facebook tweeter youtube

 
Barbara Dolniak
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni
  • była posłanka (data wygaśnięcia mandatu: )
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończyła aplikację sądową oraz studia podyplomowe z public relations. Od 1987 r. pracuje jako sędzia specjalizujący się w problematyce prawa cywilnego. Patronka honorowa Fundacji im. Grzegorza Dolniaka „Sportowa Szansa”. W 2011 r. bez powodzenia ubiegała się o mandat senatora. Należy do partii Nowoczesna. Posłanka od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Wicemarszałek Sejmu.
Edukacja
Uniwersytet Śląski, Wydział Prawa i administracji; specjalność: Prawo, rok ukończenia: 1983
Sąd Wojewódzki w Katowicach, ; specjalność: Aplikacja sądowa, rok ukończenia: 1987
Krajowa Szkoła Sądownictwai Prokuratury we współpracy z Instytutem Polskiej Akademii Nauk, ; specjalność: Prawo cywilne, rok ukończenia: 2013
Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. Prof. Kotarbińskiego w Olsztynie, ; specjalność: Public Relations, rok ukończenia: 2011
Uniwersytet Śląski, ; specjalność: Prawo Unii Europejskiej, rok ukończenia: 2007

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 13.05.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.02.2020Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół "Wprowadzenie Edukacji Prawnej w Szkołach", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2020 – 13.05.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2019kandydatka na posłankę
okręg: Katowice (32), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni (5), liczba głosów: 39656 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 13.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Wyborcza.pl

od 03.07.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Żeglarstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2017Nowoczesna (dawniej: Nowoczesna Ryszarda Petru), członek Zarządu» źródło

Źródło

Oficjalna strona Nowoczesnej

od 24.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Polskiego Czerwonego Krzyża, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reformy Wymiaru Sprawiedliwości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. wyjaśnienia afer finansowych, w szczególności KNF, SKOK, GetBack, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2017 – 21.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1186), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Mediów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Kultury, Tradycji i Dziedzictwa Małych Ojczyzn, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Brytyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Do Spraw Ładu Konstytucyjnego i Praworządności, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Włoska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tajlandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.01.2016 – 22.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy - Prawo o prokuraturze (druki nr 162 i 162-A) oraz poselskiego projektu ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o prokuraturze (druk nr 163), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Dzieci, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, wicemarszałek sejmu» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2017 – 13.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Nowoczesna, członek prezydium» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Oficjalna strona Nowoczesnej


Wyborcza.pl

12.11.2015 – 25.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Nowoczesna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Sosnowiec (32), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru (8), liczba głosów: 15752» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Sosnowiec (32), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru (8), liczba głosów: 15752 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacjiNowoczesna (dawniej: Nowoczesna Ryszarda Petru), członek Zarząd Regionu Śląskiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Nowoczesnej na Śląsku

brak informacjiNowoczesna (dawniej: Nowoczesna Ryszarda Petru), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Barbary Dolniak

2011kandydat na senatora
okręg: (76), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Barbary Dolniak, liczba głosów: 34890 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

1987 – 05.11.2015sędzia prawa cywilnego» źródło

Źródła

Oficjalna Strona Partii Nowoczesna


Oficjalna Strona Barbary Dolniak

brak informacjiFundacja im. Grzegorza Dolniaka "Sportowa Szansa", patron honorowy, Będzin» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Fundacji im. Grzegorza Dolniaka Sportowa Szansa

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.