facebook tweeter youtube

Źródło: web.um.oswiecim.pl

 
Janusz Chwierut

prezydent miasta Oświęcim

Janusz Chwierut (21.08.1965, Kęty), W l. 2011-2014 r. pełniący obowiązki prezydenta Oświęcimia. Pracował m.in w: Zakładach Chemicznych "Oświęcim" i Zakładzie Budownictwa Mieszkaniowego. W l. 90 członek Unii Wolności; w l. 1994-2002 radny Oświęcimia, do 2005 r. radny powiatu oświęcimskiego. W l. 2005-2007 poseł na Sejm. Od 2012 r. członek Rady Fundacji na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. W 2014 r. wybrany na prezydenta Oświęcimia, zdobywając w drugiej turze wyborów 59 proc. głosów. W 2018 r. uzyskał reelekcję, po otrzymaniu 11685 (68,99 proc.) głosów.

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 20.11.2018Urząd Miasta Oświęcimia, prezydent miasta Oświęcimia, Oświęcim
okręg: Oświęcim, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska» źródło

Źródła

Portal Beskidzka24


Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2018 – 21.10.2018kandydat na prezydenta miasta Oświęcimia (wybrany)
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska, liczba głosów: 11685 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

27.11.2014 – 11.2018Urząd Miasta Oświęcimia, prezydent miasta Oświęcimia, Oświęcim» źródło

Źródło

Oficjalny serwis Urzędu Miasta Oświęcimia

2014kandydat na prezydenta miasta Oświęcimia
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, liczba głosów: 8564 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 14.02.2012Fundacja na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, członek rady fundacji, Oświęcim» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

11.07.2011 – 2014Urząd Miasta Oświęcimia, pełniący obowiązki prezydenta miasta, Oświecim» źródło

Źródła

Oficjalny serwis Urzędu Miasta Oświęcimia


Oficjalna strona Sejmu RP

18.01.2011 – 11.07.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do monitorowania wykorzystania środków unijnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.12.2010 – 11.07.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2010kandydat na prezydenta miasta Oświęcimia
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, liczba głosów: 5559 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

20.02.2009 – 18.06.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Służbie Celnej (druk nr 1492), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.02.2008 – 11.07.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Peruwiańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 11.07.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.12.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 11.07.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 26.11.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.11.2007Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 11.07.2011Sejm RP VI kadencji, poseł (wygaśnięcie mandatu - objęcie stanowiska p.o prezydenta Oświęcimia), Warszawa
okręg: Chrzanów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 10542» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2007kandydat na posła
okręg: Chrzanów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 10542 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

21.09.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 734) oraz obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (druk nr 198), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Chrzanów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 5272» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005kandydat na posła
okręg: Chrzanów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 5272 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

04.01.2005 – 18.11.2005Administracja Domów Mieszkalnych sp. z o.o., członek Rady Nadzorczej, Chełmek» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2004 – 2005Eurodom sp. z o.o., dyrektor finansowy, Oświęcim» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

2003 – brak informacji Miejski Klub Piłkarski Unia Oświęcim, prezes Zarządu, Oświęcim» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

brak informacjiRada Powiatu Oświęcimskiego, Komisja Gospodarcza i Promocji Finansów , przewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

2002 – 2005Rada Powiatu Oświęcimskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP)
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej (14), liczba głosów: 558» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002kandydat na radnego do Rady Powiatu Oświęcimskiego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej (14), liczba głosów: 558 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002 – 2004Zakład Budownictwa Mieszkaniowego, specjalista ds. eksploatacji, Oświęcim» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1999 – 2002Urząd Miasta Oświęcimia, członek Zarządu, Oświęcim» źródło

Źródło

Oficjalna strona Janusza Chwieruta

1998 – 2002Rada Miasta Oświęcimia, radny, Oświęcim
lista wyborcza: Unia Wolności (10), liczba głosów: 267» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006


Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998kandydat na radnego do Rady Miasta Oświęcimia
lista wyborcza: Unia Wolności (10), liczba głosów: 267 (wybrany)» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006


Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998 – 1999Miejskie Zakłady Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zastępca dyrektora ds. restrukturyzacji, Oświęcim» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1994 – 1998Rada Miasta Oświęcimia, radny, Oświęcim» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1994kandydat na radnego do Rady Miasta Oświęcimia (wybrany)» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1994 – 2004Unia Wolności, przewodniczący Koła, Oświęcim» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1991 – 1998Zakłady Chemiczne "Oświęcim", kierownik sekcji kosztów, Oświęcim» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1985 – 1986Kopalnia Węgla Kamiennego "Piast" , elektryk dołowy, Bieruń» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

brak informacjiRada Miasta Oświęcimia, wiceprzewodniczący Rady, Oświęcim» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

brak informacjiRada Miasta Oświęcimia, Komisja Budżetu i Rozwoju , przewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.