facebook tweeter youtube

 
Wojciech Król
  • poseł
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydat na posła
    Koalicja Obywatelska
Skończył studia pierwszego stopnia na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz drugiego stopnia na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracował w mediach – początkowo w radiu, a następnie w TVP. Dyrektor kancelarii prezydenta Mysłowic (2010-2014), dyrektor gabinetu marszałka woj. śląskiego (2015). Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: kultury i środków przekazu oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.
Edukacja
Uniwersytet Śląski, Wydział Radia i telewizji; specjalność: Organizacja produkcji filmowej i TV, rok ukończenia: 2007
Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie, ; specjalność: Akademia zarządzania, rok ukończenia: 2011
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, Wydział Operatorski; specjalność: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, rok ukończenia: 2010
Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie, ; specjalność: Dziennikarstwo, rok ukończenia: 2008

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2018kandydat na prezydenta Mysłowic
okręg: Mysłowice, lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, liczba głosów: 10098 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 16.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. cukrzycy, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.05.2016 – 14.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Zambijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Albańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Opieki nad Osobami Niesamodzielnymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Indyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Województwa Śląskiego, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Województwa Śląskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Katowice (31), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 7465» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015Sejm RP VIII kadencji, kandydat na posła, Warszawa
okręg: Katowice (31), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 7465 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 2015Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, dyrektor Gabinetu Marszałka, Katowice» źródło
2010 – 2014Urząd Miasta Mysłowice, dyrektor kancelarii prezydenta miasta, Mysłowice» źródło

Źródło

Oficjalna strona Wojciecha Króla

2008 – 2010Telewizja Polska, redaktor serwisu internetowego; magazyn "Pytanie na śniadanie", Warszawa» źródło
2006Rada Miasta Mysłowic, kandydat na radnego, Mysłowice
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowe Porozumienie Mysłowic (17), liczba głosów: 150 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005 – 2008Grupa Medialna Ad.point (obecnie Eurozet), pracownik» źródło

Źródło

Oficjalna strona Wojciecha Króla

2004 – 2005Mysłowicki Ośrodek Kultury, instruktor, Mysłowice» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.