facebook tweeter youtube

 
Artur Bramora

Ta osoba nie pełni aktualnie wybieralnej funkcji publicznej. Funkcje pełnione w przeszłości:

poseł do Sejmu 7. kadencji

Obietnice

Pomóż nam uzupełnić bazę obietnic wyborczych — dodaj kolejną obietnicę!

 
 
Rozdział państwa od Kościoła

Jako Częstochowa funkcjonujemy przy Jasnej Górze. Jako ugrupowanie proponujemy przede wszystkim pełny rozdział Państwa od Kościoła. Wiąże się to z tym, że w naszym społeczeństwie funkcjonują różne grupy - w tym przypadku biorąc pod uwagę wyznanie lub jego brak. Chcemy państwa świeckiego. W “Ruchu Palikota” są osoby zarówno wierzące, jak i niewierzące. To nie jest dla nas problemem, a jednocześnie uczy, że każdy człowiek zasługuje na równe traktowanie. Jest wiele przypadków, gdzie prawo to jest łamane- przykładem jest piętnowanie w szkołach dzieci po akcie apostazji ich rodziców. Wszyscy obywatele powinni mieć takie same szanse w egzystencji, zarówno osoby wierzące jak i niewierzące. Postulujemy zaprzestania fi nansowania w obecnym wydaniu Kościoła ze środków publicznych. Zakładamy, że jeśli ktoś czerpie korzyści majątkowe z jakiejkolwiek działalności, kościelnej czy nie, powinien tworzyć wspólnotę z innymi obywatelami i również odprowadzać podatki. Konkurencja polityczna wykorzystuje nasze postulaty w negatywny sposób. Przy zbieraniu podpisów spotkałem się z obelgami, jakobym był człowiekiem niewierzącym. Padały także oskarżenia, że chcę zlikwidować Kościół. W życiu politycznym chcemy rozdziały państwa od Kościoła. W życiu prywatnym uważamy, że to jest indywidualna decyzja każdego człowieka. Każdy obywatel ma prawo wierzyć lub nie… Zbieranie podpisów doskonale pokazało jak funkcjonuje nasze społeczeństwo. Masa niedomówień, złego postrzegania obecnych relacji Państwo – Kościół generuje sytuacje patologiczną, która źle wpływa na funkcjonowanie naszego kraju.

 

image

Źródło: www.arturbramora.pl

Orędzie

Jako przedstawiciel Ruchu Palikota swoimi czynami będę dążyć do tego, aby Polska stała się krajem nowoczesnym, stwarzającym perspektywy rozwoju dla młodych ludzi. Krajem, w którym prowadzi się szeroko zakrojony dialog społeczny ze wszystkimi środowiskami w sprawach dotyczących  życia obywateli. Uczynię wszystko, aby Polska stała się  państwem społecznym, obywatelskim, przyjaznym dla swoich mieszkańców z równymi szansami życia i rozwoju dla wszystkich obywateli bez względu na status społeczny czy wyznanie. 

 

image

 

Źródło: www.arturbramora.pl

 
Edukacja w lepszym kierunku

- Jeżeli będę przewodniczącym tejże komisji, której posiedzenie dziś tu mamy, to będę koordynował jej prace. To jest sprawa pierwsza. Sprawa druga: nie będę odpowiadał dziś na merytoryczne pytania w większości zadane przez państwa z powodu naszych różnic programowych. Wydaje mi się, że jesteśmy w stanie wypracowywać takie kompromisy, które będą rozsądne i będą gwarantowały pójście edukacji we właściwym kierunku.

image

 

Źródło: http://szkola.wp.pl/kat,121278,title,Artur-Bramora-z-Ruchu-Palikota-zostal-przewodniczacym-sejmowej-komisji-edukacji,wid,14000080,page,2,wiadomosc.html

Dodaj obietnicę

Politycy często stwierdzają, że coś powinno być zrobione albo wskazują ważne cele i priorytety. Uważamy, że jeśli kandydat na publiczne stanowisko lub urzędujący polityk publicznie określa cele konieczne do zrealizowania, my jako wyborcy mamy prawo oczekiwać, że podejmie jakieś działania, żeby je osiągnąć. Dlatego zbieramy publiczne deklaracje i priorytety polityków.

Poniżej możesz dodać cytat, link do filmu na Youtube lub plik (zdjęcie lub pdf), który zawiera deklarację danego polityka. Dodana przez Ciebie obietnica najpierw trafi do naszego zespołu. Zanim zostanie wyświetlona, zweryfikujemy ją i przyporządkujemy do kategorii tematycznej.

Tytuł
(np. Obwodnica Nowego Jorku)
Cytat
Link
(źródło cytatu lub link do filmu na Youtube)
Plik
Autor zdjęcia/filmu

Dodane przez
(np. imię, nick)
E-mail
(jeśli chcesz otrzymywać od nas powiadomienia i newsletter, wpisz tutaj swój adres mailowy)
 
 
 
 
Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.