facebook tweeter youtube

 
Sławomir Piechota
  • poseł
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydat na posła
    Koalicja Obywatelska
Prawnik, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Stypendysta USIA oraz US Department of Commerce. Urzędnik: był pełnomocnikiem wojewody wrocławskiego ds. osób niepełnosprawnych oraz wicedyrektorem wojewódzkiego urzędu pracy. Pracował jako radca prawny w urzędzie miasta Wrocławia oraz prywatnych kancelariach. Dyrektor departamentu prawnego w przedsiębiorstwie Impel (2002-2004). Radny miasta Wrocławia (2002-2005), przewodniczący i wiceprzewodniczący rady. Był związany z Unią Wolności, współtworzył struktury regionalne PO. Zaangażowany w działalność stowarzyszeń m.in. Polskiej Organizacji Pracodawców Niepełnosprawnych. Poseł od 2005 r. (V-VIII kadencja), pracował m.in. w komisjach: ustawodawczej (trzykrotnie, w tym jako wiceprzewodniczący); polityki społecznej (trzykrotnie, w tym jako przewodniczący). Obecnie pracuje w komisjach ds. petycji (jest przewodniczącym) oraz polityki społecznej i rodziny.
Edukacja
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa i Administracji; specjalność: Prawo, rok ukończenia: 1986
Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu, ; specjalność: Aplikacja radcowska - Radca prawny, rok ukończenia: 1991

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.02.2017 – 24.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 936), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Brytyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Opieki nad Osobami Niesamodzielnymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Austriacka Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw osób niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Dolnośląski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.11.2015 – 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Petycji, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Petycji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Wrocław (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 5959» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Wrocław (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 5959 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

04.06.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.05.2014 – 19.03.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (druk nr 2137) oraz poselskiego projektu ustawy o statusie Weterana Opozycji Antykomunistycznej i Korpusie Weterana Opozycji Antykomunistycznej wobec dyktatury komunistycznej PRL w latach 1956-1989 oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 2342), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.02.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Otyłości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Austriacka Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.07.2013 – 11.12.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (druk nr 677), poselskiego projektu ustawy o Korpusie Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 1099) oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1417), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.06.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Polski Zachodniej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.01.2013 – 26.09.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy - Kodeks wykroczeń (druk nr 823), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Chilijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.04.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.04.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Dolnośląski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Brytyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Starszych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Wrocław, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 11750» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na posła
okręg: Wrocław, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 11750 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

01.12.2010 – 30.06.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz ustawy o pracownikach samorządowych (druki nr 2772 i 2772-A), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.07.2010 – 11.05.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o dostosowaniu organizacji wyborów do potrzeb osób niepełnosprawnych (druk nr 2800), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2010kandydat na prezydenta miasta Wrocławia
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, liczba głosów: 21481 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

17.07.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół "Rodzina 2030", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.05.2009 – 04.09.2009Ośrodek Inicjatyw Obywatelskich, likwidator, Wrocław» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

02.04.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.09.2008 – 26.06.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw: (druki nr 743, 865, 627, 1054, 1070, 1830); o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców (druk nr 2044); o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (druk nr 2045), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.06.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Starszych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.05.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Szwajcarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Tradycji Niepodległościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Wrocław, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 13345» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

10.05.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zasadach prowadzenia polityki społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2007kandydat na posła
okręg: Wrocław, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 13345 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2006 – 11.04.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2006redaktor i inicjator albumu "Wrocław bez barier"» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Ustawodawcza, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2005Sejm RP V kadencji, Komisja Polityki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródła

Paweł Kaleta, Ludzie władzy Polski Niepodległej 1989 - 2009, Zabrze 2009


Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Wrocław, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 7281» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 08.03.2005Fundacja Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki, członek Rady Fundacji, Wrocław» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2005kandydat na posła
okręg: Wrocław, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 7281 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

22.06.2004 – 31.12.2004Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, członek innego organu nadzoru, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2004 – 2005kancelaria prawna, radca prawny, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2004Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, przewodniczący Rady Programowej, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2003 – 2005Rada Miasta Wrocławia, przewodniczący Klubu Radnych PO-PiS, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2003Ośrodek Inicjatyw Obywatelskich, prezes Zarządu, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2003 – 2005Rada Działalności Pożytku Publicznego, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2002 – 2004Impel SA, dyrektor Departamentu Prawnego, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2002 – 2005Rada Miasta Wrocławia, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Wrocław
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza (10), liczba głosów: 3058» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002kandydat na radnego, Wrocław
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza (10), liczba głosów: 3058 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2001 – 2005uczestnik i inicjator programu "Wrocław-Lwów: Partnerstwo dla Pomocy"» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2001Platforma Obywatelska, członek Rady Krajowej» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2001Platforma Obywatelska, członek Dolnośląskiej Rady Regionalnej, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2001Platforma Obywatelska, członek Rady Powiatu Wrocław, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2001Platforma Obywatelska, członek Zarządu Powiatu Wrocław, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2001Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2000 – 2002współautor i inicjator programu "Zamienię dom dziecka na dom rodzinny" » źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacjiRada Miasta Wrocławia, przewodniczący, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacjiRada Miasta Wrocławia, wiceprzewodniczący, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1999 – 2002Urząd Miasta Wrocławia, członek Zarządu ds. polityki społecznej, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2000Unia Wolności, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2002Rada Miasta Wrocławia, radny, Wrocław
lista wyborcza: Wrocław 2000 Plus (7), liczba głosów: 2563» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008


Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998kandydat na radnego, Wrocław
lista wyborcza: Wrocław 2000 Plus (7), liczba głosów: 2563» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008


Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1995 – 1998prywatna kancelaria prawna, radca prawny, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994 – 1998Rada Miasta Wrocławia, radny, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994kandydat na radnego (wybrany)» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994 – 1995Urząd Miasta Wrocław, radca prawny, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1991 – 1994Wojewódzki Urząd Pracy, wicedyrektor, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1990 – 1994Dolnośląski Urząd Wojewódzki, pełnomocnik wojewody wrocławskiego ds. osób niepełnosprawnych, Wrocław» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1986 – 1990Komitet Ochrony Praw Dziecka, sekretarz Biura Pomocy Prawnej» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1986 – 1990Komitet Ochrony Praw Dziecka, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1982 – 1986Studencki Klub Rewalidacyjny "Remedium", prezes Zarządu» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.