facebook tweeter youtube

 
Maria Janyska
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydatka na posłankę
    Koalicja Obywatelska
Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Poznaniu oraz studia podyplomowe w zakresie rachunkowości oraz samorządu terytorialnego. Była członkinią rad nadzorczych w przedsiębiorstwach: Geotermia Czarnków, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rokitnicy. W l. 2007-2011 zasiadała w zarządzie przedsiębiorstwa poligraficznego. Działaczka samorządowa: zastępca burmistrza Czarnkowa (1996-1998), radna powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego (1998–2002), radna sejmiku woj. wielkopolskiego (od 2010 r. - zrezygnowała z pełnienia funkcji po uzyskaniu mandatu poselskiego w 2011 r.). Bez sukcesu kandydowała w wyborach uzupełniających do Senatu RP w lutym 2011 r. Członkini PO. Posłanka od 2011 r. (VII-VIII kadencja). Zasiadała w komisjach: gospodarki; rolnictwa i rozwoju wsi; administracji i cyfryzacji. Obecnie kontynuuje pracę w komisjach: administracji i spraw wewnętrznych; gospodarki i rozwoju oraz komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji (wiceprzewodnicząca).
Edukacja
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, Wydział Ekonomiki Produkcji i Obrotu; specjalność: Ekonomika i Organizacja Obrotu Towarowego i Usług, rok ukończenia: 1985
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ; specjalność: Samorząd Terytorialny, rok ukończenia: 1992
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, ; specjalność: Rachunkowość, rok ukończenia: 2009

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.11.2018 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (druk nr 2960), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Senegalska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.05.2018 – 02.07.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2333), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.03.2017 – 23.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Palestyńska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.06.2016 – 21.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o umowach koncesji na roboty budowlane lub usługi (druk nr 612), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Zambijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2016 – 17.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Polska Sekcja AWEPA, Polska Sekcja AWEPA» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.04.2016 – 10.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 366), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Opieki nad Osobami Niesamodzielnymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Afryki, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek prezydium» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2015 – 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 02.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zintegrowanego Wielodyscyplinarnego Systemu Profilaktyki, Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych w Polsce Zachodniej "INPRONKO", sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek prezydium» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.11.2015 – 01.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zintegrowanego Wielodyscyplinarnego Systemu Profilaktyki, Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych w Polsce Zachodniej "INPRONKO", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2015 – 28.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Piła (38), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 21700» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Piła (38), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 21700 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

09.09.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk rynkowych przedsiębiorców zajmujących się obrotem produktami spożywczymi lub rolnymi wobec dostawców tych produktów (druk nr 3604), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.08.2015 – 09.09.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, ustawy - Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3760), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.01.2015 – 19.03.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o statystyce publicznej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2963), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.06.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.06.2014 – 23.07.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia: - poselskich projektów ustaw o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (druki nr 1076, 1226, 1335, 1653), - senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (druk nr 1082), - rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (druk nr 1179), - rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1638), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.01.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Kenijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.01.2014 – 11.03.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2051), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2013 – 21.11.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o systemie powiadamiania ratunkowego (druk nr 1892), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.10.2013 – 11.12.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych (druk nr 1726), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.07.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Polski Zachodniej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.05.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Filipińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.05.2013 – 05.06.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia: - poselskich projektów ustaw o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (druki nr 1076, 1226, 1335, 1653), - senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (druk nr 1082), - rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (druk nr 1179), - rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1638), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.05.2013 – 24.07.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dostępie do informacji publicznej (druk nr 1331), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.04.2013 – 28.05.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia: - poselskich projektów ustaw o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (druki nr 1076, 1226, 1335, 1653), - senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (druk nr 1082), - rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (druk nr 1179), - rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1638), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.03.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw innowacyjnej gospodarki i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Administracji i Cyfryzacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2012 – 24.06.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.10.2012 – 23.11.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (druk nr 688), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.09.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Etiopska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.06.2012 – 28.08.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi (druk nr 455), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.05.2012 – 11.10.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o jednostkach doradztwa rolniczego (druk nr 297), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.04.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Wspierania Inicjatyw Kulturalnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.04.2012 – 17.04.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 229), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Chorwacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.02.2012 – 23.11.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do spraw monitorowania negocjacji nowej perspektywy finansowej 2014-2020, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Zespół Parlamentarny Polska-Stany Zjednoczone, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Starszych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Harcerstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Afryki, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Gospodarki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 23.11.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Piła (38), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 12132» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

08.11.2011 – 13.12.2011Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2011kandydat na senatora
okręg: Piła, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, liczba głosów: 11156 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na posła
okręg: Piła, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 12132 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2011Sejmik Województwa Wielkopolskiego, Komisja Rewizyjna, członek» źródło

Źródło

Strona Małgorzaty Janyski

2010 – 2011Sejmik Województwa Wielkopolskiego, Komisja Budżetowa, członek» źródło

Źródło

Strona Małgorzaty Janyski

2010 – 2011Sejmik Województwa Wielkopolskiego, Komisja Strategii Rozwoju Regionalnego i Współpracy Międzynarodowej, członek» źródło

Źródło

Strona Małgorzaty Janyski

2010 – 2011Sejmik Województwa Wielkopolskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Poznań
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 5082» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 5082 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

13.06.2008 – 17.08.2011Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o., członek Rady Nadzorczej, Rokietnica» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

02.04.2008 – 18.07.2012Drukarnia Interak sp. z o.o, prokurent, Czarnków» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

28.05.2002 – 07.05.2003Geotermia - Czarnków sp. z o.o., członek Rady Nadzorczej, Czarnków» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2001 – 2007Gmina Tarnowo Podgórne, sekretarz, Tarnowo Podgórne» źródło

Źródło

Strona Małgorzaty Janyski

1998 – 2002Rada Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, radny, Czarnków
lista wyborcza: "Wspólny Powiat" (7), liczba głosów: 407» źródło

Źródło

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998kandydat na radnego
lista wyborcza: "Wspólny Powiat" (7), liczba głosów: 407 (wybrana)» źródło

Źródło

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1996 – 1998Urząd Miasta Czarnków, zastępca burmistrza, Czarnków» źródło

Źródło

Strona Małgorzaty Janyski

1990 – 2001Urząd Miasta Czarnków, sekretarz, Czarnków» źródło

Źródło

Strona Małgorzaty Janyski

1989 – 1990Rejonowe Biuro Pracy w Czarnkowie, kierownik, Czarnków» źródło

Źródło

Strona Małgorzaty Janyski

1985 – lata 80.Urząd Wojewódzki w Pile, pracownik, Piła» źródło

Źródło

Strona Małgorzaty Janyski

lata 80. – 1989Urząd Miasta Czarnków, pracownik, Czarnków» źródło

Źródło

Strona Małgorzaty Janyski

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.