facebook tweeter youtube

 
Elżbieta Duda
  • posłanka
  • kandydatka na posłankę
    Prawo i Sprawiedliwość
  • była posłanka (data wygaśnięcia mandatu: )
Ukończyła Wydział Konserwacji Rzeźby w Państwowym Studium Sztuk Plastycznych. Pracowała jako przedstawiciel ds. ubezpieczeń. Od 2003 r. sekretarz Stowarzyszenia Opieki nad Zabytkami w Skale. W l. 2006-2013 przedstawicielka wojewody małopolskiego w Radzie Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Skale. Członkini Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Pełniła funkcje asystenta społecznego posłów PiS przy biurze parlamentarnym w Skale. Członkini PiS. W 2011 r. bezskutecznie ubiegała się o mandat posłanki. W l. 2014-2015 radna powiatu krakowskiego. Posłanka od 2015 r. (VIII kadencja), jest wiceprzewodniczącą komisji polityki społecznej i rodziny.
Edukacja
Państwowe Studium Sztuk Plastycznych, Wydział Konserwacja rzeźby; specjalność: Konserwacja rzeźby architektonicznej, rok ukończenia: 1983

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
2019kandydatka na posła
okręg: Kraków (13), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 8298 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 11.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2019kandydatka na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Kraków (10), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 8993 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 10.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Lotników Polskich, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Uzbekistańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.09.2017 – 26.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (druk nr 1784), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.05.2017 – 07.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o sporcie oraz ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (druk nr 1410), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zwalczania Przestępstw Gospodarczych i Lichwy, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. rozwiązywania problemów mieszkańców "Polski powiatowo-gminnej", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kuwejcka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. cukrzycy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Hiszpańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polska-Stany Zjednoczone Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.03.2016 – 16.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 62), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Miast Polskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.12.2015 – 14.03.2019Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw przygotowań Polski do organizacji dużych imprez sportowych o randze Mistrzostw Świata i Europy oraz zapewnienia bezpieczeństwa podczas ich trwania, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Miłośników Historii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw osób niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 11.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 14.03.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Kraków (13), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 6555» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Kraków (13), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 6555 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 16.11.2015Rada Powiatu Krakowskiego, Komisja Rewizyjna, sekretarz» źródło

Źródło

Kwestionariusz doświadczenia i poglądów Elżbiety Dudy z 2015 r.

2014 – 16.11.2015Rada Powiatu Krakowskiego, Komisja Budżetu i Rozwoju, przewodniczący» źródło

Źródło

Kwestionariusz doświadczenia i poglądów Elżbiety Dudy z 2015 r.

2014 – 11.2015Rada Powiatu Krakowskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła)
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 983» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Rady Powiatu Krakowskiego
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 983 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2013 – 2015Votum SA, przedstawiciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2011kandydat na posła
okręg: Kraków (13), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 3353 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na burmistrza Miasta Skała
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 223 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2010Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

od 2007Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2006kandydat na radnego do Rady Powiatu Krakowskiego
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 423 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2013Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Rada Społeczna, przedstawiciel Wojewody Małopolskiego, Skała» źródło

Źródło

Kwestionariusz doświadczenia i poglądów Elżbiety Dudy z 2015 r.

2005 – 2013własna działalność gospodarcza (finanse i ubezpieczenia), właściciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2003 – 2013Stowarzyszenie Opieki nad Zabytkami, sekretarz, Skała» źródło

Źródła

Kwestionariusz doświadczenia i poglądów Elżbiety Dudy z 2015 r.


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2002kandydat na radnego do Rady Gminy Skała
okręg: (9), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Gminny Ruch Samorządowy (10), liczba głosów: 151 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

1999 – 2000ING Bank Śląski, pracownik ds. obsługi klienta» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1993 – 2003własna działalność gospodarcza (gastronomia), właściciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1990 – 1993własna działalność gospodarcza (gastronomia), właściciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1983 – 1986Urząd Wojewódzki w Tarnowie, pracownik oddelegowany do pracy w Dreźnie, Drezno, Niemcy» źródło

Źródło

Oficjalna strona Elżbiety Dudy

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.