facebook tweeter youtube

 
Małgorzata Chmiel
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydatka na posłankę
    Koalicja Obywatelska
Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Radna miasta Gdańsk w l. 1994-2015. Wspólniczka w Zespole Autorskich Pracowni Architektonicznych (1997-2005), przewodnicząca komisji polityki przestrzennej Związku Miast Polskich (1998-2006), właścicielka Biura Ekspertyz i Studiów „BES” (działalność zawieszona). Od 2001 r. zasiada w radzie nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej VII Dwór. Członkini Stowarzyszenia Architektów Polskich, oddz. „Wybrzeże”, Izby Architektów, Towarzystwa Urbanistów Polskich. Członkini PO. Posłanka od 2015 r. (VIII kadencja) była członkinią komisji: polityki społecznej i rodziny oraz kultury i środków przekazu. Obecnie pracuje w komisji ds petycji ( zastępca przewodniczącego) oraz edukacji, nauki i młodzieży.
Edukacja
Politechnika Gdańska, Wydział Urbanistyki i Architektury; specjalność: Architektura, rok ukończenia: 1980

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 14.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół - Zerwij z plastikiem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kuwejcka Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.03.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Lotników Polskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.08.2017 – 30.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do Spraw Rozwoju Dróg Wodnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do Spraw Rozwoju Dróg Wodnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Bułgarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Mediów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.06.2017 – 04.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1560), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tunezyjska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. budownictwa oraz gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Brazylijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.11.2016 – 06.03.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Portugalska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz budowy drogi ekspresowej S6 Szczecin-Gdańsk, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Kujawsko-Pomorski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.07.2016Fundacja Wspólnota Gdańska, członek Rady Fundacji, Gdańsk» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

19.05.2016 – 26.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Grupa Parlamentarna Polska-Republika Korei, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Norweska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 31.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.03.2016 – 30.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (druk nr 315), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Autyzmu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu do ZP NATO, Zastępcy Przedstawicieli» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Miast Polskich, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Kaszubski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Infrastruktury, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Gdańsk (25), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 13346» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Gdańsk (25), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 13346 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 30.10.2015Rada Miasta Gdańska, Komisja Rewizyjna, członek» źródło

Źródło

Biuro Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku

2014 – 30.10.2015Rada Miasta Gdańska, Komisja Zagospodarowania Przestrzennego, członek» źródło

Źródło

Biuro Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku

2014 – 10.30.2015Rada Miasta Gdańska, Klub Radnych Platformy Obywatelskiej, członek» źródło

Źródło

Biuro Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku

2014 – 30.10.2015Rada Miasta Gdańska, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła)
okręg: (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 6576» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Biuro Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku

2014kandydat na radnego do Rady Miasta Gdańska
okręg: (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 6576 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

03.09.2014 – 08.08.2017Spółdzielnia Mieszkaniowa VII Dwór, członek rady nadzorczej, Gdańsk» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 30.08.2012Zapa Spółka z o.o., wspólnik, Sopot» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2011kandydat na posła
okręg: Gdańsk (25), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 6666 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Rada Miasta Gdańska, Komisja Rozwoju Przestrzennego i Ochrony Środowiska, członek» źródło

Źródło

Biuro Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku

2010 – 2014Rada Miasta Gdańska, Klub Radnych Platformy Obywatelskiej, członek» źródło

Źródło

Biuro Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku

2010 – 2014Rada Miasta Gdańska, radny
okręg: (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 6754» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego do Rady Miasta Gdańska
okręg: (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 6754 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2010Rada Miasta Gdańska, Komisja Rozwoju Przestrzennego i Ochrony Środowiska, przewodniczący» źródło

Źródło

Biuro Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku

2006 – 2010Rada Miasta Gdańska, radny
okręg: (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 7214» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego do Rady Miasta Gdańska
okręg: (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 7214 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

03.06.2005 – 19.04.2016Fundacja "Ulice Osowej" (obecnie: Fundacja Pokaż Dzieciom Świat), członek rady fundacji, Gdańsk» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2002Rada Miasta Gdańska, radny
okręg: (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (15), liczba głosów: 2477» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

19.09.2002 – 20.12.2004Spółdzielnia Mieszkaniowa VII Dwór, członek rady nadzorczej, Gdańsk» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2002kandydat na radnego do Rady Miasta Gdańska
okręg: (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (15), liczba głosów: 2477 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacjiPlatforma Obywatelska, Rada Regionu Pomorskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej na Pomorzu

brak informacjiPlatforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

1998 – 2002Rada Miasta Gdańska, radny
okręg: (9), lista wyborcza: Unia Wolności (12), liczba głosów: 1796» źródło

Źródło

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998kandydat na radnego do Rady Miasta Gdańska
okręg: (9), lista wyborcza: Unia Wolności (12), liczba głosów: 1796 (wybrana)» źródło

Źródło

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1986 – 1988Gdańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Miejskiego, naczelny inżynier budowy» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Małgorzaty Chmiel

1982 – 1986biuro projektowe "Zakład Usług Technicznych RZSI", stażysta asystent projektanta» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Małgorzaty Chmiel

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.