facebook tweeter youtube

 
Kazimierz Matuszny
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • poseł
  • kandydat na posła
    Prawo i Sprawiedliwość
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )
Absolwent Politechniki Śląskiej, inżynier elektronik. Był prezesem przedsiębiorstwa z branży energetycznej, w l. 2000-2005 powadził własną działalność gospodarczą. Jest członkiem Ruchu Światło-Życie. Członek PiS od 2001 r. Sprawuje funkcję przewodniczącego okręgu PiS w Żywcu. W l. 2014-2015 radny sejmiku woj. śląskiego. Bez sukcesu ubiegał się o mandat posła w 2001 i 2011 r. Poseł od 2005 r. (V-VIII kadencja), zasiadał w komisjach: skarbu państwa (dwukrotnie); ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa; zdrowia. Obecnie pracuje w komisjach: zdrowia oraz ds. Unii Europejskiej.
Edukacja
Politechnika Śląska, Wydział Automatyki i Elektroniki; specjalność: Elektronika, rok ukończenia: 1985

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 19.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.07.2019 – 19.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.01.2019 – 04.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.09.2018 – 13.09.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych (druk nr 2793), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.02.2018 – 17.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2018 – 28.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2017 – 08.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.09.2017 – 14.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.04.2017 – 15.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Meksykańska Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.03.2017 – 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.02.2017 – 27.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Peruwiańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół "Przyjaźni Środowisku", sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Realizacji Inwestycji Środkowoeuropejskiego Centrum Logistycznego w Łodzi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Chemicznego, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.10.2016 – 29.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Chemicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Brydża Sportowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.09.2016 – 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw kaskadyzacji dolnej Wisły ze szczególnym uwzględnieniem budowy kolejnego stopnia wodnego pod Włocławkiem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.05.2016 – 27.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Łotewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Regionalnych Rad Seniorów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Czeska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Karpacki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.02.2016 – 27.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Słoweńska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.12.2015 – 14.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Przestrzeni Kosmicznej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł
okręg: Bielsko-Biała (27), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 9345» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Bielsko-Biała (27), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 9345 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

02.12.2014 – 11.2015Sejmik Województwa Śląskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Katowice
okręg: 1, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 8009» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona województwa śląskiego

2014kandydat na radnego, Katowice
okręg: 1, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 8009 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 01.12.2011MK Consulting Kazimierz Matuszny, właściciel, Milówka» źródło

Źródło

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

29.10.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Bielsko-Biała (27), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 8372 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

22.07.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.02.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół na Rzecz Wspierania Demokracji w Krajach Byłego Bloku Komunistycznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.02.2010 – 17.02.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych (druk nr 2682), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.04.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Grupa Parlamentarna Polska - Republika Południowej Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.10.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.04.2008 – 02.07.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zakładach opieki zdrowotnej (druk nr 284), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół Karpacki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarzystów Województwa Śląskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Słowacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Szwajcarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 29.10.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Bielsko-Biała, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 13379» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.08.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia: poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarowaniu niektórymi składnikami mienia Skarbu Państwa oraz Agencji Mienia Wojskowego (druk nr 1906) oraz rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o zagospodarowaniu niektórymi składnikami mienia Skarbu Państwa oraz Agencji Mienia Wojskowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.05.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o komercjalizacji państwowego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej "Poczta Polska", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2007kandydat na posła
okręg: Bielsko-Biała, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 13379 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

06.09.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródła

Paweł Kaleta, Ludzie władzy Polski Niepodległej 1989 - 2009, Zabrze 2009


Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Bielsko-Biała, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 9033» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005kandydat na posła, Bielsko-Biała
okręg: Bielsko-Biała, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 9033 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji Prawo i Sprawiedliwość, przewodniczący Zarządu Okręgu, Żywiec» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

brak informacji Prawo i Sprawiedliwość, członek Prezydium Zarządu Okręgowego, Bielsko-Biała» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

2004 – 2005prywatna działalność gospodarcza świadczenie usług finansowych dla Raiffeisen Bank Polska w zakresie sprzedaży detalicznej, przedsiębiorca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kazimierza Matusznego

21.02.2003 – 26.05.2010Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Hulajniki" przy Szkole Podstawowej w Milówce, członek Zarządu, Milówka» źródło

Źródło

Serwis Prawno-Gospodarczy Wolters Kluwer

od 2002Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

brak informacji Ruch Światło-Życie, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kazimierza Matusznego

1989 – brak informacji prywatna działalność gospodarcza, właściciel wyciągu narciarskiego, Kamesznica» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006


Oficjalna strona Kazimierza Matusznego

1988 – brak informacji Przedsiębiorstwo Wielobranżowe, członek Zarządu, Gliwice» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kazimierza Matusznego

1987 – 1989Zakład Chemii Energetycznej, Ciepłownictwa i Ochrony Środowiska , specjalista ds. automatyki i informatyki, Gliwice» źródło

Źródła

Oficjalna strona Kazimierza Matusznego


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

brak informacjiPrzedsiębiorstwo Wielobranżowe branża energetyczna, prezes, Gliwice» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kazimierza Matusznego

brak informacjiAkademicka Grupa Oporu na Politechnice Śląskiej, współzałożyciel, Gliwice» źródło

Źródło

Oficjalna srna Kazimierza Matusznego

brak informacjiNiezależne Zrzeszenie Studentów na Politechnice Śląskiej, członek, Gliwice» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kazimierza Matusznego

brak informacjiNiezależne Zrzeszenie Studentów na Politechnice Śląskiej, współzałożyciel, Gliwice» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kazimierza Matusznego

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.