facebook tweeter youtube

 
Tomasz Kostuś
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

poseł
Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska

Ukończył politologię na Wydziale Historyczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Opolskiego oraz studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa narodowego. Od 1998 r. dyrektor biura poselskiego Tadeusza Jarmuziewicza. Współtworzył Stowarzyszenie Młodych Demokratów w regionie opolskim. Członek PO. Specjalista ds. kontroli wewnętrznej na Politechnice Opolskiej. W l. 2005-2006 zastępca dyrektora spółki GP Grupa Polska w Katowicach. W l. 2006-2014 radny woj. opolskiego, w l. 2008-2015 r. członek zarządu, a w l. 2010-2014 wicemarszałek woj. opolskiego. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisji infrastruktury oraz w komisji łączności Polakami za granicą.
Edukacja
Uniwersytet Opolski, Wydział humanistyczno-historyczny; specjalność: Politologia i nauki społeczne, rok ukończenia: 1998
Akademia Obrony Narodowej, ; specjalność: Bezpieczeństwo narodowe, rok ukończenia: 2003
Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, ; specjalność: Zarządzanie w administracji rządowej i samorządowej, rok ukończenia: 2001

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reformy Kodeksu Pracy, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Dominikańska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Dominikańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kazachstańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.03.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.12.2017 – 06.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o kierujących pojazdami (druk nr 1714), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.06.2017 – 11.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1543), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Grecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.04.2017 – 13.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Wietnamska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Marokańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. transportu kolejowego i poczty, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. monitorowania wykorzystania funduszy Unii Europejskiej w zakresie infrastruktury, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2016 – 12.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Białoruska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chorwacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2016 – 17.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Polska Sekcja AWEPA, Polska Sekcja AWEPA» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2016 – 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Mongolska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.02.2016 – 18.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Czeska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw Rzemiosła i Szkolnictwa Zawodowego, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.01.2016 – 24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw Rzemiosła i Szkolnictwa Zawodowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Opolski Zespół Parlamentarny, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.11.2015 – 05.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Odry, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Infrastruktury, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Opole (21), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 11016» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Opole (21), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 11016 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 2015Sejmik Województwa Opolskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Opole
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet WYborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 2801» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Opolskiego
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet WYborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 2801 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 2015Zarząd Województwa Opolskiego, członek, Opole» źródło

Źródło

Oficjalna strona Tomasza Kostusia

brak informacji Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA, przewodniczący Rady Nadzorczej» źródło

Źródło

Oficjalna strona Tomasza Kostusia

brak informacjiWojewódzka Rady Bezpieczeństwa Drogowego w Opolu, przewodniczący, Opole» źródło

Źródło

Oficjalna strona Tomasza Kostusia

2010 – 2014Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, wicemarszałek, Opole» źródło

Źródło

Oficjalna strona Tomasza Kostusia

2010 – 2014Sejmik Województwa Opolskiego, radny, Opole
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 4318» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Opolskiego
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 4318 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2008 – 2010Zarząd Województwa Opolskiego, członek, Opole» źródło

Źródło

Oficjalna strona Tomasza Kostusia

od 2008Stowarzyszenia Dinopark w Krasiejowie, przewodniczący Zarządu, Krasiejów» źródło

Źródła

Serwis Nowa Trybuna Opolska


Oficjalna strona Tomasza Kostusia

brak informacjiSzpital Wojewódzkiego w Opolu, przewodniczący Rady Społecznej, Opole» źródło

Źródło

Oficjalna strona Tomasza Kostusia

2006 – 2008Sejmik Województwa Opolskiego, wiceprzewodniczący, Opole» źródło

Źródło

Oficjalna strona Tomasza Kostusia

2006 – 2010Sejmik Województwa Opolskiego, radny, Opole
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 2943» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Opolskiego
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 2943 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji Platforma Obywatelska, Rada Regionu Opolskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej w Opolskiem

2005 – 2006DGP Grupa Polska sp. z o.o., zastępca dyrektora ds. marketingu» źródło

Źródło

Oficjalna strona Tomasza Kostusia

2004 – 2006Centrum Przysposobienia Obronnego Politechniki Opolskiej, wykładowca akademicki (strategia bezpieczeństwa państwa), Opole» źródło

Źródło

Oficjalna strona Tomasza Kostusia

2003 – 2008Politechnika Opolska, specjalista ds. kontroli wewnętrznej, Opole» źródło

Źródło

Oficjalna strona Tomasza Kostusia

1998 – 2006Biuro Poselskie posła na Sejm RP Tadeusza Jarmuziewicza, dyrektor» źródło

Źródło

Oficjalna strona Tomasza Kostusia

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.