facebook tweeter youtube

 
Alicja Dąbrowska
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydatka na posłankę
    Koalicja Obywatelska
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Ukończyła podyplomowe studia w Wyższej Szkole Menadżerskiej. Od 1982 r. lekarz rodzinny w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Lecznictwa Otwartego. Radna, w latach 2006–2007 przewodnicząca Rady Dzielnicy Praga Północ. Posłanka VI, VII i od 2019 r. VIII kadencji. Zasiada w komisji zdrowia.
Edukacja
Wyższa Szkoła Menadżerska w Warszawi, ; specjalność: Marketing i zarządzanie, rok ukończenia: 2005
Akademia Medyczna w Warszawie, Wydział Lekarski; specjalność: , rok ukończenia: 1981

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 04.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.07.2019Sejm RP VIII kadencji, poseł (zajęła miejsce Andrzeja Halickiego), Warszawa
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 2483» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

24.11.2016 – 23.08.2019Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze sp. z o.o., członek Zarządu, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2015kandydatka na posła
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 2483 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

22.07.2015 – 05.08.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zdrowiu publicznym (druk nr 3675), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.04.2015 – 26.05.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (druk nr 3254), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.03.2015 – 08.04.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o działalności leczniczej (druk nr 3090), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.02.2015 – 22.04.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3107), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.01.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Zdrowia, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2014kandydatka na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Warszawa 1 (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 6945 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

24.07.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Czarnogórska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.06.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Onkologii, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.05.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.05.2013 – 11.12.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 1278), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.09.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Etiopska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.06.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Argentyńska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.04.2012 – 22.05.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (druk nr 293), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.04.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Wspierania Inicjatyw Kulturalnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Iracka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.03.2012 – 29.03.2012Sejm RP VII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Serbska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Warszawy i Mazowsza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Chorób Rzadkich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw zdrowia publicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Rumuńska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, Zastępcy Przedstawicieli» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała ds. problemów społecznych wojska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2011 – 09.05.2013Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Cyfryzacji, Innowacyjności i Przedsiębiorczości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 14.01.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 4622» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.01.2011 – 18.01.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (druk nr 3737), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 4622 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

18.03.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.03.2010 – 09.06.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadków i chorób pozostających w związku ze służbą wojskową oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 2811), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.02.2010 – 16.03.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o wyrobach medycznych (druk nr 2668), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.01.2010 – 17.03.2010Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.11.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny do spraw Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.02.2009 – 16.06.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu ustawy o zmianie ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów oraz o zmianie ustawy - Przepisy wprowadzające Kodeks karny (druk nr 1657), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.09.2008 – 09.10.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (druk nr 324), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.09.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych (druk nr 846), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.06.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do spraw zdrowia publicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.04.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Albańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.04.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Macedońska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.04.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała ds. Problemów Społecznych Wojska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.04.2008 – 16.07.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o ochronie indywidualnych i zbiorowych praw pacjenta oraz o Rzeczniku Praw Pacjenta (druk nr 283), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Rumuńska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny Polska-Stany Zjednoczone, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2007 – 08.01.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o izbach aptekarskich (druk nr 82), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 23.01.2008Sejm RP VI kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Tradycji Niepodległościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa I, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 2885» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2007kandydat na posła
okręg: Warszawa I, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 2885 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2007Rada Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawa, przewodniczący, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2006 – 2007Rada Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Warszawa
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 1323» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008


Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego, Warszawa
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 1323 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2005Platforma Obywatelska, przewodnicząca koła Praga-Północ, członek Rady Powiatu, członek Rady Regionu, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2003Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2002 – 2006Rada Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Komisja Budżetu, przewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2002 – 2006Rada Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Komisja Zdrowia, przewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2002 – 2006Rada Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, radny, Warszawa
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej (13), liczba głosów: 373» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002kandydat na radnego, Warszawa
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej (13), liczba głosów: 373 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2000 – brak informacji Wyższa Szkoła Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki, lekarz, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1996 – 2000Zespół Szkół Prywatnych, lekarz, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 1982Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego-Praga Północ, lekarz, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.