facebook tweeter youtube

 
Jakub Rutnicki
  • poseł
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydat na posła
    Koalicja Obywatelska
Ukończył politologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował jako przedstawiciel medyczny w z firmie farmaceutycznej Janssen-Cilag (2003-2005), działał w Punkcie Informacji Europejskiej (2005-2007). Radny Szamotuł (2002-2005). Członek PO od 2002 r. Poseł od 2005 r. (V-VIII kadencja). Pracował w komisjach: rolnictwa i rozwoju wsi; zdrowia; obrony narodowej; ds. Unii Europejskiej. Od 2007 r. jest członkiem komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki, obecnie jest jej wiceprzewodniczącym.
Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Politologia; specjalność: Marketing Polityczny i Samorządowość, rok ukończenia: 2002

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
2019kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Poznań (7), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni (3), liczba głosów: 37524 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 30.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Infrastruktury Sportowej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. rozwoju drobiarstwa jako strategicznej gałęzi polskiej gospodarki, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Nowozelandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Tybetu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Turecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kirgistańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zintegrowanego Wielodyscyplinarnego Systemu Profilaktyki, Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych w Polsce Zachodniej "INPRONKO", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Piła (38), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 27916» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Piła (38), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 27916 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

25.09.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.03.2015 – 25.09.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.03.2015 – 10.06.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2857), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.02.2015 – 21.07.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw: rządowego o zmianie ustawy o sporcie (druk nr 2674), poselskiego o zmianie ustawy o sporcie oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2715) i komisyjnego o zmianie ustawy o sporcie oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (druk nr 3161), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.01.2015 – 20.03.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2014 – 16.01.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.10.2014 – 23.10.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.07.2014 – 01.10.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.05.2014 – 25.07.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.11.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.09.2013 – 24.07.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do przygotowania projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2013 – 30.05.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.05.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw przygotowań Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej w 2016 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.04.2013 – 13.09.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.03.2013 – 19.04.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

31.08.2012 – 22.03.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.07.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Olimpijski, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.05.2012 – 31.08.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.05.2012 – 25.05.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.12.2011 – 13.12.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw przygotowań Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 22.12.2011Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw przygotowań Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2011 – 11.05.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 21.11.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.11.2011Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Piła, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 19784» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na posła
okręg: Piła, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 19784 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

29.10.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.08.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół Miłośników Motocykli i Samochodów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.07.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół "Rodzina 2030", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.04.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Grupa Parlamentarna Polska - Republika Południowej Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.03.2009 – 29.10.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.05.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.04.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do spraw przygotowań Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej "UEFA EURO 2012", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.04.2008 – 16.07.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o ochronie indywidualnych i zbiorowych praw pacjenta oraz o Rzeczniku Praw Pacjenta (druk nr 283), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Grupa Parlamentarna Polska-Zjednoczone Emiraty Arabskie, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Saudyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Nowozelandzka Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.01.2008członek drużyny piłkarskiej "Pniewy", poseł, Nowy Tomyśl» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

23.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny Polska-Stany Zjednoczone, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.2008Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, koordynator lokalnego finału, Pniewy» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 20.03.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Piła, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 18590» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

10.07.2007 – 21.08.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o nasiennictwie (druk nr 1905), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.05.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o rolno-spożywczych rynkach hurtowych (druk nr 1619), członek» źródło
15.02.2007 – 23.05.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o nawozach i nawożeniu (druk nr 1336), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.2007 – 01.2008Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, koordynator lokalnego finału, Pniewy» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

2007kandydat na posła
okręg: Piła, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 18590 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.12.2006 – 24.01.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Agencji Rynku Rolnego i organizacji niektórych rynków rolnych (druk nr 1112), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.09.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja stała do spraw Wspólnej Polityki Rolnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.09.2006 – 2006Platforma Obywatelska, szef Sztabu Wyborczego w wyborach samorządowych» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

22.08.2006 – 08.09.2006Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Agencji Rynku Rolnego i organizacji niektórych rynków rolnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 852), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.05.2006Platforma Obywatelska, członek Zarządu Rady Regionu Wielkopolskiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

od 27.03.2006Platforma Obywatelska, przewodniczący okręgu powiat Szamotuły, Szamotuły» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

24.02.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.02.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja stała do spraw finansowego wspierania restrukturyzacji wsi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Irlandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.2006Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, koordynator, Pniewy» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł
okręg: Piła, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 3182» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.2005Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, koordynator, Pniewy» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

2005 – 2007Punkt Informacji Europejskiej, współzałożyciel (wraz z posłem do Parlamentu Europejskiego - Filipem Kaczmarkiem), Szamotuły» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

2005kandydat na posła
okręg: Piła, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 3182 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

01.2004Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, koordynator, Pniewy» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

01.2003Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, koordynator lokalnego finału, Pniewy» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

2003 – 2005Janssen-Cilag sp. z o.o., przedstawiciel medyczny» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

27.10.2002 – 25.09.2005Rada Powiatu Szamotulskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Szamotuły
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Nasz Region" (9), liczba głosów: 475» źródło

Źródła

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego


Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002 – 2005Platforma Obywatelska, członek Rady Krajowej» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

2002 – 2005Platforma Obywatelska, członek Zarządu» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

od 2002Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jakuba Rutnickiego

2002 – 2005Rada Powiatu Szamotulskiego, Komisja Rozwoju i Promocji, członek, Szamotuły» źródło

Źródło

Oficjalna strona posła Jakuba Rutnickiego

2002kandydat na radnego
okręg: Szamotuły, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Nasz Region" (9), liczba głosów: 475 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacjiSejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.