facebook tweeter youtube

 
Michał Seweryński
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • senator
  • były senator (data wygaśnięcia mandatu: )
Profesor dr hab. nauk prawnych, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Po ukończeniu aplikacji prokurator prokuratury łódzkiej (1962-1965). Od 1969 r. nauczyciel akademicki, pracownik Uniwersytetu Łódzkiego - kierował Zakładem zbiorowych stosunków pracy i polityki społecznej, a następnie, Katedrą prawa europejskiego. Był dziekanem wydziału prawa i administracji, w latach 1990-1996 rektorem UŁ. Wykładał w Salezjańskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Ekonomii (1996-2005), od 1997 r. profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Autor prac naukowych. Członek wielu towarzystw naukowych. W latach 1990-1996 przewodniczący Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. W latach 2003-2006 członek Rady Legislacyjnej przy premierze oraz przewodniczący rządowej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Minister edukacji i nauki w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza (2005-2006). Minister nauki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego (2006-2007). Nie należy do partii politycznej. Bez sukcesu ubiegał się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. Senator od 2011 r. (VIII-IX kadencja), od początku pracy w senacie zasiada w komisjach: praw człowieka, praworządności i petycji (przewodniczący); nauki, edukacji i sportu.

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 27.04.2017Senat RP IX kadencji, Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 17.12.2015Senat RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół Obrony Chrześcijan na Świecie (obsługiwany przez Kancelarię Senatu), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 13.11.2015Senat RP IX kadencji, Komisja Nauki, Edukacji i Sportu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

13.11.2015 – 26.04.2017Senat RP IX kadencji, Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, przewodniczący komisji» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 12.11.2015Senat RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 12.11.2015Senat RP IX kadencji, senator, Warszawa
okręg: Sieradz (27), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 59410» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na senatora
okręg: Sieradz (27), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 59410 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

11.07.2013 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Grupa Parlamentarna Polska-Nowa Zelandia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.06.2013 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Pakistańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.05.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Francuska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.02.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Profesorów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Zespół Parlamentarny Polska-Stany Zjednoczone, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.01.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Zarząd Polskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej, Zarząd PGUM» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Komisja Nauki, Edukacji i Sportu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, senator, Warszawa
okręg: Sieradz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 33770» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

31.08.2011 – 27.02.2015Akademicki Klub Sportowy Uniwersytetu Łódzkiego, członek Zarządu, Łódź» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2011kandydat na senatora
okręg: Sieradz, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 33770 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

03.06.2009 – 16.04.2012Alliance Francaise Łódź, przewodniczący, Łódź» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2009kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Katowice, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (10), liczba głosów: 6635 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2007Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (rząd Jarosława Kaczyńskiego), minister, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

02.12.2005 – 18.06.2010Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Franuskiej, członek Zarządu Głównego, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

08.09.2005 – 20.03.2006Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA, członek Rady Nadzorczej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2005 – 2006Ministerstwo Edukacji Narodowej (rząd Kazimierza Marcinkiewicza), minister, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

16.09.2003 – 15.06.2011Fundacja Centrum Dokmentacji i Studiów Podatkowych, członek Rady Fundacji, Łódź» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2003 – 2006Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, przewodniczący rządowej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy , Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2000 – 2003International Association for Labour Law and Social Security, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

brak informacjiautor ponad 160 publikacji naukowych» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

brak informacjiRada Legislacyjna przy Prezesie Rady Ministrów, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1999 – 2005konsul honorowy Republiki Francuskiej w Łodzi, Łódź» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1997 – 2005Krajowa Rada Katolików Świeckich , członek, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 1997Katedra Prawa, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, wykładowca, Katowice» źródło

Źródła

Oficjalna strona Senatu RP


Oficjalna strona Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

1996 – 2006Papieska Rada ds. Świeckich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1996 – 2005Salezjańska Wyższa Szkoła Zarządzania i Ekonomii, wykładowca, Łódź» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1994 – 2009Katedra Prawa Europejskiego, Uniwersytet Łódzki, kierownik, Łódź» źródło

Źródło

Serwis społecznościowy Facebook - profil Michała Seweryńskiego

brak informacjivisiting professor na uniwersytetach: we Francji, Kanadzie, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwajcarii i Japonii» źródło

Źródło

Serwis społecznościowy Facebook - profil Michała Seweryńskiego

1990 – 1996Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich, przewodniczący
1990 – 1994Zakład Zbiorowych Stosunków Pracy, Uniwersytet Łódzki, kierownik, Łódź» źródło

Źródło

Serwis społecznościowy Facebook - profil Michała Seweryńskiego

1990 – 1996Uniwersytet Łódzki, rektor, Łódź» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1987 – 1990Uniwersytet Łódzki, prorektor, Łódź» źródło

Źródło

Serwis społecznościowy Facebook - profil Michała Seweryńskiego

1984 – 1987Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Łódzki, dziekan, Łódź» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1981 – 1984Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Łódzki, prodziekan, Łódź» źródło

Źródło

Serwis społecznościowy Facebook - profil Michała Seweryńskiego

1975 – 1977Uniwersytet Łódzki, filia w Sieradzu, kierownik, Sieradz» źródło

Źródło

Serwis społecznościowy Facebook - profil Michała Seweryńskiego

od 1970Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Łódzki, wykładowca prawa pracy i europejskiego prawa socjalnego, Łódź» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1962 – 1965Prokuratura w Łodzi, pracownik, Łódź» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.