facebook tweeter youtube

 
Jacek Świat
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • poseł
    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )
Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziennikarz, specjalista ds. marketingu. W l. 80 i 90 współpracował z mediami, m.in. w redakcji czasopisma „Solidarność Dolnośląska” oraz z Polskim Radiem Wrocław. W 1994 r. rozpoczął pracę w Poczcie Polskiej, był m.in. rzecznikiem prasowym dyrekcji okręgu oraz głównym specjalistą ds. marketingu. Współzałożyciel Porozumienia Centrum. Członek PiS. Poseł od 2011 r. (VII-IX kadencja), w zeszłych kadencjach zasiadał w komisji polityki społecznej i rodziny. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego komisji ds. petycji oraz jest członkiem komisji: etyki poselskiej; kultury i środków przekazu.
Edukacja
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Filologiczny; specjalność: Filologia polska, rok ukończenia: 1980

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 14.05.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Słowacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Węgierska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Czeska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.12.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Poczty Polskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.12.2019Sejm RP IX kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów uchwał w sprawie wyrażenia uznania dla laureatki Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk (druki nr 47 i 59), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2019 – 14.05.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja do Spraw Petycji, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 14.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja do Spraw Petycji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja do Spraw Petycji, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, poseł
okręg: Wrocław (3), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 15537» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

2019 – 13.10.2019kandydat na posła
okręg: Wrocław (3), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 15537 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 14.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2018 – 24.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej (druk nr 2794), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Senegalska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.12.2017 – 28.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji (druk nr 1607), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Poczty Polskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.09.2016 – 16.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 62), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.09.2016 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw: o mediach narodowych (druk nr 442), o składce audiowizualnej (druk nr 443), przepisy wprowadzające ustawę o mediach narodowych i ustawę o składce audiowizualnej (druk nr 444), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Węgierska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Petycji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.01.2016 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Petycji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 14.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Wrocław (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 17281» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Wrocław (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 17281 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.08.2015 – 07.10.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o książce (druk nr 3477), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.06.2015 – 08.07.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o grach hazardowych (druk nr 3449), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.04.2015 – 12.05.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (druk nr 3293), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.03.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (druk nr 3184), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.03.2015 – 13.05.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz o zmianie ustawy o muzeach (druk nr 3112), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.01.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw osób niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.11.2014 – 14.01.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o przekształceniu jednoosobowych spółek Skarbu Państwa prowadzących działalność z wykorzystaniem dóbr kultury w państwowe instytucje kultury (druk nr 2790), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.10.2014 – 04.02.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (druk nr 2651), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.05.2014 – 19.03.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (druk nr 2137) oraz poselskiego projektu ustawy o statusie Weterana Opozycji Antykomunistycznej i Korpusie Weterana Opozycji Antykomunistycznej wobec dyktatury komunistycznej PRL w latach 1956-1989 oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 2342), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Ideałów "Solidarności", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.09.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (druk nr 1443), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.07.2013 – 11.12.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (druk nr 677), poselskiego projektu ustawy o Korpusie Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 1099) oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1417), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.03.2013 – 04.04.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego i senackiego projektów ustaw o zmianie ustawy - Prawo prasowe (druki nr 674 i 1128), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.12.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Obrońców Języka i Literatury Polskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Szwedzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2012 – 19.09.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego i senackiego projektów ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji (druki nr 640 i 641), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.08.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Demokratycznego Państwa Prawa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.04.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Dolnośląski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 14.01.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Wrocław, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 14904» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek prezydium» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Wrocław, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 14904 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 1994Poczta Polska SA Oddział Rejonowy we Wrocławiu, główny specjalista (od marketingu, reklamy i PR-u), Wrocław» źródło

Źródła

Oficjalna strona Jacka Świata


Oficjalna strona Sejmu RP

lata 90.Czasopismo „Herold Dolnośląski” (dwutygodnik samorządowy), redaktor» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jacka Świata

lata 90.Porozumienie Centrum, członek Naczelnego Sądu Partyjnego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jacka Świata

lata 90.Porozumienie Centrum, członek Zarządu Wojewódzkiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jacka Świata

1990Porozumienie Centrum we Wrocławiu, współzałożyciel, Wrocław» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jacka Świata

lata 90. – brak informacji współpracownik m.in. „Gazety” z Toronto, Polskiego Radia Wrocław, dziennika „Nowy Świat”, tygodnika „Poczta Polska”» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jacka Świata

1989 – 1990Czasopismo „Gazeta Obywatelska” wydawana przez Komitet Obywatelski , członek redakcji, Wrocław» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jacka Świata

1989 – 1990Czasopismo "Gazeta Wyborcza" wydawana przez Komitet Obywatelski, członek redakcji, Wrocław» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jacka Świata

1980 – lata 80.Czasopismo "Solidarność Dolnośląska" pismo Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność", pracownik redakcji» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jacka Świata

lata 70.grupa TWA (pierwszy w Polce teatr studencki), aktor, Wrocław» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jacka Świata

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.