facebook tweeter youtube

 
Andrzej Romanek

Ta osoba nie pełni aktualnie wybieralnej funkcji publicznej. Funkcje pełnione w przeszłości:

poseł do Sejmu 7. kadencji

Ta osoba nie pełni już wybieralnej funkcji publicznej i jej biografia nie jest aktualizowana.
Andrzej Romanek (01.11.1967, Grybów) lista PiS, okręg 14 (Nowy Sącz), zdobył 9.743 głosów, członek partii i KP SP. Ukończył pedagogikę i prawo na UJ. Prowadził własną kancelarię radcowską. W l. 2005-2006 był szefem Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Sprawiedliwości. W l. 2006-2010 radny Sejmiku Woj. Małopolskiego z ramienia PiS, pełnił funkcję wicemarszałka. Poseł VII kad. Pracował w Komisji Gospodarki, od 2011 zasiada w Komisji Finansów Publicznych.

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
24.07.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (druk nr 3644), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.03.2015 – 20.07.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do spraw realizacji ustaw o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.03.2015 – 23.04.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3150), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.03.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Zjednoczona Prawica, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.2014 – 05.03.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Sprawiedliwa Polska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.01.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół "Stop ideologii gender!", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.11.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o kredycie konsumenckim oraz o zmianie ustawy - Kodeks wykroczeń (druk nr 1824), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.09.2013 – 21.11.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1637), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.04.2013 – 11.07.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich i senackiego projektów ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych (druki nr 966, 1013, 1213 i 1214) oraz poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych (druk nr 1212), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.09.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół "Pakiet - Stop", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Surowców i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.01.2012 – 19.02.2013Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół do Spraw Obniżenia Cen Paliw w Polsce, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Małopolski Zespół Parlamentarny, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 2012Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (partia), sekretarz Zarządu» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Solidarna Polska

21.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do monitorowania systemu podatkowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 30.03.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja Gospodarki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 07.2014Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Solidarna Polska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.2011Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Nowy Sącz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 9743» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na posła
okręg: Nowy Sącz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 9743 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2011Sejmik Województwa Małopolskiego, Komisja Budżetu, Mienia i Finansów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Andrzeja Romanka

2010 – 2011Sejmik Województwa Małopolskiego, Komisja Statutowo – Prawna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Andrzeja Romanka

2010 – 2011Sejmik Województwa Małopolskiego, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Andrzeja Romanka

2010 – 2011Sejmik Województwa Małopolskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Kraków
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 25357» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 25357 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.03.2007 – 15.02.2008Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa sp z o.o., członek Rady Nadzorczej, Grodzisk Mazowiecki» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

17.11.2006 – 21.03.2007Zespół Elektrowni Wodnych Łyna SA, członek Rady Nadzorczej, Olsztyn» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

25.05.2006 – 19.08.2008Precom SA (w likwidacji), członek Rady Nadzorczej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2006 – 2007Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, wicemarszałek, Kraków» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2012

2006 – 2010Sejmik Województwa Małopolskiego, Komisja Rozwoju Regionu, Promocji i Współpracy z Zagranicą, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Andrzeja Romanka

2006 – 2010Sejmik Województwa Małopolskiego, Komisja Budżetu, Mienia i Finansów, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Andrzeja Romanka

2006 – 2010Sejmik Województwa Małopolskiego, radny, Kraków
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 16879» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 16879 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005 – 2006Ministerstwo Sprawiedliwości, szef Gabinetu Politycznego, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Andrzeja Romanka

brak informacji Kancelaria Radcy Prawnego mgr Andrzej Romanek, właściciel, radca prawny, Nowy Sącz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Andrzeja Romanka

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.