facebook tweeter youtube

 
Lidia Gądek
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydatka na posłankę
    Koalicja Obywatelska
Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach oraz studia podyplomowe z zarządzania placówkami ochrony zdrowia. Pracowała jako lekarz rodzinny. Była dyrektorem, a później wspólnikiem w Miejsko-Gminnym Centrum Medycznym WOL-MED. Działaczka samorządowa: w l. 1998-2006 przez dwie kadencje była radną miasta Wolbrom, następnie w l. 2006-2010 zasiadała w radzie powiatu olkuskiego (przewodniczyła obu radom). W 2010 r. uzyskała mandat radnej sejmiku woj. małopolskiego (mandat wygasł w 2011 w wyniku wyboru na posła). Nie należy do partii politycznej. Posłanka od 2011 r. (VII-VIII kadencja), zasiadała w komisjach: ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa; zdrowia; administracji i spraw wewnętrznych. Obecnie kontynuuje pracę w komisji zdrowia oraz komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.
Edukacja
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, ; specjalność: Zarządzanie placówkami ochrony zdrowia, rok ukończenia: 2000
Śląska Akademia Medyczna, Wydział Lekarski; specjalność: , rok ukończenia: 1992

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 23.04.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Choroby Parkinsona, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.03.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. polskiego zielarstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Wspierania Przedsiębiorców Poszkodowanych w Outsourcingu Pracowniczym przez organy administracji państwowej RP oraz Poszkodowanych przez SKOK Wołomin, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. cukrzycy, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Portugalska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Rumuńska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Karpacki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kazachstańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kultury, Tradycji i Dziedzictwa Małych Ojczyzn, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce "Antysmogowy", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Włoska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Austriacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Węgierska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Onkologii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Parlamentarna do Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy, przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 31.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zdrowia Publicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uzdrowisk, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Wspierania Inicjatyw Obywatelskich i Kontaktów z Organizacjami Pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Organizacji Ochrony Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.12.2015 – 26.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 29.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Kraków (13), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 9082» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

16.09.2015 – 24.09.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3763), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.07.2015 – 08.09.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o produktach biobójczych (druk nr 3670), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.03.2015 – 17.03.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (druk nr 3149), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.02.2015 – 19.03.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (druki nr 2684 i 2684-A), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.01.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw zdrowia publicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2015kandydat na posła
okręg: Kraków (13), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 9082 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

28.11.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Spraw Wewnętrznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.09.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Portugalska Grupa Parlamentarna, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.09.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obywatelskiej Edukacji Prawnej i Ekonomicznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.09.2014 – 27.11.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (druk nr 2708), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.06.2014 – 03.12.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz ustawy Kodeks karny wykonawczy i rządowego projektu ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.06.2014 – 10.06.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody (druk nr 2355), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.02.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Otyłości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.01.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zawodzie ratownika medycznego i samorządzie zawodowym ratowników medycznych (druk nr 1928), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.11.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Krwiodawstwa, Transplantologii i Promocji Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.11.2013 – 05.12.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 1849), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.11.2013 – 22.11.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 1849), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Maltańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.07.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. ekonomii i przedsiębiorczości społecznej, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.05.2013 – 10.06.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.05.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Onkologii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Autyzmu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2013 – 13.06.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu uchwały Karta praw osób z autyzmem (druk nr 380), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.01.2013 – 24.07.2013Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. ekonomii i przedsiębiorczości społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.01.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Portugalska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.01.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Serbska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.09.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.05.2012 – 06.06.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o działalności leczniczej oraz zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 388), (od dnia 2012-06-05) o zmianie ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 449), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Włoska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Rumuńska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Chorób Rzadkich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Małopolski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Kraków, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 7191» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Kraków, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 7191 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2011Sejmik Województwa Małopolskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Kraków
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 6673» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 6673 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2010Fundacja "Transplantacja - Dar Życia", członek Zarządu» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2012

od 08.07.2009Miejsko-Gminne Centrum Medyczne WOL-MED sp. z o.o., wspólnik, Wolbrom» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 2007Ochotnicza Straż Pożarna Rzeczypospolitej Polskiej, członek Zarządu Powiatowego w Olkuszu, Olkusz
2006 – 2010Rada Powiatu Olkuskiego, radny, Olkusz
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Samorząd 2007 - 2013 (19), liczba głosów: 1147» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Samorząd 2007 - 2013 (19), liczba głosów: 1147 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2005ULKS "Skok", wiceprezes» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2012

2002kandydat na radnego, Wolbrom
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Porozumienie - Samorząd 2002" (10), liczba głosów: 224 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002 – 2006Rada Miasta Wolbromia, radny, Wolbrom
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Porozumienie - Samorząd 2002" (10), liczba głosów: 224» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2000Miejsko-Gminne Centrum Medyczne WOL-MED sp. z o.o., lekarz, dyrektor, Wolbrom» źródło

Źródła

Oficjalna strona Lidii Gądek


Portal powiatu olkuskiego


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2012

1998 – 2002Rada Miasta Wolbromia, radny, Wolbrom
lista wyborcza: Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR (9), liczba głosów: 209» źródło

Źródło

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998kandydat na radnego, Wolbrom
lista wyborcza: Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR (9), liczba głosów: 209 (wybrana)» źródło

Źródło

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1997 – 1999Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Olkuszu, asystent, Olkusz» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2012

1993 – 1996Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu, asystent, Sosnowiec» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2012

1992 – 1993Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Olkuszu, lekarz stażysta, Olkusz» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2012

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.