facebook tweeter youtube

 
Mirosława Nykiel
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydatka na posłankę
    Koalicja Obywatelska
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Europejskiej w Warszawie, Francuskiego Instytutu Zarządzania. Związana z NSZZ „Solidarność” i AWS. W l. 1984-1990 nauczycielka języka polskiego. Dyrektorka ośrodków kultury w Zatorze oraz w Miedźnej. W l. 1975-1984 pracowała w RSW „Prasa, Książka, Ruch”, potem zasiadała na stanowiskach kierowniczych w Ruch SA, w l. 2000-2002 prezes zarządu spółki. Właścicielka i prezes EBC (2003-2005). Pomysłodawczyni i współorganizatorka Akademii Przedsiębiorczości i Sukcesu oraz Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia, honorowa prezes Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej. Członek PO od 2001 r. Senator w l. 2005-2007 (VI kadencja). Posłanka od 2007 r. (VI-VIII kadencja), zasiadała w komisjach: gospodarki (dwukrotnie) oraz ds. Unii Europejskiej (dwukrotnie). Obecnie pracuje w komisji gospodarki i rozwoju (wiceprzewodnicząca) oraz ds. energii i skarbu państwa.
Edukacja
Uniwersytet Śląski, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny; specjalność: Pedagogika, rok ukończenia: 1983
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ; specjalność: Kolegium Ekonomiczno-Społeczne, rok ukończenia: 2013
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. J. Tischnera w Warszawie, ; specjalność: Integracja europejska, rok ukończenia: 2004
Ośrodek Kształcenia Nauczycieli w Katowicach, ; specjalność: Filologia polska, rok ukończenia: 1987

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
2019kandydatka na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Katowice (11), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni (3), liczba głosów: 32352 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.11.2018 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (druk nr 2960), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Filipińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.04.2018 – 08.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o wspieraniu nowych inwestycji (druk nr 2307), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.10.2017 – 21.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o rynku mocy (druk nr 1722), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetycznego Pakietu Zimowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Japońska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polska-Stany Zjednoczone Zespół Parlamentarny, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polsko-Japońskiej Współpracy Gospodarczej, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.03.2016 – 27.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.03.2016 – 12.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polska-Stany Zjednoczone Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Województwa Śląskiego, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.01.2016 – 10.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Parlamentarna do Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy, przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Województwa Śląskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.01.2016 – 27.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.12.2015 – 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polsko-Japońskiej Współpracy Gospodarczej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.09.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.09.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk rynkowych przedsiębiorców zajmujących się obrotem produktami spożywczymi lub rolnymi wobec dostawców tych produktów (druk nr 3604), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Bielsko-Biała (27), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 26927» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Bielsko-Biała (27), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 26927 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

23.07.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Ukraiński Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.07.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw energetyki i surowców energetycznych, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.06.2015 – 07.07.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych (druk nr 3475), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.04.2015 – 14.05.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o obowiązkach w zakresie informowania o zużyciu energii przez produkty wykorzystujące energię oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3323), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.03.2015 – 25.09.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.01.2015 – 20.03.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2014 – 25.11.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2856), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2014 – 16.01.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.10.2014 – 05.11.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne (druk nr 2775), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.10.2014 – 23.10.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.09.2014 – 16.12.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii (druk nr 2604), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.07.2014 – 01.10.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.05.2014 – 25.07.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.03.2014 – 02.04.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami (druk nr 2203), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2014kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Katowice (11), lista wyborcza: KW Platforma Obywatelska (8), liczba głosów: 8843 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

22.11.2013 – 07.07.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw energetyki i surowców energetycznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2013 – 30.05.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.04.2013 – 13.09.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.03.2013 – 19.04.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.03.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw innowacyjnej gospodarki i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.01.2013 – 25.01.2015Sejm RP VII kadencji, Delegacja Parlamentarna RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.12.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polsko-Japońskiej Współpracy Gospodarczej, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.12.2012 – 09.05.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o dotacji przeznaczonej dla niektórych podmiotów (druk nr 917), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

31.08.2012 – 22.03.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.05.2012 – 31.08.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.05.2012 – 25.05.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.03.2012 – 18.04.2013Sejm RP VII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Serbska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Zespół Parlamentarny Polska-Stany Zjednoczone, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.01.2012 – 20.01.2013Sejm RP VII kadencji, Delegacja Parlamentarna RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, zastępca przedstawiciela» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Cyfryzacji, Innowacyjności i Przedsiębiorczości, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2011 – 11.05.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Gospodarki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Bielsko-Biała, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 43329» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 16.11.2011Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.09.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.08.2011 – 16.09.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.07.2011 – 19.08.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o timeshare (druk nr 4439), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.07.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko- Kirgistańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.07.2011 – 19.08.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.06.2011 – 01.07.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.05.2011 – 09.06.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.04.2011 – 27.05.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.01.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Delegacja Parlamentarna RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.01.2011 – 22.02.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oceny zgodności oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3772), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Bielsko-Biała, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 43329 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

16.12.2010 – 15.04.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.12.2010 – 16.12.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.10.2010 – 01.12.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o lasach oraz ustawy o ochronie przyrody (druk nr 3422), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.10.2010 – 03.12.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.07.2010 – 06.10.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (druk nr 3143), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.05.2010 – 22.10.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.01.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała ds. wykorzystania środków Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.12.2009 – 22.01.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o świadczeniu usług na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 2590), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.09.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny Polska-Stany Zjednoczone, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.09.2009 – 04.11.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (druk nr 2252), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.07.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Innowacyjności i Informatyzacji, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.04.2009 – 21.05.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.03.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 1354), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.07.2008 – 05.11.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (druk nr 290), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.07.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.06.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do spraw energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.06.2008 – 07.01.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała ds. wykorzystania środków Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.04.2008 – 24.04.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.04.2008 – 07.05.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (druk nr 241), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.03.2008 – 09.04.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych (druk nr 262), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarzystów Województwa Śląskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 09.09.2009Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny Polska-Stany Zjednoczone, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.12.2007 – 23.01.2011Sejm RP VI kadencji, Delegacja Parlamentarna RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, zastępca przedstawiciela» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.11.2007 – 25.04.2008Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Gospodarki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Tradycji Niepodległościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 24.11.2007Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Bielsko-Biała, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 33180» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2007kandydat na posła, Bielsko-Biała
okręg: Bielsko-Biała, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 33180 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

10.11.2005 – 04.11.2007Senat RP VI kadencji, Komisja Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

10.11.2005 – 04.11.2007Senat RP VI kadencji, Komisja Gospodarki Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Senat RP VI kadencji, Klub Senatorów Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Senat RP VI kadencji, senator, Warszawa
okręg: Bielsko-Biała, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, liczba głosów: 67321» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005kandydat na senatora, Bielsko-Biała
okręg: Bielsko-Biała, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, liczba głosów: 67321 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2005Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Mirosławy Nykiel

20.12.2004 – 16.06.2006Beskidzka Inicjatywa Lokalna Stowarzyszenie, prezes Zarządu, Bielsko-Biała» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

19.03.2003 – 09.06.2006Fundacja Jedna Europa, prezes Zarządu, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2003 – 2005Inicjatywa dla Polski, członek współzałożyciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Mirosławy Nykiel

2003 – 2005Edukacyjne Centrum Biznesu, właściciel prezes, Bielsko-Biała» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

11.10.2001 – 27.03.2002Zespół Elektrociepłowni Bielsko-Biała SA , członek Rady Nadzorczej, Bielsko-Biała» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2000 – 10.01.2002RUCH SA, prezes Zarządu, Warszawa» źródło

Źródła

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1997kandydat na posła
lista wyborcza: Akcja Wyborcza Solidarność» źródło

Źródło

Oficjalna strona Mirosławy Nykiel

1993kandydat na posła (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Mirosławy Nykiel

1992 – 1997Oświęcimska Koalicja Obywatelska, przewodniczący, Oświęcim» źródło

Źródło

Portal internetowy Money.pl

brak informacjiRuch Społeczny Akcja Wyborcza Solidarność , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Mirosławy Nykiel

1990 – 1998RUCH SA oddział w Oświęcimiu, dyrektor, Oświęcim» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008


Portal internetowy Money.pl

1989 – brak informacji Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność", wiceprzewodniczący Komitetu Obywatelskiego, Miedźna» źródło

Źródło

Portal internetowy Money.pl

1988 – 2000RUCH SA, członek Zarządu, Warszawa» źródło

Źródło

Senat Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja, Kancelaria Senatu, Warszawa 2006

1984 – 1990Szkoła Podstawowa, nauczyciel języka polskiego, Miedźna» źródło

Źródła

Senat Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja, Kancelaria Senatu, Warszawa 2006


Oficjalna strona Mirosławy Nykiel

lata 80.Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność", delegat na Zjazd Regionalny» źródło

Źródło

Portal internetowy Money.pl

1980 – brak informacji Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność", członek» źródło

Źródło

Portal internetowy Money.pl

lata 80.Gminny Ośrodek Kultury, dyrektor, Miedźna» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008


Oficjalna strona Mirosławy Nykiel

lata 80.Wydział Oświaty, dyrektor, Miedźna» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1975 – 1984Robotnicza Spółdzielnia Wydawnicza "Prasa, Książka, Ruch", pracownik, Oświęcim» źródło

Źródła

Oficjalna strona Mirosławy Nykiel


Portal Money.pl

1975 – 1977Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, dyrektor, Zator» źródło

Źródło

Oficjalna strona Mirosławy Nykiel

1973 – 1974Restauracja "Olimpijska", kierownik, Oświęcim» źródło

Źródło

Senat Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja, Kancelaria Senatu, Warszawa 2006

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.