facebook tweeter youtube

 
Jacek Wilk
  • poseł
    Koło Poselskie Konfederacja
  • kandydat na posła
    Konfederacja Wolność i Niepodległość
Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim, ekonomii na SGH oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa międzynarodowego i prawa Unii Europejskiej. Pracował w działach podatkowo-prawnych międzynarodowych firm. Od 2005 r. prowadzi własną kancelarię adwokacką. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. W l. 2012-2013 sekretarz generalny, członek zarządu KNP, od 2013 r. członek rady głównej, wiceprezes partii. W listopadzie 2017 r. dołączył do partii Wolność. Poseł od 2015 r. (VIII kad.), zasiada w komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.
Edukacja
Szkoła Międzynarodowego Prawa Podatkowego ; specjalność: poziom I i II, rok ukończenia: 1990, uzyskany stopień/tytuł: studia uzupełniające
Uniwersytet Erazma w Rotterdamie; specjalność: prawo międzynarodowe oraz prawa Unii Europejskiej, rok ukończenia: 2001, uzyskany stopień/tytuł: studia podyplomowe
Okręgowa Rada Adwokacka; specjalność: prawo, rok ukończenia: 2005
Szkoła Główna Handlowa; specjalność: międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne, finanse i bankowość, rok ukończenia: 1998, uzyskany stopień/tytuł: magister
Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji; specjalność: prawo, rok ukończenia: 1999, uzyskany stopień/tytuł: magister

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
2019kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Katowice (11), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (1), liczba głosów: 34520 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 22.03.2019Sejm RP VIII kadencji, Koło Poselskie Konfederacja, przewodniczący» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Portal DoRzeczy.pl

od 21.03.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Programu Polska 3.0, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.03.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.03.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Trójmorza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.02.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.11.2018 – 22.03.2019Sejm RP VIII kadencji, Koło Poselskie Wolność i Skuteczni, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis dziennik.pl

od 04.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Technologii Blockchain i Kryptowalut, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.07.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kopalni Krupiński i technologii podziemnego zgazowania węgla, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.02.2018 – 22.11.2018Sejm RP VIII kadencji, poseł niezrzeszony» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Onet.pl

od 03.11.2017Partia Wolność, członek» źródło
od 29.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Maltańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Bułgarska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.09.2016 – 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.06.2016 – 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw umowy handlowej Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej (TTIP), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Grupa Parlamentarna Polska-Republika Korei, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.04.2016 – 14.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 31.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Do Spraw Ładu Konstytucyjnego i Praworządności, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.03.2016 – 30.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Do Spraw Ładu Konstytucyjnego i Praworządności, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.03.2016 – 11.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polska-Stany Zjednoczone Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. kontaktów z Pakistanem, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Zespół Parlamentarny ds. Iranu, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Eurorealistyczny Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. kontaktów z Katarem, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.02.2016 – 28.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Praw Dzieci do obojga rodziców, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw nowelizacji prawa karnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.12.2015 – 31.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Parlamentarna RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Narodowo-Demokratyczny Zespół Parlamentarny, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.12.2015 – 15.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Narodowo-Demokratyczny Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2015 – 21.02.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 14.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 29.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 15.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Kukiz'15, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Onet.pl

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 2420» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 2420 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na urząd Prezydenta RP (niewybrany)» źródło

Źródło

Strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Rady m.st. Warszawy
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (niewybrany)» źródło

Źródło

Strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Warszawa I (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (7), liczba głosów: 17443 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

26.10.2013 – brak informacji Kongres Nowej Prawicy, członek Rady Głównej KNP» źródło

Źródło

Oficjalna Strona w serwisie Facebook

2012 – 2013sekretarz generalny, członek Zarządu KNP, naczelny jurysta KNP» źródło

Źródło

Oficjalna strona w serwisie Facebook

2011kandydat na posła
okręg: Kielce (33), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (9), liczba głosów: 422 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.2011 – brak informacji Kongres Nowej Prawicy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona w serwisie Facebook

2011członek sztabu KNP podczas kampanii przed wyborami parlamentarnymi» źródło

Źródło

Oficjalna strna w serwisie Facebook

od 2010audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji» źródło

Źródło

Oficjalna strona w serwisie Facebook

od 2010wykładowca Izby Adwokackiej w Warszawie» źródło

Źródło

Oficjalna strona w serwisie Facebook

2005 – brak informacji własna działalność gospodarcza» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

od 2000Kancelaria Adwokacka Jacek Wilk i Wspólnicy, adwokat, wspólnik» źródło

Źródło

Strona internetowa kancelarii

2000 – 2004Kancelaria Wardyński i Wspólnicy sp. k., młodszy prawnik» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1998 – 1999Arthur Andersen, starszy asystent» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1997 – 1998Price Waterhouse, asystent» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.