facebook tweeter youtube

 
Maciej Wąsik
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • poseł
    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )
Absolwent archeologii na Uniwersytecie Warszawskim. Samorządowiec: burmistrz dzielnicy Wawer m.st. Warszawy (2003 r.), radny Warszawy (2010-2014), radny sejmiku woj. mazowieckiego (2014-2015 r.). W l. 2006–2009 zastępca szefa CBA. Członek PiS. Poseł od 2015 r. (VIII-IX kadencja), zasiadał w komisji administracji i spraw wewnętrznych. Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego.
Edukacja
Uniwersytet Warszawski, Wydział Historyczny; specjalność: Archeologia, rok ukończenia: 1994

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 14.02.2020Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2019Ministerstwo Administracji i Spraw Wewnętrznych (drugi rząd Mateusza Morawieckiego), wiceminister, Warszawa» źródło

Źródło

Portal tvp.info

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, poseł» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, poseł
okręg: Płock (16), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 14280» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

2015 – 13.10.2019kandydat na posła
okręg: Płock (16), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 14280 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 24.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Polskiej Szermierki, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.12.2017 – 15.11.2019Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (pierwszy rząd Mateusza Morawieckiego), sekretarz stanu, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

11.2015 – 11.12.2017Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (rząd Beaty Szydło), sekretarz stanu, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

16.11.2015 – 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Płock (16), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 9977» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

12.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2015kandydat na posła
okręg: Płock (16), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 9977 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 17.06.2015Polskie Radio RDC, członek rady programowej» źródło

Źródło

Oficjalna strona Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

2014 – 11.2015Sejmik Województwa Mazowieckiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Warszawa
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Mazowieckiego
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3) (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 2015Biuro posła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Kuźmiuka, ekspert» źródło

Źródło

Oświadczenie majątkowej Macieja Wąsika dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Samorządu Województwa Mazowieckiego

2011kandydat na posła
okręg: Płock (16), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 6583 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011 – 2014Prawo i Sprawiedliwość, doradca» źródło

Źródło

Oświadczenia majątkowe Macieja Wąsika dostępne na stronie Rady m.st. Warszawy

brak informacjiRada m.st. Warszawy, Komisja Rewizyjna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Rady m.st. Warszawy

brak informacjiRada m.st. Warszawy, Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Rady m.st. Warszawy

brak informacjiRada m.st. Warszawy, Komisja Inwentaryzacyjna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Rady m.st. Warszawy

2010 – 2014Rada m.st. Warszawy, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Rady m.st. Warszawy

2010 – 2014Rada m.st. Warszawy, radny, Warszawa
okręg: (8), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 6966» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego do Rady m.st. Warszawy
okręg: (8), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 6966 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2009Centralne Biuro Antykorupcyjne, zastępca szefa , Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

2003Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, burmistrz, Wawer» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

2001 – 2002Rządowy hotel "Parkowa", kierownik, Warszawa» źródło

Źródło

Serwis wyborcza.pl

lata 90.Liga Republikańska, działacz» źródło

Źródło

Serwis wyborcza.pl

lata 90.Niezależne Zrzeszenie Studentów, działacz» źródło

Źródło

Serwis wyborcza.pl

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.