facebook tweeter youtube

 
Piotr Apel
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )

Ta osoba nie pełni już wybieralnej funkcji publicznej i jej biografia nie jest aktualizowana.
Studiował w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie. Dziennikarz, był wydawcą programu „Raport 2012” w Polskim Radiu, redaktor-montażysta w TVN24. W l. 2011-2012 był wspólnikiem spółki komandytowej PWC Oko i Ucho. Szef sztabu medialnego „Kukiz'15” oraz członek Zarządu Krajowego Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15. Nie należy do partii politycznej. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja). Zasiada w komisjach: spraw zagranicznych; ds. Unii Europejskiej, w której pełni funkcję wiceprzewodniczącego oraz w komisji kultury i środków przekazu.
Edukacja
XLI Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Warszawie, ; specjalność: , rok ukończenia: 2003

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 19.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.07.2019 – 19.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2019kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Łódź (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 (6), liczba głosów: 14406 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 14.03.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Trójmorza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.01.2019 – 04.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.07.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Żeglarstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Senegalska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.03.2018 – 08.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi i prawami pokrewnymi (druk nr 2232), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.02.2018 – 17.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2018 – 28.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2017 – 08.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Polskiego Czerwonego Krzyża, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Iracka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.09.2017 – 14.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetycznego Pakietu Zimowego, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.04.2017 – 15.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.03.2017 – 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.02.2017 – 29.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Realizacji Inwestycji Środkowoeuropejskiego Centrum Logistycznego w Łodzi, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do spraw polityki energetycznej Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. renowacji Cmentarza na Rossie w Wilnie, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Brazylijska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.09.2016 – 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polityki Miejskiej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2016 – 13.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Białoruska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.02.2016Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz’15, członek Zarządu Krajowego, Wrocław» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 29.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Węgierska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu do ZP NATO, Przedstawiciele» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, Zastępcy Przedstawicieli» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Miast Polskich, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.12.2015 – 08.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Miast Polskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2015 – 14.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Kukiz'15, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Łódź (9), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 7935» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Łódź (9), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 7935 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz`15", szef sztabu medialnego» źródło

Źródło

Oficjalna strona ruchu „Kukiz’15”

od 30.03.2012PWC Oko i Ucho sp. z o.o. sp.k., komandytariusz, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

24.10.2011 – 23.11.2012PWC Oko i Ucho sp. z o.o., członek Zarządu, wspólnik, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

07.2007 – pierwsza dekada XXI w.Polskie Radio, dziennikarz, wydawca programu "Raport 2012"» źródło

Źródło

Serwis Goldenline - serwis Piotra Apela

04.2006 – 07.2007TVN24, redaktor, montażysta (materiałów na portalu tvn24.pl )» źródło

Źródło

Serwis Goldenline - serwis Piotra Apela

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.