facebook tweeter youtube

 
Janusz Sanocki

Ta osoba nie pełni aktualnie wybieralnej funkcji publicznej. Funkcje pełnione w przeszłości:

poseł do Sejmu 8. kadencji

Ta osoba nie pełni już wybieralnej funkcji publicznej i jej biografia nie jest aktualizowana.
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, dziennikarz. Karierę zawodową rozpoczął w Fabryce Pomocy Naukowych w Nysie. Pracował w Nyskim Przedsiębiorstwie Budowlanym i Opolskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego. W 1993 r. zaczął kierować lokalnym tygodnikiem „Nowiny Nyskie”. Od 1995 r. związany z Ruchem Obywatelskim na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, pełni funkcję koordynatora krajowego ruchu. Był Wiceprezesem Nyskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, od 2016 r. wspólnik w spółce Książęcy Browar Nysa. Samorządowiec: radny Nysy (1994-2006), burmistrz Nysy (1998-2001), radny powiatu nyskiego (2006-2015). Nie należy do partii politycznej. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: sprawiedliwości i praw człowieka; ustawodawczej. Od sierpnia 2019 r. przewodniczący Koła Poselskiego Przywróć Prawo.
Edukacja
Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Organizacja i Zarządzanie Przemysłem; specjalność: , rok ukończenia: 1979

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 09.08.2019Sejm RP VIII kadencji, Koło Poselskie Przywrócić Prawo, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejm RP

od 27.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Poselski Zespół do spraw Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Libańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.05.2017Społeczny Ruch Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości i Ustroju Państwa, sygnatariusz» źródło

Źródło

Strona Zespołu poselskiego na rzecz Nowej Konstytucji

od 01.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. renowacji Cmentarza na Rossie w Wilnie, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Irlandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.10.2016Książęcy Browar Nysa Sp. z o.o., wspólnik, Nysa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 22.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. kontaktów z Bangladeszem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Białoruska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.03.2016 – 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Eurorealistyczny Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.03.2016 – 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Zespół Parlamentarny ds. współpracy Polsko-Białoruskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Włoska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.01.2016 – 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Poselski Zespół ds. Przemysłu Kosmicznego i Eksploracji Kosmosu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Opolski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2015 – 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. rozwiązywania problemów mieszkańców "Polski powiatowo-gminnej", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.11.2015 – 24.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.11.2015 – 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Odry, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 08.08.2019Sejm RP VIII kadencji, poseł niezrzeszony» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis radioszczecin.pl

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Opole (21), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 15705» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Opole (21), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 15705 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 2015Rada Powiatu Nyskiego , radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Nysa
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Liga Powiatu Nyskiego (13), liczba głosów: 1458» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Rady Powiatu Nyskiego
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Liga Powiatu Nyskiego (13), liczba głosów: 1458 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

17.04.2013 – 29.03.2016Nyskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, wiceprezes Zarządu, Nysa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2010 – 2014Rada Powiatu Nyskiego, radny, Nysa
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Liga Powiatu Nyskiego (13), liczba głosów: 981» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego do Rady Powiatu Nyskiego
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Liga Powiatu Nyskiego (13), liczba głosów: 981 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2009kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Katowice (11), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej (8), liczba głosów: 5636 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2008autor książki "Za oknem mur, kolczasty drut... Wspomnienia z obozów stanu wojennego"» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2008 – 2015Stowarzyszenie „Obywatele Przeciw Bezprawiu", prezes Zarządu, Nysa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

11.2006 – 03.2007Zarząd Powiatu Nyskiego, członek, Nysa» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

2006 – 2010Rada Powiatu Nyskiego, radny, Nysa
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Liga Powiatu Nyskiego (17), liczba głosów: 1180» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego do Rady Powiatu Nyskiego
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Liga Powiatu Nyskiego (17), liczba głosów: 1180 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005autor książki "woJOWnicy"» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2005 – 2015Ruch Obywatelski na Rzecz JOW, członek-założyciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2002 – 2006Rada Miasta Nysy, radny, Nysa
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Liga Nyska (13), liczba głosów: 807» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002kandydat na radnego do Rady Miasta Nysy
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Liga Nyska (13), liczba głosów: 807 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2001 – 2015Nyskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Nowiny Nyskie", dyrektor» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2000 – 2008Stowarzyszenie na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego JOW, prezes» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1998 – 2001Urząd Miasta Nysy, burmistrz, Nysa» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1998 – 2002Rada Miasta Nysa, radny, Nysa
okręg: (1), lista wyborcza: Zarząd Stowarzyszenia Liga Nyska (7), liczba głosów: 633» źródło

Źródło

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998kandydat na radnego do Rady Miasta Nysy
okręg: (1), lista wyborcza: Zarząd Stowarzyszenia Liga Nyska (7), liczba głosów: 633 (wybrany)» źródło

Źródło

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998autor książki "Powódź w Nysie" (1998)» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1994 – 1998Rada Miasta Nysy, radny, Nysa» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1994kandydat na radnego do Rady Miasta Nysy (wybrany)» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1994 – 1998Tygodnik „Nowiny Nyskie”, redaktor naczelny, Nysa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1993 – brak informacji Tygodnik „Nowiny Nyskie”, dziennikarz, wydawca, Nysa» źródło

Źródła

Oficjalna strona Janusza Sanockiego


Serwis Radio.Opole.pl

1993 – 2015Stowarzyszenie "Liga Nyska", prezes» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1993 – 2015Stowarzyszenie "Nyskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne'» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1992 – 1993Unia Polityki Realnej, członek, przewodniczący regionu» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1991 – 1993"Fort" sp. z o.o., prezes» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1990Opolskie Przedsiębiorstwo Turystyki, dyrektor» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1990Kongres Liberalno-Demokratyczny, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

12.1989 – brak informacji Komitet Obywatelski Ziemi Nyskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1989uczestnik obrad Okrągłego Stołu (ekspert w podzespole ds. polityki mieszkaniowej)» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1989Opolski Komitet Obywatelski „Solidarność” , wiceprzewodniczący, Opole» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

09.1988 – brak informacji Komitet Organizacyjny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowgo „Solidarność” przy Opolskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego nr 1 Kierownictwo Robót w Nysie., współzałożyciel, Nysa» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

12.1987 – brak informacji Regionalny Komitet Wykonawczy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność", przedstawiciel Tymczasowej Rady Regionalnej» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

10.1986 – brak informacji Tymczasowa Rady Regionalna Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" Śląska Opolskiego, współzałożyciek, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1986 – 1989Opolskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 1, specjalista ds. kosztorysowania» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1983 – 1986Nyskie Przedsiębiorstwo Budowlane, specjalista» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

13.12.1981 – 10.12.1982internowany» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

09.1981Kluby Służby Niepodległości, współzałożyciel» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

09.1981 – 10.1981delegat na I Krajowy Zjazd Delegatów Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

09.1981Klub Służby Niepodległości w Nysie, przewodniczący, Nysa» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

05.09.1980 – brak informacji Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” w Fabryce Pomocy Naukowych w Nysie, współinicjator Komitetu Założycielskiego, Nysa» źródło

Źródła

Oficjalna strona Janusza Sanockiego


Encyklopedia Solidarności

09.1980 – 1981Międzyzakładowy Komitet Założycielski Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" Ziemi Nyskiej, przewodniczący» źródło

Źródła

Encyklopedia Solidarności


Oficjalna strona Janusza Sanockiego


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

05.1980 – 06.1980delegat na I Wojewódzki Zjazd Delegatów Regionu Śląsk Opolski» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1980 – 1989Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność", członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

05.11.1979 – 1983Fabryka Pomocy Naukowych w Nysie, konstruktor, Nysa» źródło

Źródła

Oficjalna strona Janusza Sanockiego


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodnik - VIII kadencja, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1977 – 1979Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1977 – brak informacji Duszpasterstwo Akademickie w Krakowie, działacz, Kraków» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.