facebook tweeter youtube

 
Janusz Lewandowski

poseł do Parlamentu Europejskiego
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)

Janusz Lewandowski, 1 z pomorskiego, PO. Dr ekonomii, ukończył Wydział Ekonomik Transportu na Uniwersytecie Gdańskim. W l. 80 członek i doradca ekonomiczny Solidarności, współzałożyciel, przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego. W l. 1988-1990 dyrektor firmy konsultacyjnej „Omega” W 1991 r. a następnie w l. 1992-1993 minister przekształceń własnościowych. Poseł I, III, IV kadencji, obserwator w PE, w l. 2004 -2010 poseł do PE, od lutego 2010 komisarz europejski ds. budżetu i programowania finansowego. Założyciel Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 10.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Budżetowa, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Gospodarcza i Monetarna, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

02.07.2019 – 09.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Budżetowa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 02.07.2019Parlament Europejski IX kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego, Bruksela/Strasburg
okręg: Gdańsk (1), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni (3), liczba głosów: 120990» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2019kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Gdańsk (1), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni (3), liczba głosów: 120990 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

07.02.2017 – 21.12.2017Sopocki Klub Lekkoatletyczny, członek Zarządu, Sopot» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

19.01.2017 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Budżetowa, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

19.01.2017 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 16.09.2015Polska Fundacja im. Roberta Schumana, członek Rady Programowej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

25.05.2015 – 28.01.2016Fundacja for Europe, członek Rady Fundacji, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

17.12.2014 – 2015Rada Gospodarcza przy Prezesie Rady Ministrów, przewodniczący» źródło

Źródło

Serwis euractiv.pl

16.10.2014 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z Iranem, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.10.2014 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, Konferencja Przewodniczących Delegacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

14.07.2014 – 15.10.2014Parlament Europejski VIII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z Iranem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

14.07.2014 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z Chińską Republiką Ludową, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

01.07.2014 – 18.01.2017Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Budżetowa, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

01.07.2014 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

01.07.2014 – 18.01.2017Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

01.07.2014 – 01.07.2019Parlament Europejski VIII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego, Bruksela/Strasburg
okręg: Gdańsk (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 107814» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Gdańsk (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 107814 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

04.09.2013 – 07.02.2017Sopocki Klub Lekkoatletyczny, prezes Zarządu, Sopot» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

09.02.2010 – 01.07.2014Komisja Europejska, komisarz UE ds. budżetu i programowania finansowego, Bruksela » źródło

Źródło

Oficjalna strona Komisji Europejskiej

30.09.2009 – 09.02.2010Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z Japonią, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

29.09.2009 – 09.02.2010Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z państwami Wspólnoty Andyjskiej, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.09.2009 – 28.09.2009Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.09.2009 – 28.09.2009Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z państwami Mercosuru, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.09.2009 – 29.09.2009Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z Japonią, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.07.2009 – 09.02.2010Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Budżetowa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.07.2009 – 09.02.2010Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Gospodarcza i Monetarna, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

14.07.2009 – 09.02.2010Parlament Europejski VII kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

2009 – 09.02.2010Parlament Europejski VII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego (wygaśnięcie mandatu - objęcie stanowiska w Komisji Europejskiej), Bruksela/Strasburg
okręg: Gdańsk (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (9), liczba głosów: 107529» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2009kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Gdańsk (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (9), liczba głosów: 107529 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

16.02.2007 – 13.07.2009Parlament Europejski VI kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

31.01.2007 – 13.07.2009Parlament Europejski VI kadencji, Komisja Budżetowa, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

04.04.2005 – 08.12.2015Fundacja Wyspa Progess, członek Rady Fundacji, Gdańsk» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

04.04.2005 – 06.12.2001Fundacja Liberałów, członek Rady Fundacji, Gdańsk» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

14.10.2004 – 08.06.2005Parlament Europejski VI kadencji, Komisji tymczasowej do spraw wyzwań politycznych i środków budżetowych w rozszerzonej Unii w latach 2007-2013, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

15.09.2004 – 13.07.2009Parlament Europejski VI kadencji, Delegacja do spraw stosunków z Japonią, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

31.08.2004 – 14.02.2007Parlament Europejski VI kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów, członek Prezydium» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

28.07.2004 – 15.01.2007Parlament Europejski VI kadencji, Konferencja Przewodniczących Komisji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

22.07.2004 – 13.07.2009Parlament Europejski VI kadencji, Komisja Gospodarcza i Monetarna, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

22.07.2004 – 30.01.2007Parlament Europejski VI kadencji, Komisja Budżetowa, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

21.07.2004Parlament Europejski VI kadencji, Komisja Budżetowa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

20.07.2004 – 30.08.2004Parlament Europejski VI kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

20.07.2004 – 01.2007Parlament Europejski VI kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego, Bruksela/Strasburg
okręg: Gdańsk (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej (1), liczba głosów: 79879» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2004kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Gdańsk (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej (1), liczba głosów: 79879 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

03.05.2004 – 19.07.2004Parlament Europejski V kadencji, Komisja Przemysłu, Handlu Zewnętrznego, Badań Naukowych i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

01.05.2004 – 19.07.2004Parlament Europejski V kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów - Członek, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

05.2004 – 07.2004Parlament Europejski V kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego, Bruksela/Strasburg» źródło

Źródło

Oficjalna strona Komisji Europejskiej

26.11.2003 – 16.06.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi (druk nr 2175), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2003 – 17.02.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 2116), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2003 – 17.02.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 2116), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.09.2003 – 07.11.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna ds. Oceny Programu Przygotowań Polski do Członkostwa w Unii Europejskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.09.2003 – 07.11.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna ds. Oceny Programu Przygotowań Polski do Członkostwa w Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.07.2003 – 16.06.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zasadach nieodpłatnego przekazywania udziałów i akcji Skarbu Państwa w niektórych spółkach jednostkom samorządu terytorialnego (druk nr 1697), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.04.2003 – 10.12.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o gospodarce nieruchomościami i ustawy o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw (druk nr 1463; od dn. 29-07-2003 r. druk nr 1778), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.2003 – 04.2004Parlament Europejski V kadencji, obserwator, Bruksela/Strasburg» źródło

Źródło

Oficjalna strona Komisji Europejskiej

12.03.2003 – 19.03.2003Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu uchwały w sprawie nienaruszalności suwerennych kompetencji państwa w dziedzinie moralności i kultury (druk nr 1172), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.01.2003 – 16.06.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych (druk nr 1196 oraz druk nr 1577 od dnia 3-06-2003 ), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.04.2002 – 08.05.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne (druk nr 351), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.10.2001 – 16.06.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja Europejska, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2001 – 16.06.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja Europejska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2001 – 16.06.2004Sejm RP IV kadencji, Komisja Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2001 – 16.06.2004Sejm RP IV kadencji, Klub Poselski Platformy Obywatelskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2001 – 16.06.2004Sejm RP IV kadencji, poseł (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła do Parlamentu Europejskiego), Warszawa
okręg: Gdańsk (25), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Obywatelska (7), liczba głosów: 4907» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2001kandydat na posła
okręg: Gdańsk (25), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Obywatelska (7), liczba głosów: 4907 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

11.04.2001 – 18.07.2001Sejm RP III kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o portach i przystaniach morskich oraz niektórych innych ustaw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.01.2001 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o jawności procedur decyzyjnych, grup interesów i publicznym dostępie do informacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.09.2000 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa obywateli do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne, a także dotyczących jawności procedur decyzyjnych i grup interesów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.05.2000 – 06.07.2000Sejm RP III kadencji, Podkomisja nadzwyczajna ds. opiniowania Narodowego Programu Przygotowania do Członkostwa w UE, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.1999 – 09.05.2000Sejm RP III kadencji, Podkomisja nadzwyczajna ds. rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o organizacji Skarbu Państwa oraz o sposobie zarządzania jego majątkiem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.10.1999 – 25.05.2001Sejm RP III kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu ustawy o reprywatyzacji nieruchomości i niektórych ruchomości osób fizycznych przejętych przez Państwo lub gminę miasta stołecznego Warszawy oraz o rekompensatach, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.09.1999 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, Podkomisja nadzwyczajna ds. przekształceń własnościowych w przedsiębiorstwach gospodarki morskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.07.1999 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, Podkomisja stała ds. opiniowania projektów ustaw i monitorowania stanu harmonizacji prawa z prawem Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.05.1999 – 02.07.1999Sejm RP III kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zrekompensowaniu okresowego niepodwyższania płac w sferze budżetowej oraz utraty niektórych wzrostów lub dodatków do emerytur i rent, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.05.1998 – 01.07.1998Sejm RP III kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu ustawy o Prokuratorii Generalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.1997 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, Komisja Skarbu Państwa, Uwłaszczenia i Prywatyzacji, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.11.1997 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, Komisja Integracji Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.11.1997 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, Komisja Skarbu Państwa, Uwłaszczenia i Prywatyzacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.10.1997 – 18.10.2001Sejm RP III kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Gdańsk (11), lista wyborcza: Unia Wolności» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.10.1997 – 28.01.2001Sejm RP III kadencji, Klub Parlamentarny Unii Wolności, członek» źródło

Źródło

Paweł Kaleta, Ludzie władzy Polski Niepodległej 1989 - 2009, Zabrze 2009

1997kandydat na posła
okręg: Gdańsk (11), lista wyborcza: Unia Wolności (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.1993 – brak informacji Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, przewodniczący Rady Programowej, Gdańsk» źródło

Źródło

Oficjalna strona Komisji Europejskiej

06.11.1992 – 31.05.1993Sejm RP I kadencji, Klub Polski Program Liberalny, członek» źródło

Źródło

Paweł Kaleta, Ludzie władzy Polski Niepodległej 1989 - 2009, Zabrze 2009

07.1992 – 10.1993Ministerstwo Przekształceń Własnościowych, minister, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Komisji Europejskiej

31.01.1992 – 09.05.1992Sejm RP I kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw o zmianie ustawy Prawo spółdzielcze, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.1991 – 07.1992Sejm RP I kadencji, Komisja Przekształceń Własnościowych, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.12.1991 – 19.09.1992Sejm RP I kadencji, Komisja Systemu Gospodarczego i Przemysłu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.12.1991 – 19.09.1992Sejm RP I kadencji, Komisja Przekształceń Własnościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.11.1991 – 06.11.1992Sejm RP I kadencji, Parlamentarny Klub Liberalno-Demokratyczny, członek» źródło

Źródło

Paweł Kaleta, Ludzie władzy Polski Niepodległej 1989 - 2009, Zabrze 2009

25.11.1991 – 31.05.1993Sejm RP I kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Lublin (28), lista wyborcza: Kongres Liberalno-Demokratyczny» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

1991kandydat na posła
okręg: Lublin (28), lista wyborcza: Kongres Liberalno-Demokratyczny (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.1991 – 12.1991Ministerstwo Przekształceń Własnościowych, minister, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Komisji Europejskiej

1988 – 1990firma konsultacyjna "Omega", dyrektor» źródło

Źródło

Oficjalna strona Komisji Europejskiej

1980 – 1981Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność", ekspert» źródło

Źródło

Oficjalna strona Komisji Europejskiej

1974 – 1984Uniwersytet Gdański, pracownik naukowy, Gdańsk» źródło

Źródło

Oficjalna strona Komisji Europejskiej

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.