facebook tweeter youtube

 
Witold Zembaczyński
  • poseł
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydat na posła
    Koalicja Obywatelska
Absolwent politologii na Uniwersytecie Opolskim. Pracował w branży sportowej, od 2005 r. prowadzi własną działalność gospodarczą (branża gastronomiczna). W 2014 r. został menadżerem w Opolskim Budowlanym Centrum Biznesu, a w 2015 r. kierownikiem pływalni Wodna Nuta. Wiceprezes Stowarzyszenia Opole na Tak. Był członkiem PO. W l. 2014-2015 radny miasta Opole, przewodniczący klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisji ustawodawczej oraz komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold.
Edukacja
Uniwersytet Opolski, Wydział Instytut Politologii; specjalność: Politologia, rok ukończenia: 2004

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 13.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis Gazety Wyborczej

od 05.07.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Wolności Gospodarczej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 02.01.2018Nowoczesna (dawniej: Nowoczesna Ryszarda Petru), wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Nowoczesnej

od 07.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. wyjaśnienia afer finansowych, w szczególności KNF, SKOK, GetBack, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Monitorowania Przestrzegania Praw Człowieka i Obywatela, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Nowozelandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. przyszłości Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Do Spraw Ładu Konstytucyjnego i Praworządności, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu do Inicjatywy Środkowoeuropejskiej, przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.02.2016 – 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Czeska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.02.2016 – 05.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. ustroju samorządu terytorialnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Opolski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2015 – 24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. polityki regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Odry, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 05.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 13.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Nowoczesna, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis Gazety Wyborczej

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Opole (21), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru (8), liczba głosów: 12699» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Opole (21), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru (8), liczba głosów: 12699 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji Nowoczesna (dawniej: Nowoczesna Ryszarda Petru), przewodniczący Zarządu Regionu Opolskiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Nowoczesnej w Opolskiem

06.2015 – brak informacji Pływalnia Wodna Nuta, kierownik, Opole» źródło

Źródło

Oficjalna strona Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu

2014 – 2015Rada Miasta Opola, Komisja Budżetowa, członek» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole

2014 – 2015Rada Miasta Opola, Komisja Rewizyjna, członek» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole

2014 – 2015Rada Miasta Opola, Klub Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego, przewodniczący» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole

2014 – 2015Rada Miasta Opola, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Opole
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Arkadiusza Wiśniewskiego (13), liczba głosów: 536» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Rady Miasta Opola
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Arkadiusza Wiśniewskiego (13), liczba głosów: 536 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2014Stowarzyszenie „Opole na TAK” , prezes Zarządu, Opole» źródło

Źródło

Oficjalna strona Stowarzyszenia "Opole na TAK"

2014 – 2015Opolskie Budowlanego Centrum Biznesu, manager, Opole» źródło

Źródło

Oświadczenia majątkowe Witolda Zembaczyńskiego - BIP Urzędu Miasta Opole

2011 – 2014Aluprof SA, pracownik» źródło

Źródło

Serwis Facebook - fanpage NowoczesnaPL

2011 – 2013Dealer Mitsubishi, kierownik działu sprzedaży» źródło

Źródła

Serwis Facebook - fanpage NowoczesnaPL


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, VIII Kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2005 – 2011Witold Zembaczyński Calypso (firma z branży gastronomicznej), właściciel, Opole» źródło

Źródła

Serwis opole.wyborcza.pl


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, VIII Kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2002 – 2005Opolskie Centrum Nurkowe, kierownik» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, VIII Kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

pierwsza dekada XXI w.Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Serwis opole.wyborcza.pl

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.