facebook tweeter youtube

 
Adam Szłapka
  • poseł
  • kandydat na posła
    Koalicja Obywatelska
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )
Absolwent politologii i wschodoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z polityki zagranicznej. Radny i wiceprzewodniczący rady w Kościanie (2006-2010), w 2010 r. nie uzyskał reelekcji. Był dyrektorem i członkiem rady Fundacji Projekt: Polska. W latach 2011-2015 asystent szefa Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, koordynował projekty społeczne m.in. „Razem89″ i „Pokolenie Solidarności”. Od 2015 r. sekretarz generalny Nowoczesnej Ryszarda Petru. Od 2017 r. członek rady fundacji Instytut Nowoczesności. Poseł od 2015 r. (VIII kad.), zasiada w komisjach: spraw zagranicznych, ds. służb specjalnych.
Edukacja
Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, ; specjalność: Studium Polityki Zagranicznej, rok ukończenia: 2012
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa; specjalność: Politologia, rok ukończenia: 2008

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 13.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis Gazety Wyborczej

od 10.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Gruzji, Przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu do ZP NATO, Przedstawiciele» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.11.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Afgańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.11.2017Fundacja Instytut Nowoczesności, członek rady fundacji, Warszawa» źródło

Źródło

Serwis Prawno-Gospodarczy

od 07.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. wyjaśnienia afer finansowych, w szczególności KNF, SKOK, GetBack, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Monitorowania Przestrzegania Praw Człowieka i Obywatela, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Bułgarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.06.2017 – 04.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Monitorowania Przestrzegania Praw Człowieka i Obywatela, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.06.2017 – 17.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.06.2017 – 09.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o służbie zagranicznej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1385), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw równości i sprawiedliwości społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.11.2016 – 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu uchwały w sprawie potępienia systematycznego, masowego mordowania mniejszości religijnych przez tzw. ISIS/Daisz (druk nr 1039), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. przyszłości Unii Europejskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.06.2016 – 20.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. przyszłości Unii Europejskiej, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Mowie Nienawiści i Ochrony Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. budowy drogi ekspresowej S-12, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Parlamentarna do Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy, przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Surowców i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. wolontariatu i organizacji pozarządowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Służb Specjalnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 13.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Nowoczesna, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis Gazety Wyborczej

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Kalisz (36), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru (8), liczba głosów: 12539» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Kalisz (36), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru (8), liczba głosów: 12539 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2015Nowoczesna (dawniej: Nowoczesna Ryszarda Petru), sekretarz generalny» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Nowoczesna Ryszarda Petru

od 2015Nowoczesna (dawniej: Nowoczesna Ryszarda Petru), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 12.08.2014Fundacja Projekt: Polska, członek Rady Fundacji, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2011 – 2015Kancelaria Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, ekspert, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, VIII Kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2010kandydat na radnego do Rady Miasta Kościana
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Samorządowe Forum Demokratyczne (19), liczba głosów: 88 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2009 – 2011Fundacja "Projekt Polska", dyrektor» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, VIII Kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2008 – 2009Inicjatywa Razem 89, koordynator» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, VIII Kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2006 – 2010Rada Miasta Kościana, wiceprzewodniczący, Kościan» źródło

Źródło

Serwis facebook - profil Adama Szłapki

2006 – 2010Rada Miasta Kościana, radny, Kościan
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Samorządowego Forum Demokratyczne (20), liczba głosów: 93» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego do Rady Miasta Kościana
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Samorządowego Forum Demokratyczne (20), liczba głosów: 93 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2004 – 2008Młode Centrum, sekretarz generalny» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, VIII Kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.