facebook tweeter youtube

 
Józef Zając
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

senator
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Profesor nauk matematycznych, absolwent Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Chemicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1976-1987 był wykładowcą UMCS w Lublinie, następnie, w latach 1987-1995 pracował jako adiunkt w Instytucie Matematycznym PAN. Doradca ds. informatyzacji i organizacji baz danych w Cementowni Chełm (1997‒1998). Wykładowca m.in. w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Nisku (1998‒2004), Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (1999–2001) oraz na Uniwersytecie Rzeszowskim (2005–2006). W latach 1998-2001 był dziekanem Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Języków Obcych i Ekonomii w Częstochowie. Od 2001 r. sprawuje funkcję rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Wykładał na uczelniach zagranicznych, m.in. Columbia University, Metropolitan University i Nationale Politechnico w Meksyku. Jest autorem ponad 90 prac naukowych oraz dwóch podręczników. Nie należy do partii politycznej. Senator od 2011 r. (VIII-IX kadencja), zasiadał w komisjach: nauki, edukacji i sportu; obrony narodowej. Obecnie kontynuuje pracę w tych komisjach.

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 04.11.2017Porozumienie, członek Zarządu Krajowego» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Porozumienie

od 15.11.2016Senat RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

10.05.2016 – 14.06.2016Senat RP IX kadencji, Koło Senatorów Niezależnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 26.11.2015Senat RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Senat RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2015Senat RP IX kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 13.11.2015Senat RP IX kadencji, Komisja Nauki, Edukacji i Sportu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

12.11.2015 – 21.04.2016Senat RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 12.11.2015Senat RP IX kadencji, senator, Warszawa
okręg: Chełm (18), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, liczba głosów: 42083» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na senatora
okręg: Chełm (18), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, liczba głosów: 42083 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

15.01.2014 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.07.2013 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Grupa Parlamentarna Polska-Nowa Zelandia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.07.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Kirgistańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.02.2012 – brak informacji Senat RP VIII kadencji, Senacki Zespół Spółdzielczy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

24.01.2012 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Lotnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2011Senat RP VIII kadencji, Komisja Nauki, Edukacji i Sportu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 17.11.2011Senat RP VIII kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Przestrzeni Kosmicznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Senat RP VIII kadencji, senator, Warszawa
okręg: Chełm, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, liczba głosów: 26415» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na senatora
okręg: Chełm, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe , liczba głosów: 26415 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 21.03.2007Fundacja Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy Otwórzmy Swoje Serca, członek Rady Fundacji, Zamość» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

brak informacji Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, członek Komisji Akredytacyjnej, Warszawa» źródło

Źródło

Strona Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

od 2006Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych, zastępca przewodniczącego, Jelenia Góra» źródło

Źródło

Strona Stowarzyszenia Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych

od 2001Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, rektor, Chełm» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1999 – 2000Wyższa Szkoła Języków Obcych i Ekonomii w Częstochowie, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania, Częstochowa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1999 – 2001Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wykładowca, Rzeszów» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1999 – 2001Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Jarosławiu, wykładowca, Jarosław» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1999 – 2000Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu, wykładowca, Nowy Sącz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1998 – 2004Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Nisku, wykładowca, Nisko» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1997 – 1998Cementownia Chełm, doradca ds. informatyki i organizacji baz danych, Chełm» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

od 1996Katolicki Uniwersytet Lubelski, profesor nadzwyczajny, Lublin» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1991 – 1993Hokkaido University, associate professor, Osaka, Japonia» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1991 – 1993University of Joensuu, associate professor, Joensuu, Finlandia» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1987 – 1995Polska Akdemia Nauk, Instytut Matematyczny, adiunkt» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1984 – 1985Szkoła Podstawowa w Hucie Józefów, nauczyciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1976 – 1987Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, wykładowca, Lublin» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1975 – 1976III Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, nauczyciel, Łódź» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

1973 – 1976Polska Akdemia Nauk, Instytut Matematyczny, doktorant» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

brak informacjiautor ponad 90 prac naukowych opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz 2 podręczników z zakresu nawigacji i frazeologii lotniczej» źródło

Źródło

Oficjalna strona Józefa Zająca

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.