facebook tweeter youtube

 
Paweł Bańkowski
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )

Ta osoba nie pełni już wybieralnej funkcji publicznej i jej biografia nie jest aktualizowana.
Ukończył zarządzanie i marketing na Politechnice Śląskiej oraz studia podyplomowe z zarządzania jednostkami gospodarczymi. Kierownik wydziału zabezpieczeń i obsługi transakcji handlowych w Tauron Wydobycie S.A. Samorządowiec: w l. 2006-2015 radny Jaworzna, w l. 2011-2014 przewodniczący Rady Miasta. Członek PO, od 2010 r. przewodniczący struktur PO w Jaworznie. Poseł od 2015 r., w Sejmie VIII kadencji jest członkiem komisji polityki senioralnej i komisji ds. energii i skarbu państwa.
Edukacja
Politechnika Śląska, Wydział Organizacji i Zarządzania; specjalność: Zarządzanie i marketing, rok ukończenia: 1994
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa i Administracji; specjalność: Zarządzanie Jednostkami Gospodarczymi, rok ukończenia: 2007
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ; specjalność: Zarządzania projektem w ramach funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, rok ukończenia: 2004

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Grupa Parlamentarna Polska-Arabia Saudyjska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kuwejcka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2018kandydat na prezydenta Jaworzna
okręg: Jaworzno, lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, liczba głosów: 11188 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 26.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Lotników Polskich, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetycznego Pakietu Zimowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Nowozelandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.02.2017 – 07.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności (druk nr 1185), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. cukrzycy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Chemicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.07.2016 – 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Górnictwa i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Angolska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Albańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Indyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.01.2016 – 11.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu do ZP NATO, Przedstawiciele» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Województwa Śląskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reparacji Należnych Polsce, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Historii i Tradycji Wojska Polskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Senioralnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Sosnowiec (32), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 6707» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Sosnowiec (32), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 6707 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Rady Miasta Jaworzna
okręg: Jaworzno, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 880 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 11.11.2015Rada Miasta Jaworzna, radny
okręg: Jaworzno, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 1104» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 05.09.2013Platforma Obywatelska w Jaworznie, zarząd, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Platformy Obywatelskiej w Jaworznie

brak informacji Platforma Obywatelska , Rada Regionu Śląskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Platformy Obywatelskiej na Śląsku

2011 – 2014Rada Miasta Jaworzna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Jaworznickiego Portalu Informacyjnego

od 2010kandydat na radnego
okręg: Jaworzno, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 1104 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Rada Miasta Jaworzna, radny
okręg: Jaworzno, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 1104» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2010Rada Miasta Jaworzna, radny
okręg: Jaworzno, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 818» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego do Rady Miasta Jaworzna
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 818 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2009Uczniowski Klub Sportowy „BORY", prezes zarządu» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Jaworznickiego Portalu Informacyjnego

09.11.2005 – 20.04.2007Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z.o.o, członek rady nadzorczej, Jaworzno» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

18.11.2003 – 05.01.2007Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z.o.o, członek rady nadzorczej, Jaworzno» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

1996 – 1998NSW SA, kierownik zespołu ds. windykacji w Zakładzie Sprzedaży Węgla» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1995 – 1996NSW SA Kopalnia Węgla Kamiennego Jaworzno, inspektor ds. umów, Jaworzno» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1994 – 1995Pust Sprzętbud Jaworzno, starszy specjalista ds. marketingu, Jaworzno» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

brak informacji Południowy Koncern Energetyczny, Wydział Windykacji i Zabezpieczeń, kierownik» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Jaworznickiego Portalu Informacyjnego

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.