facebook tweeter youtube

 
Norbert Obrycki
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • poseł
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydat na posła
    Koalicja Obywatelska
Ukończył filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studia podyplomowe z integracji europejskiej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Stypendysta na uniwersytetach w Greifswaldzie i Wiedniu. W l. 1998-2006 tłumacz przysięgły języka niemieckiego. W l. 2004-2006 lektor języka niemieckiego w WSAP w Szczecinie oraz dyrektor biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania. Doradca naukowy prezydenta Narodowej Akademii Administracji Publicznej w Kijowie (2009-2011). Od 2010 r. współwłaściciel przedsiębiorstwa. Członek PO. W l. 2006-2011 radny sejmiku woj. zachodniopomorskiego, pełnił funkcję marszałka. W 2008 r. przewodniczący Konwentu Marszałków Województw RP. Senator w l. 2011-2015 (VIII kadencja). Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: spraw zagranicznych; gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Edukacja
Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, ; specjalność: Integracja europejska, rok ukończenia: 2004
Uniwersytet Szczeciński, Wydział Humanistyczny; specjalność: Filologia germańska, rok ukończenia: 1997

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 11.04.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół - Zerwij z plastikiem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reformy Kodeksu Pracy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.08.2017 – 30.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do Spraw Rozwoju Dróg Wodnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do Spraw Rozwoju Dróg Wodnych, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2017 – 08.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o miarach oraz ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie (druk nr 1195), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. OZE, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Irańska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Odry, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polsko-Japońskiej Współpracy Gospodarczej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Dzieci, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Szwajcarska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 10.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Szczecin (41), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 16617» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Szczecin (41), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 16617 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

19.12.2014 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Kazachstańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2013 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Afgańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.07.2013 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Polski Zachodniej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.07.2012 – 15.05.2013Senat RP VIII kadencji, Polsko-Kirgistańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.04.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Szwajcarska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.03.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 15.11.2013Senat RP VIII kadencji, Polsko-Irańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 15.05.2013Senat RP VIII kadencji, Polsko-Mongolska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.02.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Senacki Zespół Wymiany Gospodarczej z Zagranicą, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

26.01.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Delegacja Parlamentarna do Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy, przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2012 – 14.03.2012Senat RP VIII kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Senacki Zespół Energii Odnawialnej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

20.12.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Senacki Zespół Popularyzacji Kultury i Rozwoju Czytelnictwa, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Komisja Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, senator, Warszawa
okręg: Szczecin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, liczba głosów: 87115» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na senatora
okręg: Szczecin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, liczba głosów: 87115 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

07.06.2010 – 28.05.2019Certus Energy sp. z o.o, wspólnik, Szczecin» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 07.06.2010Certus Energy sp. z o.o. sp.k., komandydatriusz, Szczecin» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 2010IPS Alumni Polska , członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Senatu RP


Oficjalna strona IPS Alumni Polska

2010 – 2011Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na senatora RP), Szczecin
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 7916» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 7916 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2009 – 2011Narodowa Akademia Administracji Publicznej, doradca naukowy prezydenta, Kijów, Ukraina» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2008Departament Stanu, stypendysta w ramach International Visitor Leadership Program, USA» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2008Konwent Marszałków Województw RP, przewodniczący» źródło

Źródła

Oficjalna strona Senatu RP


Serwis Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

2006 – 2008Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, marszałek, Szczecin» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2006 – 2010Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego, radny, Szczecin
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 5843» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 5843 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2004 – 2006Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania, dyrektor biura, Szczecin» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2004 – 2006Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie, lektor języka niemieckiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2001kandydat na posła
okręg: Szczecin (41), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Unii Wolności (3), liczba głosów: 143 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2001 – 2002Bundestag, stypendysta (w ramach Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego), Berlin, Niemcy» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2001 – 2002Uniwersytet Humboldta w Berlinie, stypendysta, Berlin, Niemcy» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od pierwsza dekada XXI w.State Alumni Member, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od pierwsza dekada XXI w.Humboldt Universität Alumni, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1998Uniwersytet Wiedeński, stypedysta Austriackiej Centrali Wymiany Akademickiej, Wiedeń, Austria» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1998 – 2006tłumacz przysięgły języka niemieckiego – biegły sądowy» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1996Uniwersytet w Greifswaldzie, stypendysta Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej, Greifswald, Niemcy» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

brak informacji Rotary Club Szczecin, członek, Szczecin» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.