facebook tweeter youtube

 
Elżbieta Łukacijewska

posłanka do Parlamentu Europejskiego
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)

Elżbieta Łukacijewska, 1 w podkarpackim, PO. Ekonomistka, posłanka IV, V i VI kadencji, w l. 1998-2001 wójt Gminy Cisna, 2009-2014 – europosłanka, członkini PO. Tematy na nową kadencję: polityka regionalna i rolna, zacieśnianie współpracy ze Wschodem. Deklaruje działania na rzecz zwiększania miejsc pracy i aktywizacji osób 50+.

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Handlu Międzynarodowego, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Transportu i Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego
okręg: Rzeszów (9), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni (3), liczba głosów: 40737» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2019kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Rzeszów (9), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni (3), liczba głosów: 40737 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

12.07.2018 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Spraw Konstytucyjnych, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

19.01.2017 – 11.07.2018Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

19.01.2017 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Transportu i Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

14.07.2014 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, Delegacja do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi , zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

14.07.2014 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z Australią i Nową Zelandią , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

01.07.2014 – 18.01.2017Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

01.07.2014 – 18.01.2017Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Transportu i Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

01.07.2014 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

01.07.2014 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego, Bruksela/Strasburg
okręg: Rzeszów (9), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 41867» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Rzeszów (9), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 41867 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

25.01.2012 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Parlamentu Europejskiego

16.09.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Ukraina, członek» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Parlamentu Europejskiego

16.09.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z Chińską Republiką Ludową, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.09.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

14.09.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Rozwoju Regionalnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.07.2009 – 24.01.2012Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności , zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.07.2009 – 13.09.2009Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Prawna, członek» źródło

Źródło

oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

14.07.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

13.07.2009 – 30.06.2014poseł do Parlamentu Europejskiego, Bruksela/Strasburg
okręg: Rzeszów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (9), liczba głosów: 60011» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

25.05.2009 – 25.11.2011Fundacja Karpacka - Polska, członek Rady Fundacji, Sanok» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

05.03.2009 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2009kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Rzeszów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (9)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

02.10.2008 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach (druk nr 512), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.04.2008 – 16.07.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zakładach opieki zdrowotnej (druk nr 284), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Węgierska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, członek, Komisja Zdrowia» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Sejmu RP

23.01.2008 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny Polska-Stany Zjednoczone, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ratownictwa Górskiego i Wodnego, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 23.01.2008Sejm RP VI kadencji, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.11.2007Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Krosno, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 25011» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2007kandydat na posła
okręg: Krosno, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 25011 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2007Fundacja Wolność i Demokracja, członek Rady» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 23.02.2006Sejm RP V kadencji, Polsko-Chorwacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.02.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Węgierska Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródła

Paweł Kaleta, Ludzie władzy Polski Niepodległej 1989 - 2009, Zabrze 2009


Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Krosno, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 14166» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

29.06.2005 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody, członek» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Sejmu RP

05.05.2005 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz o zmianie niektórych innych ustaw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.05.2005 – 18.10.2008Sejm RP IV kadencji, Komisja Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.04.2005 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Komisja Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2005kandydat na posła
okręg: Krosno, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 14166 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

04.11.2004 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest , przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.03.2004 – 16.04.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o szkolnictwie wyższym (druk nr 1023) oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o szkolnictwie wyższym, ustawy o wyższych szkołach zawodowych, ustawy o pożyczkach i kredytach studenckich oraz o zmianie niektórych innych ustaw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2004 – 2007Towarzystwo Przyjaciół Szpitala przy Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II, członek Zarządu, Krosno» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

27.08.2003 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo łowieckie, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.07.2003 – 25.11.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (druk nr 1640), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.05.2003 – 15.04.2005Sejm RP IV kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.03.2003 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja stała do spraw monitorowania pozyskiwania i wykorzystania środków z funduszy Unii Europejskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2002 – 09.10.2002Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o podatku leśnym oraz o zmianie niektórych ustaw (druk nr 770), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.08.2002 – 10.10.2002Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach, ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych, ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej oraz ustawy o wprowadzeniu ustawy - Prawo ochrony środowiska, ustawy o odpadach oraz o zmianie niektórych ustaw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.06.2002 – 16.07.2002Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego i obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o wprowadzeniu ustawy - Prawo ochrony środowiska, ustawy o odpadach oraz o zmianie niektórych ustaw oraz ustawy o odpadach , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2001 – 09.05.2003Sejm RP IV kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2001 – 08.11.2001Sejm RP IV kadencji, Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródła

Paweł Kaleta, Ludzie władzy Polski Niepodległej 1989 - 2009, Zabrze 2009


Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Krosno, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Obywatelska (7), liczba głosów: 5447» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2001kandydat na posła
okręg: Krosno, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Obywatelska (7), liczba głosów: 5447 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2001Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2001Urząd Gminy Cisna, wójt, Cisna» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1993 – 1998Biuro Obsługi Szkół ZEAS, główna księgowa, Cisna» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1985 – 1991Alima Gerber SA, księgowa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacji Platforma Obywatelska, przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpackiego» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacji Towarzystwo Przyjaciół Szpitala przy Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II, wiceprezes, Krosno» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.