facebook tweeter youtube

 
Marcin Horała
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • poseł
  • kandydat na posła
    Prawo i Sprawiedliwość
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )
Absolwent prawa i politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Twórca gdyńskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber (później członek władz krajowych), współtwórca Stowarzyszenia Przyjaciół Cisowej. W l. 2009-2013 wiceprezes Stowarzyszenia Powiernictwo Polskie. Był członkiem UPR. Członek PiS, od 2013 r. pełnomocnik powiatowy gdyńskich struktur PiS. Pracuje jako specjalista zarządzania procesowego i zarządzania projektami. Był radnym miasta Gdynia (2006-2015). Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej; komisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego (wiceprzewodniczący) oraz komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r. (przewodniczący).
Edukacja
Uniwersytet Gdański, Wydział Prawa i Administracji; specjalność: Prawo, rok ukończenia: 2006
Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych; specjalność: Politologia, rok ukończenia: 2004

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
2019kandydat na posła
okręg: Słupsk (26), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 86079 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2018kandydat na prezydenta Gdyni
okręg: Gdynia, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 18788 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

20.07.2018 – 11.09.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r., przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Filipińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.03.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Transportu Drogowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2018 – 20.03.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2229), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Prawa Własności Warstwowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki Jądrowej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Poczty Polskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zwalczania Przestępstw Gospodarczych i Lichwy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2017 – 07.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Irlandzka Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reindustrializacji Polski, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Cyfryzacji Szpitali i Placówek Medycznych, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.09.2016 – 22.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej (druk nr 789), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw budowy dróg ekspresowych S6 i S11, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.09.2016 – 16.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej (druk nr 789), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.07.2016 – 20.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Cyfryzacji Szpitali i Placówek Medycznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Łotewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Miast Polskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.11.2015 – 21.02.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Gdynia (26), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 10546» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Gdynia (26), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 10546 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji Prawo i Sprawiedliwość, przewodniczący zarządu powiatowego partii w Gdyni, Gdynia» źródło

Źródło

Oficjalna strona PiS w Gdyni

2014 – 11.2015Rada Miasta Gdyni, Komisja Polityki Rodzinnej, Pomocy Społecznej i Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej miasta Gdyni

2014 – 11.2015Rada Miasta Gdyni, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Gdynia
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 1915» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Rady Miasta Gdyni
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 1915 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na prezydenta Gdyni
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 10388 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na prezydenta Gdyni
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 10388 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na posła
okręg: Gdynia (26), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 756 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Rada Miasta Gdyni, radny, Gdynia
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 2197» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego do Rady Miasta Gdyni
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 2197 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

24.02.2009 – 2013Stowarzyszenie Powiernictwo Polskie, wiceprezes, Gdynia» źródło

Źródła

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska


Oficjalna strona Marcin Horały

2006 – 2010Rada Miasta Gdyni, Komisja Gospodarki Mieszkaniowej, przewodniczący, Gdynia» źródło

Źródło

Oficjalny portal miasta Gdyni

2006 – 2010Rada Miasta Gdyni, radny, Gdynia
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 2256» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego do Rady Miasta Gdyni
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 2256 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2004kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Gdańsk (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej (5) (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2004 – 2015BTC - Bałtycki Terminal Kontenerowy sp. z o.o., specjalista ds. IT, kierownik Działu Administracji Operacyjnej, specjalista ds. systemu operacyjnego terminalu, Gdynia» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

od 2004Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2003 – 2004Eurobank SA, doradca klienta» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

brak informacjiUnia Polityki Realnej, członek Rady Głownej» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

od 1999Stowarzyszenie KoLiber, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Stowarzyszenia Koliber


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1999 – 2004Unia Polityki Realnej, członek» źródło

Źródła

Portal Stefczyk.info


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

brak informacjiStowarzyszenie Przyjaciół Cisowej, współtwórca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Marcina Horały

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.