facebook tweeter youtube

 
Zbigniew Ajchler
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • poseł
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydat na posła
    Koalicja Obywatelska
Agroprzedsiębiorca, inżynier. Ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu. Prowadzi gospodarstwo rolne w Karminie. Zarządza spółdzielczymi zakładami rolnymi, od 2004 r. jest prezesem zarządów rolniczych spółdzielni produkcyjnych w Lubosinie i w Izdebnie. Od maja 2018 r. wspólnik w Spółce Jawnej Z&P Ajchler. Samorządowiec: radny sejmiku woj. wielkopolskiego (2002-2015), do 2014 r. startował z list SLD, od 2014 r. z list PO. Prezydent Loży Laureatów Nagrody Gospodarczej woj. wielkopolskiego. Członek PO. Poseł od 2015 r. Zasiada w komisji rolnictwa i rozwoju wsi.
Edukacja
Akademia Rolnicza w Poznaniu, Wydział Rolniczy; specjalność: Mechanizacja rolnictwa, rok ukończenia: 1981

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 02.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich (druk nr 3175), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Choroby Parkinsona, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.05.2018Z&P Ajchler sp. jawna, wspólnik, Pniewy» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 11.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do spraw zmiany ustawy o izbach rolniczych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Polskiego Czerwonego Krzyża, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.09.2017 – 12.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.06.2017 – 04.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy - Prawo wodne (druk nr 1529), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.05.2017 – 05.09.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o spółdzielniach rolników (druk nr 1425), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.04.2017 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Wietnamska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Marokańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Nowozelandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Zambijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Prawa Spółdzielczego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.11.2016 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Brazylijska Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.09.2016 – 20.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych (druk nr 791), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2016 – 26.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 385), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.02.2016 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Tajlandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do przygotowania projektu inicjatywy ustawodawczej w zakresie spółdzielczości rolniczej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.01.2016 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu do ZP NATO, Przedstawiciele» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.01.2016 – 28.05.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na Rzecz Rozwoju Radomia i Ziemi Radomskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Energii Odnawialnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zintegrowanego Wielodyscyplinarnego Systemu Profilaktyki, Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych w Polsce Zachodniej "INPRONKO", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 15.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Piła (38), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 7275» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Piła (38), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 7275 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 2015Sejmik Województwa Wielkopolskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Poznań
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 13563» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (4), liczba głosów: 13563 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji Platforma Obywatelska RP, Rada Regionu Wielkopolskiego, członek » źródło

Źródło

Oficjalna strona Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce

od 05.09.2011Spółdzielcza Grupa Producentów Nasion Roślin Oleistych Złoty Łan (w likwidacji), członek Rady Nadzorczej, Komorniki» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 05.09.2011Spółdzielcza Grupa Producentów Zbóż Złoty Kłos (w likwidacji), członek Rady Nadzorczej, Komorniki» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

02.2011kandydat na senatora (wybory uzupełniające)
okręg: Piła (37), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej, liczba głosów: 6525 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na senatora
okręg: Piła (89), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej, liczba głosów: 26177 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Sejmik Województwa Wielkopolskiego, radny, Poznań
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej (1), liczba głosów: 14154» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
okręg: (2), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej (1), liczba głosów: 14154 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 18.05.2009Loża Laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Wielkopolskiego, prezydent, Poznań» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2006 – 2010Sejmik Województwa Wielkopolskiego, radny, Poznań
okręg: (2), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci (6), liczba głosów: 14173» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
okręg: (2), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci (6), liczba głosów: 14173 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 29.01.2004Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubosinie, prezes Zarządu, Lubosina» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 13.01.2004Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdrowie w Izdebnie, prezes Zarządu, Izdebno» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

13.10.2003 – 18.05.2009Loża Laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Wielkopolskiego, wiceprezydent, Poznań» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2002kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
okręg: (2), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy (3), liczba głosów: 11054 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002 – 2006Sejmik Województwa Wielkopolskiego , radny, Poznań
okręg: (2), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy (3), liczba głosów: 11054» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji własne gospodarstwo rolne, właściciel, Karmina» źródło

Źródło

Oficjalna strona Zbigniewa Ajchlera

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.