facebook tweeter youtube

 
Paweł Szramka
  • poseł
    Klub Parlamentarny Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz15
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )
Ukończył Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu (oddział w Bydgoszczy) oraz menadżerskie studia podyplomowe. Żołnierz zawodowy (jednostka wojskowa w Brodnicy). Udzielał się społecznie m.in jako wolontariusz „Szlachetnej Paczki”, działa w Stowarzyszeniu Miłośników Turystyki Pieszo-Rowerowej „Jaśkowa droga”. Inicjator akcji „Stop dla straży miejskiej w Brodnicy”; lokalny koordynator akcji „ZMIELENI.PL”. Nie należy do partii politycznej. Poseł od 2015 r. (VIII-IX kadencja). Członek klubu parlamentarnego KP. Zasiada w komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki; obrony narodowej (wiceprzewodniczący).
Edukacja
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, Wydział Zarządzania; specjalność: Logistyka w Biznesie, rok ukończenia: 2012
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu Oddział w Bydgoszczy, ; specjalność: Studia Menedżerskie, rok ukończenia: 2015
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu Oddział w Bydgoszczy, Wydział Zarządzania; specjalność: Zarządzanie Procesem Logistycznym, rok ukończenia: 2015

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 16.03.2020Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Praw Kierowców, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Delegacja Parlamentarna Grupa ds. Przestrzeni Kosmicznej, Przedstawiciele» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Podkomisja stała do spraw społecznych w wojsku, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Podkomisja stała do spraw turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Podkomisja stała do spraw sportu dzieci i młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.01.2020Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rzemiosła i Przedsiębiorczości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.01.2020Sejm RP IX kadencji, Podkomisja stała do spraw struktury Sił Zbrojnych RP, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.01.2020Sejm RP IX kadencji, Podkomisja stała do spraw polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.01.2020 – 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Podkomisja stała do spraw społecznych w wojsku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.12.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Rozwoju i Promocji Polskiego Handlu, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Gospodarstw Rodzinnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Pszczelarstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Obrony Narodowej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 09.01.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Infrastruktury, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 14.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Obrony Narodowej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 09.01.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Infrastruktury, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz15, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, poseł
okręg: Toruń (5), lista wyborcza: KW Polskie Stronnictwo Ludowe (1), liczba głosów: 14404» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komsji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

2019 – 13.10.2019Sejm RP IX kadencji, kandydat
okręg: Toruń (5), lista wyborcza: KW Polskie Stronnictwo Ludowe (1), liczba głosów: 14404 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komsji Wyborczej

2019kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Bydgoszcz (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 (6), liczba głosów: 15157 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

20.11.2018 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo lotnicze oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2988), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.11.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Motocyklistów i Quadowców, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2018 – 01.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o urzędzie Ministra Obrony Narodowej oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 2786), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.09.2018 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.07.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. ekonomii i przedsiębiorczości społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Infrastruktury, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2018 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Infrastruktury, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2017 – 09.11.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2017 – 09.11.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Polskiego Czerwonego Krzyża, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Iracka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Weteranów, Kombatantów i Osób Represjonowanych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.03.2017 – 14.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu do ZP NATO, Zastępcy Przedstawicieli» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. wspierania pszczelarstwa, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Irlandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.10.2016 – 25.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. wspierania pszczelarstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. kontaktów z Bangladeszem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw kaskadyzacji dolnej Wisły ze szczególnym uwzględnieniem budowy kolejnego stopnia wodnego pod Włocławkiem, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. marihuany medycznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.07.2016 – 20.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw kaskadyzacji dolnej Wisły ze szczególnym uwzględnieniem budowy kolejnego stopnia wodnego pod Włocławkiem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół "Dobro dziecka jako cel najwyższy", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Rozwoju Turystyki i Promocji Regionu Kujawsko-Pomorskiego, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.06.2016 – 21.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Rozwoju Turystyki i Promocji Regionu Kujawsko-Pomorskiego, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Kujawsko-Pomorski Zespół Parlamentarny, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.04.2016 – 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Poselski Zespół ds. Przemysłu Kosmicznego i Eksploracji Kosmosu, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2016 – 28.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Praw Dzieci do obojga rodziców, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Narodowego Programu Rewitalizacji, Rozwoju i Wykorzystania Potencjału Gospodarczego Polskich Rzek, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. społecznych w wojsku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. budżetu, finansów oraz struktury Sił Zbrojnych RP, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.01.2016 – 12.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

brak informacjiSejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Kukiz'15, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Narodowo-Demokratyczny Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Historii i Tradycji Wojska Polskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 14.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 14.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturanych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – brak informacji Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Kukiz'15, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Toruń (5), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 13552» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Toruń (5), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 13552 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Rady Miasta Brodnicy
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Brodniczanie Decydują (20), liczba głosów: 133 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2013Stowarzyszenie „Wiosna”, wolontariusz „Szlachetnej Paczki”» źródło

Źródło

Kwestionariusz Doświadczenia i Poglądów (wybory parlamentarne 2015) dostępny w serwisie MamPrawoWiedziec.pl

brak informacji Stowarzyszenie Miłośników Turystyki Pieszo-Rowerowej „Jaśkowa droga”, działacz, Brodnica» źródło

Źródło

Kwestionariusz Doświadczenia i Poglądów (wybory parlamentarne 2015) dostępny w serwisie MamPrawoWiedziec.pl

2008 – 20154. Pułk Chemiczny w Brodnicy, kierowca - elektromechanik (starszy szeregowy), Brodnica» źródło

Źródła

Oświadczenie majątkowe Pawła Szramki dostępne na stronie Sejmu RP


Serwis brodnica.7dni.pl

brak informacjiZmieleni.pl, koordynator lokalny» źródło

Źródło

Kwestionariusz Doświadczenia i Poglądów (wybory parlamentarne 2015) dostępny w serwisie MamPrawoWiedziec.pl

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.