facebook tweeter youtube

 
Andrzej Czerwiński
  • poseł
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydat na posła
    Koalicja Obywatelska
Ukończył elektroenergetykę na Akademii Górniczo-Hutniczej. Przez jedenaście lat kierował nowosądeckim oddziałem Zakładu Energetycznego Kraków S.A. W l. 1990-1994 właściciel przedsiębiorstwa AWA. Samorządowiec: w l. 1990-2001 radny Nowego Sącza, od 1994 r. do objęcia mandatu posła w 2001 r. – prezydent miasta. Zajmował kierownicze stanowiska w organizacjach działających na rzecz samorządu, w tym Związku Powiatów Polskich, Rady Miast i Regionów Europy. Był członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Działał w Kongresie Liberalno-Demokratycznym (był przewodniczącym zarządu), Unii Wolności. Członek PO od 2001 r., wiceprzewodniczący KP PO od 2015 r. Od czerwca do listopada 2015 r. Minister Skarbu. Poseł od 2001 r. (IV-VIII kad.). Pracował m.in. w komisjach: samorządu terytorialnego i polityki regionalnej; edukacji, nauki i młodzieży; skarbu państwa; gospodarki; ds. Unii Europejskiej; infrastruktury; nadzwyczajnej ds. energetyki i surowców energetycznych. Obecnie zasiada w komisjach: energii i skarbu państwa oraz ds. Unii Europejskiej.
Edukacja
Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Elektrotechnika, Automatyka i Elektronika; specjalność: Elektroenergetyka, rok ukończenia: 1979

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 19.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.07.2019 – 19.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.01.2019 – 04.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.04.2018 – 22.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2412), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.02.2018 – 17.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2018 – 28.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2017 – 08.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Motocyklistów i Quadowców, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.09.2017 – 14.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki Jądrowej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetycznego Pakietu Zimowego, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej, Delegacja Sejmu i Senatu RP» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Wietnamska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.04.2017 – 15.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.03.2017 – 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do spraw polityki energetycznej Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Chemicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.09.2016 – 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Lotnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Grupa Parlamentarna Polska-Republika Korei, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Górnictwa i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2016 – 23.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Białoruska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce "Antysmogowy", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Irańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Parlamentarna RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, zastępca przedstawiciela» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Przestrzeni Kosmicznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polsko-Japońskiej Współpracy Gospodarczej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2015 – 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 14.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Nowy Sącz (14), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 17487» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Nowy Sącz (14), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 17487 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

15.06.2015 – 11.2015Ministerstwo Skarbu Państwa, minister, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ministerstwa Skarbu Państwa

25.09.2014 – 16.12.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii (druk nr 2604), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.06.2014 – 22.07.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o charakterystyce energetycznej budynków (druk nr 2444), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.03.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Tenisa Ziemnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.02.2014 – 02.04.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o ochronie przeciwpożarowej (druk nr 2030), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.01.2014 – 16.06.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Gospodarki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.11.2013 – 16.06.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw energetyki i surowców energetycznych, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.09.2013 – 16.06.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o dozorze technicznym (druk nr 1650), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.06.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Dobrych Zmian - DobreZmiany.org, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.01.2013 – 23.05.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (druk nr 946), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.12.2012 – 09.05.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o dotacji przeznaczonej dla niektórych podmiotów (druk nr 917), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2012 – 16.06.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Infrastruktury, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Grecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.10.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Katarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół "Pakiet - Stop", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.07.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Olimpijski, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Miłośników Motocykli i Samochodów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.02.2012 – 22.10.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw energetyki, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.01.2012 – 15.02.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ratownictwa Górskiego i Wodnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportu Akademickiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2011 – 11.05.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Przestrzeni Kosmicznej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 07.01.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Gospodarki, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Nowy Sącz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 16723» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

08.11.2011 – 16.11.2011Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.08.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.04.2011 – 29.06.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw: o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących, o zmianie ustawy - Prawo atomowe oraz o zmianie niektórych innych ustaw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.02.2011 – 26.05.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw o zmianie ustawy - Prawo energetyczne (druki nr 3237 i 3794), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Nowy Sącz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 16723 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

27.10.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3495), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.09.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz ustawy o giełdach towarowych (druk nr 2003), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.08.2009 – 18.11.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo energetyczne oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 2176), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.01.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Klimatyzmu i Zrównoważonego Rozwoju, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.07.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do spraw energetyki, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.06.2008 – 10.07.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do spraw energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Delegacja Parlamentarna do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP, Seimasu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy, przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 27.03.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do spraw prywatyzacji PZU S.A., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.12.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny ds. Przestrzeni Kosmicznej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ratownictwa Górskiego i Wodnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Gospodarki, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródła

Paweł Kaleta, Ludzie władzy Polski Niepodległej 1989 - 2009, Zabrze 2009


Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Nowy Sącz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 24708» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

14.02.2007 – 17.05.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców w związku z przedterminowym rozwiązaniem umów długoterminowych sprzedaży mocy i energii elektrycznej (druk nr 1340), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.01.2007 – 25.01.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa oraz przy wypełnianiu zobowiązań międzynarodowych w sytuacjach zakłóceń na rynku naftowym, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2007kandydat na posła
okręg: Nowy Sącz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 24708 (wybrany)» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

12.12.2006 – 09.01.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.09.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.09.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Gospodarki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.08.2006 – 22.09.2006Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg krajowych (druk nr 854), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.08.2006 – 22.09.2006Sejm RP V kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.04.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o restrukturyzacji i prywatyzacji Zespołu Elektrociepłowni w Łodzi S.A., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.03.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Słoweńska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.02.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Słowacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 2006Platforma Obywatelska, przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

07.12.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz ustawy o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa (druk nr 27), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 22.08.2006Sejm RP V kadencji, Komisja Gospodarki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Nowy Sącz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 13770» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.03.2005 – 03.06.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym i uzdrowiskach (druk nr 3636), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2005 – 16.06.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze zmianami w podziale zadań i kompetencji administracji terenowej (druk nr 3557), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.01.2005 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym gmin, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2005 – 2007Sejm RP V kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2005kandydat na posła
okręg: Nowy Sącz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 13770 (wybrany)» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

16.12.2004 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych (duki 3131 i 3281), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.10.2004 – 06.01.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o przeprowadzeniu kontroli w administracji publicznej (druk nr 1824), wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.09.2004 – 14.12.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.05.2004 – 22.07.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o finansowaniu nauki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.05.2004 – 08.10.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o dodatkach mieszkaniowych, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.03.2004 – 02.04.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.11.2003 – 30.03.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Narodowym Planie Rozwoju (druk nr 488), wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.10.2003 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja stała ds. polityki regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.07.2003 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zasadach nieodpłatnego przekazywania udziałów i akcji Skarbu Państwa w niektórych spółkach jednostkom samorządu terytorialnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.07.2003 – 26.11.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o systemie informacji oświatowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.07.2003 – 26.01.2010Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe AWA sp. z o.o., wspólnik, Nowy Sącz» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

21.01.2003 – 02.04.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2003 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2003 – 2007Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć "Energie Cities", prezes» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

20.12.2002 – 26.11.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o uzdrowiskach, lecznictwie uzdrowiskowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw i rządowego projektu ustawy o uzdrowiskach, obszarach ochrony uzdrowiskowej, lecznictwie uzdrowiskowym i gminach uzdrowiskowych oraz o zmianie niektórych ustaw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.12.2002 – 25.03.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o strażach gminnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1031), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.06.2002 – 02.07.2002Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do opracowania projektu ustawy o zmianie ustaw: Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza, prezydenta miasta, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.01.2002 – 15.02.2002Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

brak informacji Platforma Obywatelska, Rada Regionu Małopolskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Platformy Obywatelskiej w Małopolsce

brak informacji Platforma Obywatelska, Zarząd Regionu Małopolskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Platformy Obywatelskiej w Małopolsce

29.11.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja stała ds. finansów samorządowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Nowy Sącz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Obywatelska (7), liczba głosów: 11868» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

brak informacji Platforma Obywatelska, przewodniczący w Nowym Sączu, Nowy Sącz» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacjiPlatforma Obywatelska, członek Zarządu Krajowego» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2001 – 2005Sejm RP IV kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, przewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2001 – 2005Sejm RP IV kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wykorzystania Środków Unii Europejskiej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2001 – 2005Sejm RP IV kadencji, Parlamentarny Zespół Samorządu Terytorialnego, przewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2001kandydat na posła
okręg: Nowy Sącz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Obywatelska (7), liczba głosów: 11868 (wybrany)» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

od 2001Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2001Stowarzyszenie Partnerstwo na Rzecz Profesjonalnego Zarządzania w Samorządzie (obecnie Stowarzyszenie Profesjonalnego Samorządu), członek, Nowy Sącz» źródło

Źródło

Dane uzupełnione przez posła Andrzeja Czerwińskiego

2001 – 2009Stowarzyszenie Partnerstwa na Rzecz Profesjonalnego Zarządzania w Samorządzie (obecnie Stowarzyszenie Profesjonalnego Samorządu), prezes, Nowy Sącz» źródło

Źródła

Dane uzupełnione przez posła Andrzeja Czerwińskiego


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2001 – 2003Rada Gmin i Regionów Europy, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2001Fundacja na rzecz Miasta Nowego Sącza, prezes, Nowy Sącz» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2002Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, przewodniczący Konwentu, Nowy Sącz» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2002Związek Powiatów Polskich, członek Zarządu» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2002Związek Powiatów Polskich, współzałożyciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2001Rada Miasta Nowego Sącza, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Nowy Sącz
lista wyborcza: "Wspólnota Sądeczan" (9), liczba głosów: 1823» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008


Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998kandydat na radnego
lista wyborcza: "Wspólnota Sądeczan" (9), liczba głosów: 1823 (wybrany)» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008


Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1994 – 2001Urząd Miasta Nowego Sącza, prezydent miasta, Nowy Sącz» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994 – 1998Rada Miasta Nowego Sącza, radny» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994kandydat na radnego (wybrany)» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994 – 2001Unia Wolności, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1993 – 1994Kongres Liberalno-Demokratyczny, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

lata 90.Unia Wolności, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

lata 90.Kongres Liberalno-Demokratyczny, przewodniczący Zarządu» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1990 – 1994Rada Miasta Nowego Sącza, radny, Nowy Sącz» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1990kandydat na radnego (wybrany)» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1990 – 1994Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe AWA sp. z o.o., właściciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1979 – 1990Zakład Energetyczny Kraków SA, kierownik oddziału, Nowy Sącz» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacjiKomisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacjiSądecka Miejska Strefa Usług Publicznych (pilotażowy powiat), współtwórca, Nowy Sącz» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.