facebook tweeter youtube

 
Piotr Uściński
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • poseł
    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )
Absolwent elektroniki na Politechnice Warszawskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu nauk o zarządzaniu i psychologii biznesu. W l. 1998-2006 radny miasta Ząbki, w l. 2006-2014 radny, w l. 2006-2008 wicestarosta, a w l.2010-2014 starosta powiatu wołomińskiego. Prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego w Ząbkach (2015-2016). Członek PiS. Poseł od 2015 r. (VIII-IX kadencja), był członkiem komisji: polityki społecznej i rodziny; sprawiedliwości i praw człowieka; nadzwyczajnej do spraw deregulacji. Obecnie zasiada w komisjach: samorządu terytorialnego i polityki regionalnej; finansów publicznych.
Edukacja
Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych; specjalność: Elektronika - inżynieria komputerowa, rok ukończenia: 2004
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, ; specjalność: Psychologia biznesu, rok ukończenia: 2010
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ; specjalność: Nauki o zarządzaniu, rok ukończenia: 2006

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Hiszpańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Podkomisja stała polityki regionalnej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Egipska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.01.2020Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki Jądrowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.01.2020Sejm RP IX kadencji, Podkomisja stała do spraw instytucji finansowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 02.01.2020Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie i Akcji Katolickiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.12.2019 – 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Podkomisja stała polityki regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Szpitali Powiatowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Praw Pacjentów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Mieszkańców "Polski Powiatowo-Gminnej", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Gospodarki Odpadami, Recyklingu i Rozwoju Gospodarki Cieplnej "Ciepło 2.0", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, poseł
okręg: Warszawa (20), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 13665» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.08.2019Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw instytucji finansowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2019 – 13.10.2019kandydat na posła
okręg: Warszawa (20), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 13665 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

22.11.2018 – 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych (druk nr 2770), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.09.2018 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2787), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2018 – 06.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych, ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2192), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Żeglugi Śródlądowej, skarbnik» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.10.2017 – 07.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta RP projektu ustawy o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej niektórych innych ustaw (druk nr 1868), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Polskiej Szermierki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.04.2017 – 06.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1409), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Egipska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o używaniu siedlisk w celu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej (druk nr 1375), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zwalczania Przestępstw Gospodarczych i Lichwy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.02.2017 – 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kolumbijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.02.2017 – 07.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności (druk nr 1185), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.12.2016 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.10.2016 – 15.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.10.2016 – 15.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.06.2016 – 31.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.06.2016 – 31.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. ustroju samorządu terytorialnego, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Turecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.03.2016 – 06.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (druk nr 30), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Katarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Francuska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.12.2015 – 06.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2015 – 18.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. ustroju samorządu terytorialnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Tenisa Ziemnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.11.2015 – 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Samorządu Terytorialnego, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. wolontariatu i organizacji pozarządowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Samorządu Terytorialnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 06.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 06.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa (20), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 6679» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Warszawa (20), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 6679 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

08.05.2015 – 14.01.2016Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Ząbkach sp. z o.o., prezes Zarządu, Ząbki» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

10.02.2015 – 08.05.2015Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Ząbkach sp. z o.o., członek Zarządu, Ząbki» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2014 – 11.2015Sejmik Województwa Mazowieckiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Warszawa
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 18957» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Mazowieckeigo
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 18957 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Rada Powiatu Wołomińskiego, radny, Wołomin
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 1645» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego do Rady Powiatu Wołomińskiego
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 1645 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Starostwo Powiatowe w Wołominie, starosta, Wołomin» źródło

Źródło

Oficjalna strona Piotra Uścińskiego

29.01.2009 – 13.01.2011Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Ząbkach sp. z o.o., zastępca prezesa Zarządu, Ząbki» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2006 – 2010Rada Powiatu Wołomińskiego, radny, Wołomin
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 1457» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego do Rady Powiatu Wołomińskiego
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 1457 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2008Starostwo Powiatowe w Wołominie, wicestarosta, Wołomin» źródło

Źródło

Kwestionariusz Doświadczenia i Poglądów Piotra Uścińskiego z 2014 r.

2002 – 2006Rada Miasta Ząbki, radny, Ząbki
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Prawo i Samorządność Powiatu Wołomińskiego (13), liczba głosów: 183 » źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002kandydat na radnego do Rady Miasta Ząbki
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Prawo i Samorządność Powiatu Wołomińskiego (13), liczba głosów: 183 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

1998 – 2002Rada Miasta Ząbki, radny, Ząbki
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy "Młode Ząbki" (12), liczba głosów: 196» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

1998kandydat na radnego do Rady Miasta Ząbki
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy "Młode Ząbki" (12), liczba głosów: 196 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.