facebook tweeter youtube

 
Ryszard Zbrzyzny

Ta osoba nie pełni aktualnie wybieralnej funkcji publicznej. Funkcje pełnione w przeszłości:

  • poseł do Sejmu 7. kadencji
  • poseł do Sejmu 6. kadencji
Ta osoba nie pełni już wybieralnej funkcji publicznej i jej biografia nie jest aktualizowana.
Poseł, członek SLD, działacz związkowy, inż. górnik. W latach 70 był: instruktorem WOPRu, następnie zatrudniony w państwowym Przedsiębiorstwie „Żegluga na Odrze”. W 1977 r. rozpoczął pracę w lubińskim oddziale KGHM. Od 1991 r. przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego. Jest wiceprzewodniczącym Konfederacji Związków Zawodowych Górnictwa w Polsce. Był członkiem rady nadzorczej Zagłębia Lubin SA. Radny sejmiku woj. dolnośląskiego (1998-2001). W latach 1979-1989 w PZPR, od 1999 r. w SLD. Poseł od 1993 r.

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
16.01.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Budowy Dolnośląskiego Odcinka Drogi S8, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.07.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2298), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.02.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Surowców i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.01.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. połączenia Odra - Łaba - Dunaj, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Węgla i Innych Surowców Energetycznych, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.10.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Związkowy, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.10.2013 – 04.11.2013Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Węgla i Innych Surowców Energetycznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.09.2013 – 09.10.2013Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Związkowy, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.01.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Zespół Parlamentarny Polska - Kraje Partnerstwa Wschodniego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.12.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Wenezuelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.12.2012 – 09.05.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o dotacji przeznaczonej dla niektórych podmiotów (druk nr 917), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.09.2012 – 21.11.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 695), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.07.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Palestyńska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Libijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Harcerstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. przywrócenia ekspresowych i pośpiesznych połączeń pasażerskich na trasie Jelenia Góra, Wrocław, Opole, Częstochowa, Warszawa poprzez CMK, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.12.2011Konfederacja Związków Zawodowych Górnictwa w Polsce, wiceprzewodniczący, Katowice» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Przestrzeni Kosmicznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.11.2011Sejm RP VII kadencji, Klub Poselski Sojusz Lewicy Demokratycznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.11.2011Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej (3), liczba głosów: 11990» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

26.07.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (druk nr 4451), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.04.2011 – 29.06.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw: o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących, o zmianie ustawy - Prawo atomowe oraz o zmianie niektórych innych ustaw, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.04.2011 – 19.04.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw: o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących, o zmianie ustawy - Prawo atomowe oraz o zmianie niektórych innych ustaw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.02.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Unii Zachodnioeuropejskiej, zastępca przedstawiciela» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.02.2011 – 26.05.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw o zmianie ustawy - Prawo energetyczne (druki nr 3237 i 3794), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.01.2011 – 22.02.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oceny zgodności oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3772), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.01.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zasadach wykonywania niektórych uprawnień Skarbu Państwa (druk nr 3580), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej (3), liczba głosów: 11990 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

27.10.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3495), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.09.2010 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Poselski Sojusz Lewicy Demokratycznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona klubu Poselskiego Sojusz Lewicy Demokratycznej

15.12.2009 – 18.03.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o szczególnych uprawnieniach ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa oraz ich wykonywaniu w niektórych spółkach kapitałowych lub grupach kapitałowych prowadzących działalność w sektorach energii elektrycznej, ropy naftowej oraz paliw gazowych (druk nr 2548), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.09.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz ustawy o giełdach towarowych (druk nr 2003), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.09.2009 – 08.10.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2310), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.08.2009 – 18.11.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo energetyczne oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 2176), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.02.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw: o zmianie ustawy o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 943); o negocjacyjnym systemie ustalania przyrostu wynagrodzeń u przedsiębiorców oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 1286), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.02.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Gospodarki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.05.2008 – 10.06.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji (druk nr 481), rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz niektórych innych ustaw (druk nr 482), rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz ustawy o zasadach nabywania od Skarbu Państwa akcji w procesie konsolidacji spólek sektora elektroenergetycznego (druk nr 483), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.04.2008 – 23.09.2010Sejm RP VI kadencji, Klub Poselski Lewica, członek» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Informator o działalności Sejmu (5 listopada 2007 r. - 31 grudnia 2008 r.), Wydawnictwo Sejmowe 2009


Oficjalna strona klubu Poselskiego Sojusz Lewicy Demokratycznej

22.04.2008 – 10.06.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o komercjalizacji państwowego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej "Poczta Polska" (druk nr 401), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Chilijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Kubańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 27.03.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do spraw prywatyzacji PZU S.A., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.12.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny ds. Przestrzeni Kosmicznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.12.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół Związkowy OPZZ, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 21.04.2008Sejm RP VI kadencji, Klub Poselski Lewica i Demokraci, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Informator o działalności Sejmu (5 listopada 2007 r. - 31 grudnia 2008 r.), Wydawnictwo Sejmowe 2009

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Lewica i Demokraci (20), liczba głosów: 11049» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

26.01.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Kubańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło
2007kandydat na posła
okręg: Legnica, lista wyborcza: Lewica i Demokraci (20), liczba głosów: 11049 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

22.09.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.02.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu uchwały w sprawie wystąpienia Sejmu RP do Ministra Skarbu Państwa i Ministra Sprawiedliwości z apelem o wykonania rekomendacji Komisji Śledczej powołanej przez Sejm RP IV Kadencji do zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU S.A., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.12.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.12.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz ustawy o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa (druk nr 27), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Sojusz Lewicy Demokratycznej (7), liczba głosów: 9644» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 27.01.2005Fundacja Zdrowia Zagłębia Miedziowego w Lubinie, członek Rady Fundacji, Lubin» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

21.01.2005 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Komisja Śledcza do zbadania prawidłowości prywatyzacji Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2005kandydat na posła
okręg: Legnica, lista wyborcza: Sojusz Lewicy Demokratycznej (7), liczba głosów: 9644 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

24.09.2004 – 03.12.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.09.2004 – 24.09.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.08.2004 – 10.09.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.07.2004 – 27.08.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.07.2004 – 23.07.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.06.2004 – 01.07.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.05.2004 – 24.06.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.05.2004 – 27.05.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.03.2004 – 26.03.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.03.2004 – 26.03.2004Senat RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie morskim oraz o zmianie niektórych innych ustaw w związku z transpozycją przepisów prawa Unii Europejskiej (druk nr 2565) i wyposażeniu morskim (druk nr 2635), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.03.2004 – 26.03.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz ustawy - Prawo ochrony środowiska, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.10.2003 – 31.07.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o czasie pracy kierowców, współprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.10.2003 – 14.11.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej (druk nr 2034), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.09.2003 – 14.10.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks morski oraz ustawy o pracy na morskich statkach handlowych (druk nr 1835), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.09.2003 – 30.09.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo przewozowe oraz ustawy o żegludze śródlądowej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.07.2003 – 27.08.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.05.2003 – 20.07.2005Zagłębie Lubin SA, Lubin» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

26.02.2003 – 25.03.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks celny, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.08.2002 – 11.09.2009Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Funduszu Żeglugi Śródlądowej i Funduszu Rezerwowym (druk nr 739), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.08.2002Fundacja Wsparcie, członek Rady Fundacji, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

16.07.2002 – 03.12.2002Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw o zmianie ustawy o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa, ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych oraz niektórych innych ustaw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.06.2002 – 18.06.2002Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o warunkach dopuszczalności i nadzorowaniu pomocy publicznej dla przedsiębiorców (druk nr 1118), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.05.2002 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.04.2002 – 22.05.2002Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy - Prawo dewizowe, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.04.2002 – 07.05.2002Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o substancjach i preparatach chemicznych, członek
05.04.2002 – 31.07.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja Europejska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Komisja Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2001 – 05.04.2002Sejm RP IV kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Klub Parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Sojusz Lewicy Demokratycznej- Unia Pracy (1), liczba głosów: 19713» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

07.03.2001 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2001kandydat na posła
okręg: Legnica, lista wyborcza: Sojusz Lewicy Demokratycznej- Unia Pracy (1), liczba głosów: 19713 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

21.07.2000 – 25.05.2001Sejm RP III kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu ustawy o reprywatyzacji nieruchomości i niektórych ruchomości osób fizycznych przejętych przez Państwo lub gminę miasta stołecznego Warszawy oraz o rekompensatach, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 2000Sojusz Lewicy Demokratycznej, członek Rady Krajowej» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

od 1999Stowarzyszenie "Równe szanse", przewodniczący, Lubin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 1999Sojusz Lewicy Demokratycznej, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

04.06.1998 – 19.01.1999Sejm RP III kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących ubezpieczeń społecznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.11.1997 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, Komisja Skarbu Państwa Uwłaszczenia i Prywatyzacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.11.1997 – 05.03.1998Sejm RP III kadencji, Komisja Polityki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.10.1997 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, Klub Parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.10.1997 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Sojusz Lewicy Demokratycznej» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.05.1997 – 20.10.1997Sejm RP II kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących reformy systemu ubezpieczeń społecznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

1997kandydat na posła
okręg: Legnica, lista wyborcza: Sojusz Lewicy Demokratycznej (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.06.1996 – 02.02.1994Sejm RP II kadencji, Komisja Nadzwyczajna do Spraw Kodeksu Pracy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.1995 – 20.10.1997Sejm RP II kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym oraz projektu ustawy o świadczeniach zdrowotnych gwarantowanych przez państwo ze środków publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.1993 – 31.08.1996Sejm RP II kadencji, Komisja Nadzwyczajna do Spraw Paktu o Przedsiębiorstwie Państwowym w Trakcie Przekształceń, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.10.1993 – 20.10.1997Sejm RP II kadencji, Komisja Polityki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.10.1993 – 20.10.1997Sejm RP II kadencji, Komisja Przekształceń Własnościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.10.1993 – 20.10.1997Sejm RP II kadencji, Komisja Systemu Gospodarczego i Przemysłu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.10.1993 – 19.10.1997Sejm RP II kadencji, Klub Parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej II kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 1994

14.10.1993 – 19.10.1997Sejm RP II kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Sojusz Lewicy Demokratycznej» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

1993kandydat na posła
okręg: Legnica, lista wyborcza: Sojusz Lewicy Demokratycznej (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.1991Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego, przewodniczący (od 1993 na urlopie bezpłatnym w związku z pełnieniem funkcji posła na Sejm RP), Lubin» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej II kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 1994


Oficjalna strona Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego

10.1977 – brak informacji Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedź oddział Zakłady Górnicze Lubin, górnik, Lubin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1977 – 1990Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej II kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 1994

08.1975 – 09.1977Przedsiębiorstwo Państwowe "Żegluga na Odrze", kierownik obiektu pływającego, Wrocław» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006


Oficjalna strona Towarzystwa Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu

1972 – 1976Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, działacz, ratownik, instruktor nauki pływania, Legnica» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej II kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 1994

brak informacjiTowarzystwo Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej, członek Zarządu, Wrocław» źródło

Źródło

Oficjalna strona Towarzystwa Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.