facebook tweeter youtube

 
Małgorzata Wassermann
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
  • była posłanka (data wygaśnięcia mandatu: )
Absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadziła własną kancelarię adwokacką. Nie należy do partii politycznej. W wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia ubiegała się o urząd prezydenta Krakowa. Posłanka od 2015 r. (VIII-IX kadencja), zasiadała w komisjach: sprawiedliwości i praw człowieka (wiceprzewodnicząca), nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach oraz komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold (przewodnicząca). W bieżącej kadencji należy do komisji: ds. spraw energii i skarbu państwa; łączności z Polakami za granicą; odpowiedzialności konstytucyjnej (wiceprzewodnicząca).
Edukacja
Uniwersytet Jagielloński, Wydział Prawa i Administracji; specjalność: Prawo, rok ukończenia: 2002

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 13.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Katarska Grupa Parlamentarna, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Singapurska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.01.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.12.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Praw Pacjentów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 14.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, posłanka
okręg: Kraków (13), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 140692» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

2019 – 13.10.2019Sejm RP IX kadencji, kandydatka
okręg: Kraków (13), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 140692 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 14.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2018 – 04.11.2018kandydatka na prezydenta Krakowa, Kraków, liczba głosów: 121083 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.07.2016 – 17.10.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.07.2016 – 17.10.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Estońska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Hiszpańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.01.2016 – 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz niektórych innych ustaw (druk nr 77), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2015 – 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2015 – 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 05.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 11.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 05.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 11.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 11.11.2019Sejm RP VIII kadencji, posłanka, Warszawa
okręg: Kraków (13), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 81379» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Kraków (13), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 81379 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015współautorka książki "Zamach na prawdę"» źródło

Źródło

Serwis wybierzpis.org.pl

pierwsza dekada XXI w.Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość., konsultant prawny» źródło

Źródło

Serwis wybierzpis.org.pl

od 08.05.2007Małgorzata Wassermann Kancelaria Adwokacka, właściciel, adwokat, Kraków» źródło

Źródło

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.