facebook tweeter youtube

 
Leszek Dobrzyński
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • poseł
    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
  • kandydat na posła
    Prawo i Sprawiedliwość
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )
Politolog, ukończył Uniwersytet Szczeciński. Związany z Solidarnością Walczącą, Ligą Republikańską, Partią Wolności, Przymierzem Prawicy. Pracował jako monter-zestrajacz i handlowiec, prowadził własną działalność gospodarczą. Był zatrudniony w biurze poselskim PiS w Szczecinie. Od 2001 r. w PiS. Radny sejmiku woj. zachodniopomorskiego (2010-2011), zrezygnował z mandatu po wyborze na posła. Poseł w l. 2005-2007 i 2011-2016 (V, VII-VIII kadencja). Pracował w komisjach: polityki społecznej, rodziny i praw kobiet (dwukrotnie); gospodarki; zdrowia. Obecnie zasiada w komisjach: polityki społecznej i rodziny oraz obrony narodowej.
Edukacja
Uniwersytet Szczeciński, Wydział Humanistyczny; specjalność: Politologia-integracja europejska, rok ukończenia: 2006

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
2019kandydat na posła
okręg: Szczecin (41), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 14105 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 06.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Irańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. społecznych w wojsku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. budżetu, finansów oraz struktury Sił Zbrojnych RP, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. współpracy z zagranicą i NATO, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reparacji Należnych Polsce, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw polityki społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kresów, Kresowian i Dziedzictwa Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Szczecin (41), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 8738» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Szczecin (41), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 8738 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

18.02.2015 – 24.06.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3058), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.12.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wojska Polskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.06.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw budowy drogi ekspresowej S 11, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.05.2013 – 22.05.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (druk nr 1274), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.03.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw Kresów, Kresowian i Dziedzictwa Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Włoska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Kanadyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 28.02.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (druk nr 177), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Miłośników Historii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Szczecin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 6107» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na posła
okręg: Szczecin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 6107 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2011Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Szczecin
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 15793» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 15793 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2008 – brak informacji Biura Poselskie PiS w Szczecinie, pracownik, Szczecin» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

04.09.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1810) , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.06.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw o świadczeniu pieniężnym dla małoletnich ofiar wojny 1939-1945 oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druki nr 1019 i 1022) , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.02.2007 – 24.08.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej (druk nr 1118) , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2007 – 23.01.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw o zmianie ustawy o pomocy społecznej (druki nr 248 i 1245) , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2007kandydat na posła
okręg: Szczecin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 5611 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

09.05.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy oraz o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych wraz z autopoprawką (druk nr 376) , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja stała ds. systemów emerytalnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 24.08.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Rodziny i Praw Kobiet , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Polityki Społecznej , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Szczecin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 7136» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005kandydat na posła
okręg: Szczecin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 7136 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

02.2002 – 09.2005Tetenal Polska sp. z o.o., handlowiec, Chorzów» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

2001kandydat na posła
okręg: Szczecin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy "Prawo i Sprawiedliwość" (5), liczba głosów: 2947 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2001 – 2002Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Szczecinie, wiceprezes Zarządu, Szczecin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

2001 – brak informacji Prawo i Sprawiedliwość, wiceprezes Zarządu Regionalnego Pomorze Zachodnie» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

od 2001Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

od 2001Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

01.1993 – 02.2002Przedsiębiorstwo Handlowe Abrot, właściciel» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006


Encyklopedia Solidarności

1993kandydat na posła
okręg: Szczecin, lista wyborcza: Koalicja dla Rzeczypospolitej (15), liczba głosów: 356 (niewybrany)
05.1992 – 12.1992Przedsiębiorstwo Handlowe "Korczak", akwizytor, Szczecin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

06.1991 – 06.1993Partia Wolności, przewodniczący oddziału» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

12.1990 – 04.1992Renko sp. z o.o., specjalista handlowy, Szczecin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

lata 90.Liga Republikańska, współpracownik» źródło

Źródło

Serwis społecznościowy Facebook - profil Leszka Dobrzyńskiego

1986 – 1990autor artykułów, redaktor i drukarz podziemnego pisma SW „Gryf”» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1986 – 06.1993Solidarność Walcząca, wiceprzewodniczący oddziału» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

09.1982 – 11.1990Państwowe Przedsiębiorstwo Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej Meratronik w Szczecinie, monter-zestrajacz, Szczecin» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006


Encyklopedia Solidarności

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.