facebook tweeter youtube

 
Krystyna Wróblewska
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

była posłanka (data wygaśnięcia mandatu: )

Ta osoba nie pełni już wybieralnej funkcji publicznej i jej biografia nie jest aktualizowana.
Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, nauczycielka historii i WOS-u. W l. 90. założycielka NSZZ „Solidarność” w rzeszowskiej szkole podstawowej. Ekspertka Ministerstwa Edukacji ds. awansu zawodowego nauczycieli. W l. 2006-2007 wizytator kuratorium oświaty, zastępca dyrektora departamentu edukacji i kultury woj. podkarpackiego. W l. 2007-2015. dyrektor podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli. W l. 2010-2014 radna Rzeszowa. Członkini PiS. Posłanka od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: edukacji, nauki i młodzieży, polityki senioralnej (wiceprzewodnicząca) oraz zdrowia.
Edukacja
Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Rzeszowie, Wydział Społeczno-Pedagogiczny; specjalność: Historia, rok ukończenia: 1987

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 19.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Choroby Parkinsona, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2019kandydatka na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Rzeszów (9), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 13891 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

04.07.2018 – 02.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o produktach kosmetycznych (druk nr 2556), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Libańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw zdrowia psychicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2018 – 22.11.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Sieci Badawczej: Łukasiewicz (druk nr 2148), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Senioralnej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.01.2018 – 06.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2137), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Nigeryjska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw nauki i szkolnictwa wyższego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.06.2017 – 22.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (druk nr 1550), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.03.2017 – 07.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1287), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. cukrzycy, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2016 – 21.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. cukrzycy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw (druk nr 732), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw kontaktów z Królestwem Arabii Saudyjskiej, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.06.2016 – 21.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw kontaktów z Królestwem Arabii Saudyjskiej, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Lotnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół dla Przywrócenia Zasad Moralnych w Medycynie, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Zambijska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Zambijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.03.2016 – 10.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o instytutach badawczych (druk nr 292), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.03.2016 – 28.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół dla Przywrócenia Zasad Moralnych w Medycynie, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Włoska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Autyzmu, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Węgierska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Polski Wschodniej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zdrowia Publicznego, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw jakości kształcenia i wychowania, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw ekonomiki edukacji i nauki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw kształcenia zawodowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.01.2016 – 27.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw jakości kształcenia i wychowania, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. pielęgniarek, położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Wspierania Inicjatyw Obywatelskich i Kontaktów z Organizacjami Pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Karpacki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 10.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Senioralnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Rzeszów (23), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 9426» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Rzeszów (23), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 9426 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Rada Miasta Rzeszowa, radny, Rzeszów
okręg: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), , liczba głosów: 1188» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego do Rady Miasta Rzeszowa
okręg: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), , liczba głosów: 1188 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

07.2007 – 2015Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, dyrektor, Rzeszów» źródło

Źródło

Oficjalna strona Krystyny Wróblewskiej

2007 – 07.2007Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Kultury, Rzeszów» źródło

Źródło

Oficjalna strona Krystyny Wróblewskiej

2006 – 2007Kuratorium Oświaty, wizytator» źródło

Źródło

Oficjalna strona Krystyny Wróblewskiej

od 2002Prawo i Sprawiedliwość, członek
brak informacjinauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie» źródło

Źródło

Oficjalna strona Krystyny Wróblewskiej

lata 90.Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" Szkole Podstawowej nr 4 w Rzeszowie, założyciel, Rzeszów» źródło

Źródło

Oficjalna strona Krystyny Wróblewskiej

lata 80.Akademicki Związek Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Krystyny Wróblewskiej

lata 80.Niezależne Zrzeszenie Studentów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Krystyny Wróblewskiej

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.