facebook tweeter youtube

 
Artur Soboń
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • poseł
    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )
Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2001 r. pracował w urzędzie miejskim w Świdniku: był rzecznikiem prasowym, naczelnikiem wydziału strategii i rozwoju miasta oraz sekretarzem miasta. Członek rady programowej Polskiego Radia Lublin. Członek PiS. W 2002 r. bez powodzenia kandydował do sejmiku woj. lubelskiego, a w 2005 r. do Sejmu. Radny powiatu świdnickiego (2006-2010), radny sejmiku woj. lubelskiego (2010-2015). Poseł od 2015 r. (VIII-IX kadencja), zasiadał w komisjach: obrony narodowej; finansów publicznych. Od lutego 2018 r. do listopada 2019 r. sekretarz stanu w ministerstwie inwestycji i rozwoju. W drugim rządzie Mateusza Morawieckiego pełnił funkcję sekretarza stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej, od listopada do grudnia 2019 r. W grudniu 2019 r. został powołany na sekretarza stanu w ministerstwie aktywów państwowych.
Edukacja
Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Humanistyczny; specjalność: Historia, rok ukończenia: 2001
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Wydział Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie; specjalność: Zarządzanie, rok ukończenia: 2011
Katolicki Uniwersytet Lubelski, ; specjalność: Rachunkowość i Finanse, rok ukończenia: 2007
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ; specjalność: Zarządzanie Projektami Europejskimi i Prawo Unii Europejskiej, rok ukończenia: 2004

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Węgierska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Słowacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Włoska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2020Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Lecznictwa Uzdrowiskowego i Mundurowej Służby Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.01.2020Sejm RP IX kadencji, Zespół Parlamentarny Polska-USA, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.12.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Trójmorza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2019Ministerstwo Aktywów Państwowych, sekretarz stanu, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ministerstwa Aktywów Państwowych

od 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2019 – 05.12.2019Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, sekretarz stanu, Warszawa» źródło

Źródło

Portal money.plp

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, poseł
okręg: Lublin (6), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 28381» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

2019 – 13.10.2019Sejm RP IX kadencji, kandydat
okręg: Lublin (6), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 28381 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

07.02.2018 – 15.11.2019Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, sekretarz stanu, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

16.12.2016 – 04.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym (druk nr 1092), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.10.2016 – 17.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.06.2016 – 17.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw kontaktów z Królestwem Arabii Saudyjskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.03.2016 – 17.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Górnictwa i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.03.2016 – 09.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (druk nr 30), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Włoska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.02.2016 – 10.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Infrastruktury Transportowej i Przemysłu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.01.2016 – 17.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Polski Wschodniej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.01.2016 – 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. współpracy z zagranicą i NATO, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.01.2016 – 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.01.2016 – 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. społecznych w wojsku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.01.2016 – 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. budżetu, finansów oraz struktury Sił Zbrojnych RP, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.12.2015 – 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do kontroli realizacji budżetu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.12.2015 – 17.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Miast Polskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.12.2015 – 17.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2015 – 17.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. rozwiązywania problemów mieszkańców "Polski powiatowo-gminnej", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.12.2015 – 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.12.2015 – 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2015Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Serwis lublin.wyborcza.pl

16.11.2015 – 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 07.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

12.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Lublin (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 16643» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

12.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2015kandydat na posła
okręg: Lublin (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 16643 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 2015Sejmik Województwa Lubelskiego, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący, Lublin» źródło

Źródło

Serwis dziennikwschodni.pl

2014 – 2015Sejmik Województwa Lubelskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Lublin
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 12645» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Lubelskiegp
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 12645 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji Radio Lublin SA, członek Rady Programowej» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Radia Lublin

11.04.2011 – 05.02.2016Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek sp. z o.o., członek Rady Nadzorczej, Świdnik» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2010 – 2014Sejmik Województwa Lubelskiego, radny, Lublin
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 9126» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Lubelskiego
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 9126 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

28.10.2009 – 19.05.2011Port Lotniczy Lublin SA, członek Rady Nadzorczej, Lublin» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2006 – 2010Zarząd Powiatu Świdnickiego, członek, Świdnik» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Świdniku

2006 – 2010Rada Powiatu Świdnickiego, radny, Świdnik
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Rodzina i Prawo (15), liczba głosów: 840» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego do Rady Powiatu Świdnickiego
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Rodzina i Prawo (15), liczba głosów: 840 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

10.07.2006 – 14.07.2009Lubelskie Przedsiębiostwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o., członek Rady Nadzorczej, Lublin» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

18.05.2006 – 26.01.2010Lubelskie Fabryki Wag FAWAG SA, członek Rady Nadzorczej, Lublin» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2006 – brak informacji Urząd Miasta Świdnika, sekretarz, Świdnik» źródło

Źródła

Oficjalna strona Artura Sobonia


Serwis lublin.wyborcza.pl

2005kandydat na posła
okręg: Lublin (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6) (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

14.02.2005 – 17.12.2015Remondis Świdnik sp. z o.o., członek Rady Nadzorczej, Świdnik» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

brak informacjiUrząd Miasta Świdnika, naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta, Świdnik» źródło

Źródło

Serwis dziennikwschodni.pl

03.09.2004 – 28.08.2006Telewizja Kablowa Świdnik sp. z o.o., członek Rady Nadzorczej, Świdnik» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

14.08.2003 – 05.10.2005Port Lotniczy Lublin SA, członek Rady Nadzorczej, Lublin» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2002kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Lubelskiego
okręg: (4), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska - Prawo i Sprawiedliwość (10), liczba głosów: 3772 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2001 – 2015Urząd Miasta Świdnika, rzecznik prasowy, Świdnik» źródło

Źródło

Serwis kurierlubelski.pl

brak informacjiPrawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Serwis lublin.wyborcza.pl

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.