facebook tweeter youtube

 
Jerzy Jachnik
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • kandydat na senatora
    KWW Przywrócić Prawo
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )
Ukończył Wydział metalurgiczny Politechniki Śląskiej. Prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu. Przedsiębiorca, w l. 1982-2013 prowadził własną działalność gospodarczą. Pełnomocnik kandydata na prezydenta RP Pawła Kukiza w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Brał udział przy tworzeniu Platformy Oburzonych. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja). Zasiada w komisjach: sprawiedliwości i praw człowieka; ustawodawczej oraz komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach. W 2018 r. w wyborach samorządowych bez powodzenia ubiegał się o fotel prezydenta Bielska-Białej.
Edukacja
Politechnika Śląska, Wydział Metalurgiczny; specjalność: Przeróbka Plastyczna Metali, rok ukończenia: 1974
Politechnika Śląska, Wydział Metalurgiczny; specjalność: Przeróbka Plastyczna Metali, rok ukończenia: 1972

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 09.08.2019Sejm RP VIII kadencji, Koło Poselskie Przywrócić Prawo, sekretarz» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejm RP


Serwis radioszczecin.pl

07.2019 – 08.08.2019Sejm RP VIII kadencji, poseł niezrzeszony» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis radioszczecin.pl

2019kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Katowice (11), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 (6), liczba głosów: 4077 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 27.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Poselski Zespół do spraw Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2018kandydat na prezydenta miasta Bielsko-Biała
okręg: Bielsko-Biała, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15, liczba głosów: 1825 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 14.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Polskiego Czerwonego Krzyża, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.05.2017Społeczny Ruch Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości i Ustroju Państwa, sygnatariusz» źródło

Źródło

Strona Zespołu poselskiego na rzecz Nowej Konstytucji

od 27.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Białoruska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Zespół Parlamentarny ds. współpracy Polsko-Białoruskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Włoska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.11.2015 – 24.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 14.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Petycji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 07.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Kukiz'15, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Bielsko-Biała (27), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 (7), liczba głosów: 11654» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Bielsko-Biała (27), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 (7), liczba głosów: 11654 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2006Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu, prezes, Bielsko-Biała» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

13.07.1998 – 31.01.2014Warsztat Ślusarski Jerzy Jachnik, właściciel, Bielsko-Biała» źródło

Źródło

Oficjalna strona Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

1988 – 2013własna działalność gospodarcza, właściciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1982 – 1988wspólna działalność gospodarcza (z Marią Jachnik), współwłaściciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1973 – 1981Fabryka Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej, kierownik Działu Kontroli Jakości, Bielsko-Biała» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1972 – 1973Technikum Mechaniczne w Wadowicach, nauczyciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.