facebook tweeter youtube

 
Piotr Gliński
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • wicepremier
  • minister kultury i dziedzictwa narodowego
  • poseł
    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
  • kandydat na posła
    Prawo i Sprawiedliwość
Profesor socjologii i magister ekonomii, wykładowca akademicki. Od lat 80. działacz organizacji pozarządowych. Był współzałożycielem i prezesem Społecznego Instytutu Socjologicznego, współzałożycielem i członkiem zarządu Stowarzyszenia KLON/JAWOR oraz współzałożycielem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. W l. 2005–2011 przewodniczący Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Od końca l. 70. związany z Instytutem Filozofii i Socjologii PAN, w l. 1997-2005 kierował Zakładem Społeczeństwa Obywatelskiego. Profesor zwyczajny, kierownik Katedry Socjologii Struktur Społecznych Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, w którym pracuje od 1988 r. W 1997 r. kandydował w wyborach do Sejmu w ramach Wyborczej Koalicji Liderów Ekologicznych z list Unii Wolności (w l. 1998-2000 był członkiem tej partii). Członek PiS, przewodniczący rady programowej PiS od 2014 r. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja). Wicepremier w rządzie Beaty Szydło oraz Minister Kultury.
Edukacja
Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Ekonomicznych; specjalność: Ekonomia, rok ukończenia: 1978
Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, ; specjalność: Socjologia, rok ukończenia: 1997
Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, ; specjalność: Socjologia, rok ukończenia: 1984

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 11.12.2017Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (rząd Mateusza Morawieckiego), wicepremier, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

od 11.12.2017Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (rząd Mateusza Morawieckiego), minister, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

od 14.11.2017Komitet ds. Pożytku Publicznego, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Prezydenta RP

od 11.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Uzbekistańska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Brazylijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.09.2016Prawo i Sprawiedliwość, członek Komitetu Politycznego» źródło

Źródło

Portal Informacyjny TVN24

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 11.12.2017Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (rząd Beaty Szydło), wicepremier, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

16.11.2015 – 11.12.2017Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (rząd Beaty Szydło), minister, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Łódź (9), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 41697» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Łódź (9), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 41697 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2015Instytut Socjologii i Filozofii Państwowej Akademii Nauk, Rada Naukowa, członek» źródło

Źródło

Instytut Socjologii i Filozofii Państwowej Akademii Nauk

od 15.02.2014Rada Programowa Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Prawa i Sprawiedliowości

od 2012Uniwersytet w Białymstoku, Rada Naukowa Instytutu Socjologii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku

od 2012Uniwersytet w Białymstoku, Instytut Socjologii, Katedra Socjologii Struktur Społecznych, kierownik» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku

od 29.07.2005Polskie Towarzystwo Socjologiczne, przewodniczący» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

21.09.2004 – 29.07.2005Polskie Towarzystwo Socjologiczne, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

19.09.2001 – 10.01.2007Stowarzyszenie Klon/Jawor, członek zarządu, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

1997 – 2005Instytut Socjologii i Filozofii Państwowej Akademii Nauk, Zakład Społeczeństwa Obywatelskiego, kierownik» źródło

Źródło

Instytut Socjologii i Filozofii Państwowej Akademii Nauk

od lata 80.Społeczny Instytut Obywatelski, współzałożyciel, prezes» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Piotra Glińskiego

od lata 70.Instytut Socjologii i Filozofii Państwowej Akademii Nauk, pracownik naukowy» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Piotra Glińskiego

brak informacji Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, członek» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Piotra Glińskiego

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.