facebook tweeter youtube

 
Bożena Henczyca
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydatka na posłankę
    Koalicja Obywatelska
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W l. 1994-1998 pracowała jako dziennikarka w „Tygodniu Kępińskim”. Od 2007 r. członkini zarządu Fundacji Wrota Wielkopolski. Członkini PO. W l. 2009-2014 wójt Gminy Perzów. W grudniu 2014 r. zastąpiła w sejmie Łukasza Borowiaka. Posłanka od 2014 r. (VII-VIII kadencja), pracowała w komisjach: polityki senioralnej; gospodarki i rozwoju. Obecnie zasiada w komisjach: polityki społecznej i rodziny; mniejszości narodowych i etnicznych.
Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej; specjalność: Filologia polska, rok ukończenia: 2014

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 13.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.02.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół - Zerwij z plastikiem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Infrastruktury Sportowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2018 – 13.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Światowego Dziedzictwa UNESCO, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Maltańska Grupa Parlamentarna, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Wietnamska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.04.2017 – 13.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Marokańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.05.2016 – 07.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Zambijska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2016 – 17.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Polska Sekcja AWEPA, Polska Sekcja AWEPA» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Zambijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Wspierania Przedsiębiorców Poszkodowanych w Outsourcingu Pracowniczym przez organy administracji państwowej RP oraz Poszkodowanych przez SKOK Wołomin, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Albańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polska-Stany Zjednoczone Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw Rzemiosła i Szkolnictwa Zawodowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Harcerstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zintegrowanego Wielodyscyplinarnego Systemu Profilaktyki, Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych w Polsce Zachodniej "INPRONKO", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Senioralnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Kalisz (36), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 8599» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Kalisz (36), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 8599 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

23.07.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego w Rolnictwie (druk nr 3520), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.07.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o przedsiębiorstwie społecznym i wspieraniu podmiotów ekonomii społecznej (druk nr 3521), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.04.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy w sprawie wstrzymania na okres 5 lat sprzedaży państwowych nieruchomości rolnych (druk nr 3295), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.04.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o dzierżawie rolniczej (druk nr 3231), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.03.2015 – 25.06.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 3109), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.02.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych (druk nr 3076), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.02.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Francuska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.12.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.12.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.12.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII Kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.12.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII Kadencji, poseł (zastąpiła Łukasza Borowiaka)
okręg: Kalisz (36), lista wyborcza: KW Platforma Obywatelska (7), liczba głosów: 3199» źródło

Źródło

Strona internetowa Radia Sud

2014Urząd Gminy Perzów, wójt, Perzów, liczba głosów: 884 » źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na wójta Gminy Perzów, Perzów
lista wyborcza: KWW Bożeny Henczycy, liczba głosów: 884 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na posła
okręg: Kalisz (36), lista wyborcza: KW Platforma Obywatelska (7), liczba głosów: 3199 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Urząd Gminy Perzów, wójt , Perzów
lista wyborcza: KW Platforma Obywatelska, liczba głosów: 862» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na urząd wójta gminy Perzów, Perzów
lista wyborcza: KW Platforma Obywatelska, liczba głosów: 862 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2009 – 2010Urząd Gminy Perzów, wójt, Perzów» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2009kandydat na wójta gminy Perzów (wybory przedterminowe), Perzów, liczba głosów: 793 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacjiUrząd Gminy Trzcinica, inspektor ds. oświaty UG Trzcinica, Trzcinica» źródło

Źródło

Strona Fundacji Wrota Wielkopolski

od 18.06.2007Fundacja Wrota Wielkopolski, członek Zarządu, Poznań» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 16.05.2006Fundacja Wrota Wielkopolski, członek Komisji Rewizyjnej, Poznań» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

brak informacji Platforma Obywatelska, Rada Regionu Wielkopolskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce

1998 – 2004Tygodnik Kępiński, dziennikarka» źródło

Źródło

Forum Samorządowe Niezależny Miesięcznik Samorządu Terytorialnego

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.