facebook tweeter youtube

 
Anna Wasilewska
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • posłanka
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydatka na posłankę
    Koalicja Obywatelska
Absolwentka technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie i studiów podyplomowych z pedagogiki i pedagogiki specjalnej oraz studiów podyplomowych dla menadżerów oświaty. W l. 1983-2006 pracowała w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olsztynie, przez 13 lat była jego dyrektorem. Od 2006 r. nauczycielka akademicka Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Była dyrektor Stowarzyszenia Sportowego Olimpiady Specjalne Polska w woj. warmińsko-mazurskim. W l. 2007-2009 wiceprezydent Olsztyna, w l. 2009-2010 urzędniczka w urzędzie marszałkowskim. W l. 2010-2014 radna sejmiku i członkini zarządu woj. warmińsko-mazurskiego. Członkini PO. Posłanka od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: kultury i środków przekazu oraz edukacji, nauki i młodzieży.
Edukacja
Akademia Rolniczo-Techniczna w Olsztynie, Wydział Technologia Żywności; specjalność: Technologia żywności, rok ukończenia: 1982
Bałtycka Wyższa Szkoła Humanistyczna w Koszalinie, ; specjalność: Menadżer oświaty, rok ukończenia: 1996
Instytut Kształcenia Nauczycieli im. Spasowskiego w Warszawie, ; specjalność: Pedagogika i pedagogika specjalna, rok ukończenia: 1985

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 23.04.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Choroby Parkinsona, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.04.2019Sejm RP VIII kadencji, Dolnośląski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.04.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół - Zerwij z plastikiem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Infrastruktury Sportowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przyszłości Edukacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.09.2017 – 10.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o finansowaniu zadań oświatowych (druk nr 1837), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.06.2017 – 22.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (druk nr 1550), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.04.2017 – 20.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o restytucji narodowych dóbr kultury (druk nr 1371), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.03.2017 – 07.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1287), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kolumbijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Języka Esperanto, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw (druk nr 732), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polski Wschodniej, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2016 – 12.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Języka Esperanto, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. przyszłości Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Indonezyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Fińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Warmińsko-Mazurski Zespół Parlamentarny, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tajwański Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chorwacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.02.2016 – 16.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Warmińsko-Mazurski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw Rzemiosła i Szkolnictwa Zawodowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.12.2015 – 19.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw polityki społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 19.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Olsztyn (35), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 7660» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Olsztyn (35), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 7660 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 2015Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, członek, Olsztyn» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Województwa Warmińsko-Mazurskiego

2014 – 11.2015Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Olsztyn
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 12117» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 12117 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na prezydenta miasta Olsztyna
okręg: Olsztyn, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, liczba głosów: 6604 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, członek, Olsztyn» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Województwa Warmińsko-Mazurskiego

2010 – 2014Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Klub Radnych Platformy Obywatelskiej, członek» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Województwa Warmińsko-Mazurskiego

2010 – 2014Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego, radny, Olsztyn
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 14167» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 14167 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 08.06.2009Piłka Siatkowa AZS - UWM SA, członek Rady Nadzorczej, Olsztyn» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2009 – 2010Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, dyrektor Departamentu Sportu, Olsztyn» źródło

Źródło

Oficjalna strona Anny Wasilewskiej

24.04.2007 – 20.04.2009Stowarzyszenie Gmin Rzeczpospolitej Polskiej Euroregion Bałtyk, członek Zarządu, Olsztyn» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2007 – 2009Urząd Miasta Olsztyna, wiceprezydent miasta, Olsztyn» źródło

Źródło

Oficjalna strona Anny Wasilewskiej

2006 – brak informacji Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego, Wydział Fizjoterapii, nauczyciel akademicki, Olsztyn» źródło

Źródło

Oficjalna strona Anny Wasilewskiej

30.01.2004 – 15.11.2014Olimpiady Specjalne Polska, członek Komitetu Wykonawczego, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

lata 90. – pierwsza dekada XXI w.Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olsztynie, dyrektor, Olsztyn» źródło

Źródło

Oficjalna strona Anny Wasilewskiej

lata 80. – pierwsza dekada XXI w.Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olsztynie, pracownik, Olsztyn» źródło

Źródło

Oficjalna strona Anny Wasilewskiej

1982 – lata 80.Powszechna Spółdzielnia Spożywców "Społem" w Olsztynie, pracownik, Olsztyn» źródło

Źródło

Oficjalna strona Anny Wasilewskiej

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.