facebook tweeter youtube

 
Katarzyna Osos
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydatka na posłankę
    Koalicja Obywatelska
Radczyni prawna, absolwentka prawa w Wyższej Szkole Handlu i Prawa w Warszawie. W l. 2004-2006 nauczycielka akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie. Pracowała w Ministerstwie Transportu w Departamencie Transportu Lotniczego. Była członkini Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zielonej Górze i Federacji Konsumentów. Prowadziła biuro poselskie Bożenny Bukiewicz. Była doradcą Ministra Sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka. W l. 2010-2014 radna powiatu świebodzińskiego. Od stycznia do listopada 2015 r. wojewoda lubuska. Członkini PO. Posłanka od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach; komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz komisji odpowiedzialności konstytucyjnej.
Edukacja
Wyższa Szkoła Handlu i Prawa w Warszawie, Wydział Prawa; specjalność: Prawo, rok ukończenia: 2004

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 15.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół - Zerwij z plastikiem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Światowego Dziedzictwa UNESCO, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.10.2017 – 07.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta RP projektu ustawy o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej niektórych innych ustaw (druk nr 1868), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.10.2017 – 13.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o wykonywaniu niektórych czynności organu centralnego w sprawach rodzinnych z zakresu obrotu prawnego na podstawie prawa Unii Europejskiej i umów międzynarodowych (druk nr 1827), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.10.2017 – 01.03.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Wietnamska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Lubuski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw nowelizacji Kodeksu wyborczego oraz Kodeksu postępowania administracyjnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Języka Esperanto, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. przyszłości Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kompleksu Energetyczno-Kopalnianego Gubin-Brody oraz Pokładów Miedziowych w rejonie Bytomia Odrzańskiego, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.05.2016 – 22.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kompleksu Energetyczno-Kopalnianego Gubin-Brody oraz Pokładów Miedziowych w rejonie Bytomia Odrzańskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.04.2016 – 10.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.03.2016 – 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Polska-Stany Zjednoczone Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.02.2016 – 03.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw nowelizacji prawa karnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw Rzemiosła i Szkolnictwa Zawodowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.01.2016 – 07.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw kształcenia zawodowego, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.01.2016 – 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw kształcenia zawodowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Przestrzeni Kosmicznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 07.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Zielona Góra (8), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 5749» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Zielona Góra (8), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 5749 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

26.01.2015 – 11.2015Lubuski Urząd Wojewódzki, wojewoda, Gorzów Wielkopolski» źródło

Źródła

Strona internetowa Gazety Wyborczej


Serwis GazetaLubuska.pl

28.12.2014 – 18.04.2015Lotnisko Zielona Góra/Babimost sp. z o.o., członek Rady Nadzorczej, Zielona Góra» źródło

Źródło

Informator Prawno-Gospodarczy WoltersKluwer

08.09.2014 – 10.02.2015Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy SA, członek Rady Nadzorczej» źródło

Źródło

Informator Prawno-Gospodarczy WoltersKluwer

brak informacjiMinisterstwo Sprawiedliwości, doradca ministra, Warszawa» źródło

Źródło

Strona internetowa Gazety Wyborczej

brak informacjiBiuro Poselskie Bożeny Bukiewicz, dyrektor» źródło

Źródła

Strona internetowa Gazety Wyborczej


Strona internetowa Gazety Wyborczej

brak informacjiWojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, pracownik, Zielona Góra» źródło

Źródło

Strona internetowa Gazety Wyborczej

brak informacjiSamorządowe Kolegium Odwoławcze, członek» źródło

Źródło

Strona internetowa Gazety Wyborczej

2011kandydat na posła
okręg: Zielona Góra (8), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 2499 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Rada Powiatu Świebodzińskiego, Komisja Edukacji i Sportu, przewodniczący, Świebodzin» źródło

Źródła

Strona internetowa Gazety Wyborczej


Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Świebodzinie

2010 – 2014Rada Powiatu Świebodzińskiego, radny, Świebodzin
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 319» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Świebodzinie

2010kandydat na radnego do Rady Powiatu Świebodzińskiego
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 319 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacjiMinisterstwo Transportu, pracownik» źródło

Źródło

Strona internetowa Gazety Wyborczej

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.