (druk nr 1847), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.04.2009 – 23.06.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zadaniach publicznych w dziedzinie usług medialnych (druk nr 1847), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.12.2008 – 14.01.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 605) oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 1343), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.05.2008 – 22.07.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o Rzecznika Praw Dziecka (druk nr 434), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Japońska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.01.2008 – 26.02.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji i innych ustaw (druk nr 151), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.12.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Delegacja Parlamentarna do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i Seimasu Republiki Litewskiej, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.12.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Tradycji Niepodległościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Tarnów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 10480» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

22.05.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (druk nr 1625), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2007kandydat na posła
okręg: Tarnów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 10480 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

14.12.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.09.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Tajlandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.09.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy - Karta Nauczyciela, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.03.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Japońska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2005 – 14.12.2006Sejm RP V kadencji, Komisja Polityki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 09.12.2005Sejm RP V kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Tarnów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 4890» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005kandydat na posła
okręg: Tarnów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 4890 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005 – brak informacji Platforma Obywatelska, członek Zarządu Krajowego» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2004 – 2005Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, redaktor» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacji Platforma Obywatelska, Rada Regionu Małopolskiego, członek » źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej w Małopolsce

brak informacji Platforma Obywatelska, Zarząd Regionu Małopolskiego, członek » źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej w Małopolsce

2000 – 2005Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży "Kana", członek Zarządu, Tarnów» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2003Katolicki Portal Internetowy "Opoka", dziennikarz» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1995 – 2005Radio RDN Małopolska, prezenter, Tarnów» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1995 – 2005Radio Plus Tarnów, dziennikarz, Tarnów» źródło

Źródło

Portal dziennikarze.info

1993 – 1998Szkoła Podstawowa nr 23, nauczyciel, Tarnów» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1983 – 1993Szkoła Podstawowa, nauczyciel, Szczepanowice» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacji Platforma Obywatelska, przewodniczący Zarządu Powiatowego , Tarnów» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacjiCzasopismo "Nasze Słowo" (miesięcznik polonijny), dziennikarz, Hanower, Niemcy» źródło

Źródło

Portal dziennikarze.info

brak informacjiCzasopismo "Gość Niedzielny", współpracownik» źródło

Źródło

Portal dziennikarze.info

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.